Čeku loterija, par noplukušajiem pingvīniem un veltajām cerībām

 

 

Čeku loterija, zaudētās ilūzijas vairumam iedzīvotāju.

Iedzīvotāji, vai rakstot pēc Godmaņa terminoloģijas, noplukušie pingvīni ir mazliet sašutusi.

Krāja čekus, aizpildīja un beigās sagaidīja no VID puses neizskaidrojumu farsu.

Kas notika visi jau zina. Izlozes rezultāti tapa zināmi pirms «oficiālās» izlozes TV3 raidījumā “SuperBingo”

Internets par šo joku ne pa jokam bija sašutis.

Tika izvirzītas dažādas sazvērestības teorijas. Piemērtam:
«Viss jau sadalīts,bet kādam paspruka,tagad,balstoties uz privātpersonu datu aizsardzības likumu,neviens arī neuzzinās “vinnētājus”,respektīvi arī viņu saistību ar izloses komisiju,ja nu vienīgi kādu mazo balvu vinnētāju». «Dzīvot LV un nesaprast, ka čeku loterijā vinnēs VIDa spices radi un draugi- tas liecina par vientiesību vai ne ar ko nepamatotu optimismu».

Apmēram šādi bija izteikumi interneta plašumos, bet ja pavisam nopietni ir palikuši nopietni jautājumi.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija šo izlozi neuzrauga. KĀPĒC?

Kā nekā, kopējais naudas balvu fonds šim un nākamajam gadam kopumā ir 680 000 eiro, neskaitot padziļinātās sadarbības programmas dalībnieka sarūpētās naudas balvas. Tas viss ir pilnīgi bez uzraudzības! Vai tā nav viela pārdomām?

Tagad parunāsim par loterijas misiju.

Visi no VID kabinetiem kliegs, lai apkarotu ēnu ekonomiku!

Varētu, protams, ironizēt, ka ēnu ekonomiku var vislabāk apkarot ar visai šaubīgas reputācijas ēnu loteriju. Tomēr, ja mēs vispārinām čeku loterijas pieredzi. Kā vidam patīk teikt TESTS un to attiecina uz visām valsts struktūrām, tad sanāk, ka jebkura budžeta iestāde, valsts vai pašvaldību uzņēmums, drīkst publiskot konkursu un iepirkumu rezultātus pāris dienas pirms tam.

Pieķēra aiz rokas, ka iepirkums ir sarunāts? Paskaidro, ka tas bija tikai iepirkuma vai konkursa rezultātu tests! Pēc šāda paskaidrojuma (tikai tests) citi jautājumi netiks uzdoti! Visiem – Iepirkumu uzraudzības birojam, Valsts kontrolei un pat KNAB – mutes būs ciet!

Tas nebūt nav joks, tas ir nopietna VID izgāšanās VALSTS MĒROGĀ!

Ejam tālāk un salīdzināsim divus čeku loterijas dalībniekus. Viens čeku loterijas sistēmā ievadīs simt čeku no uzņēmumiem, kuriem kases aparāti ir fiktīvi (melnā grāmatvedība) un kuru kases aparātu šasijas numuri nekur nav reģistrēti.

Ir tādi un ļoti daudz!

Čeku loterija

Otrs čeku loterijas dalībnieks čeku loterijas sistēmā ievadīs simt čeku no RIMI, Maxima un citiem lielveikaliem, kas darbojas tikai baltajā ekonomikas sektorā.

Pirmais čeku loterijas dalībnieks loterijas izlozē netiks iekļauts, jo neviens no viņa ievadītajiem čekiem neizies validācijas procedūru ( kases aparāta šasijas numurs oficiāli neeksistē).

Savukārt otrs čeku loterijas dalībnieks, kurs čeku loterijas sistēmā ievadīja simt čeku tikai no legāliem lielveikaliem, izies visu validācijas procedūru un varēs pretendēt ne tikai uz mazo – 100 eiro – laimestu, bet pat uz lielo laimestu.

Ja čeku loterijas mērķis ir apkarot ēnu ekonomiku, tad tas ir absurds.

Taisni šie čeki, kas nepiedalās loterijā būtu galvenais ķēriens VID. Tomēr cik noprotams viņus tas neinteresē!

Nobeigumā.

Bija rakstīts, ka piedalās visi čeki, kas ir vairāk par 5€. Tikai nevarēja piedalīties bērni līdz 18 gadiem. Tagad pēkšņi parādās, ka čeki par cigaretēm un alkoholu neder. Tad jau, ja esi pircis arī tos, tas čeks tie izmests no izlozes. Ko vēl nedrīkstēja pirkt? Nekur nebija tāds saraksts.

Vairāk VID neuzskatu par ēnu ekonomikas apkarotāju, bet par veicinātāju gan! Čeku loterija nederēs noplukušajiem un apmānītajiem Latvijas pingvīniem.

čeku loterija

Tomēr, Labu Dienu!  Latvijas nabaga Pingvīniņ!

 

.
Izplatiet šo rakstu, nebūsim slinki! Paldies!

laimisk

Šeit ir savākti materiāli, kas man liekas interesanti, tā ir ērti! Glabāt visu šeit un dalīties visā ar draugiem. Ja, Jums mani raksti liekas interesanti, esmu priecīgs! Domāju, ka kllproject.lv auditorijā pārsvarā ir gudri, tehniski izglītoti un par sevi pārliecināti cilvēki.

Viens komentārs par “Čeku loterija, par noplukušajiem pingvīniem un veltajām cerībām

  • uz
    Patstāvīgs links

    Nekas neparasts.

    Tur arī bija tādas bumbiņas, kuras sijājās pa gaisu un tad kāda pēkšņi iekrita tajā renē.. Tā visas pēc kārtas un laimests bija rokā. Bumbinās arī īpaši neatšķīrās, bet vajadzīgām, bija uzklāts papildus pārklājums kopā ar krāsu un tās arī tika noķertas. Kļūdu arī nebija, jo tas VEF inženieru izgudrijums bija patentēs un strādāja tiešām precīzi.
    Kā tas lietas dara tagad, tiešam nezinu, bet gan jau arī ir kāds knifīņs viņiem azotē. Tā to dara arī spēļu zālēs un tas ir zināms visiem viņu automātu regulētājie, vai arī citiem…

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *