Atstarojošā veste un ko par to saka ceļu satiksmes noteikumi

Atstarojošā veste.

Man liekas, ka visi satiksmes dalībnieks piekritīs, ka uz Latvijas ceļiem joprojām cieš un iet bojā cilvēki, puse no kuriem ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Atstarojošā veste, riteņbraucēji un gājēji!

Pēc Jāņiem dienas garums sāk palikt arvien īsāks. Pienāks laiks, kad būs tumši vakari,protams, arī rīti. Tuvojoties tumšajam diennakts laikam,  pieaug ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku, gājēju un velosipēdistu skaits.

Paredzēts, ka ceļu satiksmes noteikumi uzlabos šo satiksmes dalībnieku redzamību un drošību.

Var rasties jautājums, KĀ?

Ļoti vienkārši, nu jau kādu laiku, gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām  jālieto apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem vai atstarojošā veste.

Šāds apģērbs  jāvalkā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir prasība, braucot ar velosipēdu, lietot aizsargķiveri.

Domāju, ka katrs auto vadītājs piekritīs ar viennozīmīgu… Tas ir nopietni!

Atstarojošo vestu vai apģērba lietošanu ārpus apdzīvotajām vietām tumšajā laikā kontrolē Valsts policija, tāpat tā kontrolē atstarotāju lietošanu.

Runājot par atbalsta pasākumiem, jāpiemin, ka jau līdz šim Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar labdarības organizācijām, trūcīgajiem iedzīvotājiem piešķir atstarojošu apģērbu.

Līdzīgas aktivitātes, domājams būs plānotas arī šogad.

Atstarojošā veste

Jāatgādina, ka vestes cena (daži eiro) neatsver tos zaudējumus, kas rodas ceļu satiksmes negadījumu, ievainotu vai bojā gājušu cilvēku rezultātā.

Valdība ir aprēķinājusi, ka līdztekus morālajiem zaudējumiem, viens ceļu satiksmes negadījumā bojā gājušais valstij rada zaudējumus pusmiljona eiro apmērā.

Ir jāatceras zināmas patiesības, drošības jomā, arī auto vadītājiem.

Eiropas Komisijas Direktīva, precizē bērnu sēdeklīšu izmantošanas regulējumu un nosaka aizliegumu automobilī, kas nav aprīkots ar drošības jostām pārvadāt bērnus līdz 3 gadu vecumam.

Ceļu satiksmes noteikumi ir jāpilda,  daudzi  pauž  gandarījumu un norāda, ka tie uzlabo satiksmes drošību. Savukārt citi uzskata, ka  noteikumus tik un tā cilvēki ignorēs.

Tā nedomā A.ZARIŅA ZĪMOGU FABRIKA, kas piedāvā uz atstarojošās vestes uzdrukāt asprātīgu vai jautru tekstu, kas priecēs vestes īpašnieku un apkārtējos cilvēkus.

Nav slikti… nu pieņemsim, kādu jautru dzejolīti.

Dzīvesprieka nav nekāda
Ja tev fruktiņ nav vairs āda.
Āksta vietā trijstūris un veste
Cenzors ir un paliek maks.

Labu Dienu!

 

Viens komentārs par “Atstarojošā veste un ko par to saka ceļu satiksmes noteikumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Atklāts reklāmu bloķētājs!!!

Esam konstatējuši, ka izmantojat reklāmu bloķēšanas paplašinājumus. Lūdzu, atbalstiet mūs, atspējojot šo reklāmu bloķētāju vai ielieciet saitu baltajā sarakstā Tas ir viegli jums un patīkami mūsu kolektīvam! Ko darīt, kaut kā ar reklāmu ir jāatgūst maksājumi par domēnu, serveri un darba laiku pie šī resursa, par kuru neprasām maksu! Ja neesat izslēdzis bloķētāju, jūs neredzēsit visu saturu!

Noklikšķiniet uz reklāmas, PALDIES!