Ceļošana šovasar, Covid-19 laikā būs apgrūtināta, kas jāzina

 

 

Ceļošana ir vasaras ierasta prerogatīva.

Kādas iespējas būs ieceļošanai un izceļošanai 2021.gada vasarā?

Par to ieskats no Veselības ministrijas un Ārlietu ministrijas teiktā.

Ceļošana,  ja nepieciešams doties uz ārvalstīm.

  1. Neceļot uz valstīm, kurās ir augsti saslimstības rādītāji, un izvērtēt brauciena nepieciešamību uz valstīm, kurās tie ir vidēji.
  2. Visās valstīs vienmēr ievērot standarta piesardzības pasākumus: ievērot distanci no citām personām un roku higiēnu.
  3. Pirms brauciena iepazīties ar lidostu un pasažieru pārvadātāju prasībām Covid-19 ierobežošanai. Obligāts sejas un mutes aizsegs, apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu u.c.
  4. Iepazīties ar informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem, portālā Re-open EU
  5. Detalizētāka informācija par ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumiem, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto attiecīgās valsts pārstāvniecību.
  6. Pārliecināties par atgriešanās iespējām.

No kurām valstīm ieceļojot Latvijā, nebūs jāievēro pašizolācija.

Latvijā no 15. maijam līdz 23. maijam ieceļotājiem no Lielbritānijas, Islandes, kā arī Portugāles būs iespēja staigāt uz brīvām kājām. Domāju , ka saprati, bez pašizolācijas.

Ierodoties Latvijā no valsts, kur Covid-19 saslimstības rādītājs (14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju) ir augstāks par 50, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Personas, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, drīkstēs neievērot pašizolāciju.  Uzrādot apliecinājumu, ka ir pagājušas 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Jaunākie saraksti un pašizolācijas prasības stājas spēkā ar 15. maiju.

Pašizolācija Latvijā joprojām jāievēro, atgriežoties no Igaunijas, Monako, Andoras, Čehijas, Slovēnijas, Spānijas, Slovākijas, Francijas.

Zviedrijas, Maltas, Luksemburgas, Nīderlandes, Lietuvas, Itālijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Polijas, Kipras.

Rumānijas, Bulgārijas, Grieķijas, Vācijas, Horvātijas, Lihtenšteinas, Ungārijas, Dānijas, Somijas, Īrijas un Norvēģijas.

Iebraucot Latvijā no citām sarakstos neminētām pasaules valstīm, ir jāievēro pašizolācija.

Ceļošana šogad netiek  rekomendēta.

JO!

Doties ārvalstu ceļojumā, vai citu valstu apmeklējumā ir bīstami.  Tas uzskatāms, kā paaugstināta riska faktors.

Atsevišķās valstīs novērojams ne tikai saslimstības pieaugums, bet arī cirkulē citi vīrusa paveidi, kas šobrīd Latvijā vēl nav reģistrēti.

Kādos gadījumos drīkst ieceļot Latvijā?

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatības riskus, personas no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm.Ceļošana

Šveices Konfederācijas un Apvienotās Karalistes ar starptautisko pasažieru pārvadājumiem vai privāto transportlīdzekli Latvijā.

Var ieceļot tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumos.

Piemēram,  atgriešanās pastāvīgajā dzīves vietā vai bēres.

Ikvienam, kas ieceļo Latvijā, izmantojot starptautisko pasažieru pārvadājumu pakalpojumus, ir jāuzrāda Covid-19 infekcijas molekulāri bioloģiskais PCR testa negatīvs rezultāts.

To veic no iztriepēm, kas ņemtas no deguna un mutes dobuma.

Apliecinājums nedrīkst būt senāks par 72 stundām. Savukārt personām, kas pēdējo 3 mēnešu laikā ir pārslimojušas Covid-19.  Jāuzrāda ārsta izziņa vai medicīnisks dokuments, kas apliecina, ka persona nav infekcioza.

Tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic bērniem līdz 11 gadu vecumam.

Kā arī pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem, jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas, diplomātiskā korpusa pārstāvjiem.

Pierobežas iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso robežu darba, izglītības un līdzīgu vajadzību dēļ. Obligāti jāuzrāda apliecinājums par nodarbinātību vai izglītību.

Pirms ierašanās Latvijā tīmekļvietnē Covidpass.lv jāaizpilda e-apliecinājums

Ja plāno ierasties Latvijā, vietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda e-apliecinājums ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā!

1.Apliecinājumā jānorāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi.  Kurā ceļotājs būs sasniedzams, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās cilvēks uzturējies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā.

2.Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē, e-pastā tiek saņemts QR kods. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

Dati tiks automātiski nodoti Valsts policijai, savukārt Valsts robežsardze un Slimību profilakses un kontroles centrs pēc nepieciešamības varēs piekļūt personas datiem.

Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām personas dati tiks automātiski dzēsti.

Kā rīkoties, ja pēdējo 10 dienu laikā esi atgriezies no ārzemēm?

Atgriežoties no nebūtiska ceļojuma valstīs ārpus Eiropas, nekavējoties tuvākajā pieejamā testēšanas punktā jāveic Covid-19 tests par saviem līdzekļiem.

Ceļošana

Ja tas nav iespējams, nekavējoties jādodas uz tūristu mītni no LIAA saraksta un jāpaliek tur līdz brīdim, kad tests tiek veikts. Šāda kārtība ir spēkā līdz 15. jūnijam.

Kam nav jāievēro pašizolācija? 

Pašizolācija nav jāievēro, ja esi Latvijas valstspiederīgais, pastāvīgais iedzīvotājs vai ārzemnieks, un pēdējo 14 dienu laikā esi apmeklējis valsti.

Kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 50 cilvēkus.

Kā jārīkojas, ievērojot pašizolāciju?

Aizpildi Covidpass.lv, apliecinot, ka ievērosi piesardzības pasākumus un noteiktos ierobežojumus.

Pēc ierašanās Latvijā, nekavējoties dodies uz telpām, kurās varēsi ievērot pašizolāciju.

Izvairies no jebkāda veida tieša vai netieša fiziska kontakta ar citiem cilvēkiem.  Turpmāko 10 dienu laikā rūpīgi vēro sava veselība, lai pamanītu, ja parādīsies vīrusa simptomi.

Ar un bez akūtas elpceļu infekcijas pazīmēm piesakies uz izmeklējumu pa tālruni 8303 vai 67334433 un veic Covid-19 testu.

Ja tev ir Covid-19 simptomi, nekavējoties dodies uz telpām, kur esi pilnībā izolēts no citiem cilvēkiem, un zvani 8303.

Ja tev ir smagi Covid-19 simptomi, nekavējoties zvani 113.

Nekādā gadījumā nedodies uz ārstniecības iestādi, pirms tam to nepabrīdinot telefoniski.

10 dienas pēc atgriešanās nedrīksti izmantot sabiedrisko transportu.

Nedrīksti uzņemt viesus vai doties privātās vizītēs un jebkādā veidā veidot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem.

Pirmās nepieciešamības preces un pārtika jāiegādājas ar piegādi mājoklī.  Vai izmantojot tuvinieku palīdzību, kuri iepirkumus atstāj pie durvīm.

Ja nav citu risinājumu, veikals jāapmeklē stundās, kad veikalā mazāk cilvēku. Lietojot sejas masku un ievērojot 2 metru distanci no citiem veikalā esošajiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top