Ceļu satiksmes noteikumi un atstarojošā veste

 

 

Ceļu satiksmes noteikumi, galvenokārt, tiek pilnveidoti lai uzlabotu drošību uz ceļa.

Man liekas, ka visi satiksmes dalībnieks piekritīs, ka uz Latvijas ceļiem joprojām cieš un iet bojā cilvēki, puse no kuriem ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki.

Riteņbraucēji un gājēji!

Tuvojoties vistumšākajām diennakts laikam,  pieaug ievainoto un bojā gājušo satiksmes dalībnieku, gājēju un velosipēdistu skaits.
Paredzēts, ka ceļu satiksmes noteikumi uzlabos šo satiksmes dalībnieku redzamību un drošību.

Var rasties jautājums , KĀ?

Ļoti vienkārši, nu jau kādu laiku, gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām  jālieto apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem vai atstarojošā veste.

Šāds apģērbs  jāvalkā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti.

Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir prasība, braucot ar velosipēdu, lietot aizsargķiveri.

Domāju, ka katrs auto vadītājs piekritīs ar viennozīmīgu… Tas ir nopietni!

Atstarojošo vestu vai apģērba lietošanu ārpus apdzīvotajām vietām tumšajā laikā kontrolē Valsts policija, tāpat kā  tā kontrolē atstarotāju lietošanu.

Runājot par atbalsta pasākumiem, jāpiemin, ka jau līdz šim Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar labdarības organizācijām, trūcīgajiem iedzīvotājiem piešķir atstarojošu apģērbu.

Līdzīgas aktivitātes plānotas arī šogad.

satiksmes

Jāatgādina, ka vestes cena (daži eiro) neatsver tos zaudējumus, kas rodas ceļu satiksmes negadījumu, ievainotu vai bojā gājušu cilvēku rezultātā.

Valdība ir aprēķinājusi, ka līdztekus morālajiem zaudējumiem, viens ceļu satiksmes negadījumā bojā gājušais valstij rada zaudējumus pusmiljona eiro apmērā.

Ir jāatceras zināmas patiesības, drošības jomā, arī auto vadītājiem.

Eiropas Komisijas Direktīva, precizē bērnu sēdeklīšu izmantošanas regulējumu un nosaka aizliegumu automobilī, kas nav aprīkots ar drošības jostām pārvadāt bērnus līdz 3 gadu vecumam.

Ceļu satiksmes noteikumi ir jāpilda,  daudzi  pauž  gandarījumu un norāda, ka tie uzlabo satiksmes drošību. Savukārt citi uzskata, ka  noteikumus tik un tā cilvēki ignorēs.

Tā nedomā A. ZARIŅA ZĪMOGU FABRIKA, kas piedāvā uz atstarojošās vestes uzdrukāt asprātīgu vai jautru tekstu, kas priecēs vestes īpašnieku un apkārtējos cilvēkus.

Nav slikti… nu pieņemsim, kādu jautru dzejolīti.

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viens viedoklis

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu