Budžets vai Budget, vai tas palīdzēs kontrolēt jūsu tēriņus

Budžets vai Budget.

Starp citu, tēriņu kontrole var ievērojami uzlabot jūsu dzīvi. Sekošana līdzi tam, cik daudz jūs tērējat, vienmēr ir pūļu vērts pasākums.

Budžets vai Budget, pat angliski skan līdzīgi- budget.

Tātad secinām, ka taupīt un plānot ir internacionāla darbība. Šāda darbība ir īpaši aktuāla ekonomiskās nestabilitātes periodā. Domāju, ka esi pamanījis dārdzības pieaugumu, teikšu vienkārši, itin visur un it visā!

Tāpēc!

Rūpīga ģimenes budžeta pārvaldīšana ļaus ne tikai redzēt, kur aiziet nauda, ​​bet arī sadalīt to pareiziem tēriņiem.
Budžeta plānošana palīdz reālistiski izvērtēt finansiālās iespējas, sagatavoties lieliem izdevumiem un pareizi noteikt prioritātes.

Budžets vai Budget, kā to īstenot?

Ģimenes budžetā ir iekļauta katra ģimenes locekļa ienākumu un izdevumu uzskaite, kā arī detalizēta uzkrājumu plāna sastādīšana tuvākajai nākotnei. Ekonomisti iesaka sastādīt budžeta plānu nākamajam gadam.

Tiek uzskatīts, ka īsāki intervāli neļauj pareizi plānot lielus izdevumus. Piemēram, atvaļinājumus, remontu, lielas sadzīves tehnikas un vēl jo vairāk automašīnas iegādi.

Tajā pašā laikā nevajadzētu mēģināt detalizēti prognozēt budžetu vairākiem gadiem uz priekšu. Ar gariem plānošanas periodiem nevarēsi ņemt vērā iespējamās izmaiņas savā atalgojumā, valūtas kursos un ekonomiskajā situācijā pasaulē.

Saskaņā ar statistiku tikai 38 % Latvijas iedzīvotāju veido budžetu, un tikai pusei no viņiem šis process ir kļuvis par ieradumu. Taču, lai zinātu, kur aiziet nauda, ​​vienkāršāk ir izmantot dažādas aprēķinu formas.

Budžets vai Budget, tuvu ideālam.

Ideālajam budžetam vajadzētu būt ģimenes ienākumu un izdevumu apkopojumam tuvākajiem mēnešiem. Ja esat pieradis pie vecmodīga budžeta veidošanas veida uz papīra, laba alternatīva ir izklājlapas, kas izveidotas programmā Excel.

Vai arī Numbers (operētājsistēmai MacOS), vai kādā tiešsaistes birojā. Piemēram, programmā Microsoft Office ir pat īpašas bezmaksas veidnes ģimenes budžeta pārvaldīšanai. Brīvā teksta redaktorā OpenOffice ir arī budžeta veidne.

Izklājlapām ir acīmredzama priekšrocība.

Ir spēja strukturēt izdevumu uzskaiti un naudas papildinājumus. Sāciet ar vienkāršāko tabulu. Pierakstiet izdevumu kategorijas un izmantojiet vienkāršas formulas.

Tas palīdzēs aprēķināt plānoto izdevumu un ienākumu apjomu. Tagad atliek tikai laikus uzskaitīt izdevumus un neielaisties mīnusos. Tomēr, ja jums šķiet apnicīgi manuāli aizpildīt tabulas, mobilās aplikācijas nāks palīgā.

Pārvērtiet budžeta plānošanu aizraujošā spēlē!

Kāpēc daudzi neplāno savu budžetu? Viens no galvenajiem šķēršļiem sakārtotai un ekonomiskai mājsaimniecībai ir vienkāršs cilvēka slinkums. Cilvēki vienkārši nogurst no garlaicīgas ikdienas darbības. Tagad uzmanību, slinkumu palīdzēs pārvarēt jūsu telefons.

Palīgā nāks aplikācijas, kas ikdienas procesu pārvērš par spēļu procesu. Piemēram, populārā programma Coinkeeper. Lietojumprogrammas galvenajā ekrānā ir skaidri redzamas ienākumu, maku un izdevumu kategorijas, kas ir sadalītas pēc krāsas.

Budžets vai Budget
Ja izdevumi sāk pārsniegt noteikto limitu, to ikona sāk kļūt sarkana. Lietojumprogramma ir ērta arī tāpēc, ka atpazīst izdevumus no SMS un atbalsta sinhronizāciju ar kredītkartēm un debetkartēm.

CoinKeeper ir budžeta lietojumprogramma, kas izmanto unikālu un ļoti prizmatisku vizuālu ceļu, lai sasniegtu finanšu kontroli. Kur es tērēju naudu? Kā tērēt mazāk? Izmantojot CoinKeeper, jūs beidzot varēsiet:
* Zināt, kur nonāk nauda
* Iztērēts mazāk
* Plānojiet savus ienākumus un nākamos izdevumus
* Palieliniet savu bagātību.

Līdzīgas funkcijas nodrošina arī citas populāras aplikācijas, kas atrodamas Apple un Google Play interneta veikalu topos: Zen Money, Money Flow, Daily Budget, Moneon un citas.

Budžets vai Budget, iepirkumu sarakstu veidošana.

Dodoties uz veikalu, esam pieraduši iepirkumu sarakstus veidot uz papīra. Bet daudz ērtāk ir izmantot mobilās lietojumprogrammas, kas ļauj rediģēt šādu sarakstu reālā laikā.

Populārākā ir Bring!

Viņi savā reklāmas rakstā pavisam īsi skaidro galveno.

Vienkāršojiet pārtikas preču iepirkšanās plānošanu, izmantojot vienkāršo Bring! Iepirkumu saraksts - labākais saraksts koplietošanai! Lejupielādēt Bring! lietotni bez maksas un izmantojiet to visās savās ierīcēs. Izveidojiet iepirkumu sarakstu tūlīt un sāciet plānot iepirkšanos kopā ar citiem!

Budžets vai Budget

Kontrolējiet savus ieguldījumus un ikmēneša maksājumus.

Nepietiek tikai ar tēriņu kontroli. Ja ieguldāt vērtspapīros vai dārgmetālos, šo aktīvu noderēs paturēt acu priekšā. Turklāt daudzi aizmirst par ikmēneša maksājumiem – par dzīvokli, par internetu un ne tikai.

Zen-money pakalpojums ļauj segt visu. Tas palīdz kārtot mājsaimniecības grāmatvedību un veidot nākotnes plānus.
1. Analīze parāda, kur tiek tērēta jūsu nauda.
2. Iepriekšējo mēnešu statistika sniedz finansiālu ieskatu. Piemēram, cik nepieciešams nepieciešamajiem izdevumiem un cik daudz varat tērēt kafijai, grāmatām, ceļojumam uz kino vai nākamajam piedzīvojumam.
3. Plānošanas rīki palīdz jums saprast, cik daudz jūsu naudas ir pieejams ieguldījumiem vai uzkrājumiem svarīgu mērķu sasniegšanai.

Diagrammā varat viegli salīdzināt periodus, analizēt tēriņu dinamiku, sava kapitāla samazināšanos vai palielināšanu. Plānojot lielu pirkumu, vienmēr var iekļaut ne tikai aptuveno ienākumu un izdevumu, bet arī plānoto ikmēneša maksājumu uzskaiti.

Lietojumprogrammā ar vienu klikšķi var pievienot sarakstam atkārtotas darbības un izmantot logrīkus, kas atvieglo datu ievadi. Ir arī iespēja uzturēt kopīgu budžetu ar vairākiem ģimenes locekļiem. Savukārt katram var būt savs konts, un kopējā summa tiks parādīta galvenajā ekrānā.

Nu jauks rīks tavā telefonā!

Pakalpojums atpazīst SMS paziņojumus no bankām, kas pienāk tālrunī, un automātiski ievada izdevumus datubāzē. Turklāt “Zen-Money” pieslēdzas tādām maksājumu sistēmām, kā YuMoney vai QIWI.

Apmēram tā, taču beidzot rakstu zemapziņā sāka virmot doma. “Ko taupa taupītājs to paņem laupītājs!” Tas laikam no melnā humora plaukta, lai gan šodienas ekonomiskā situācija līdzvērtīga teiktajam.

Uzmini, kas ir laupītājs? Raksti komentārā!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Tweet

4 Atziņas “Budžets vai Budget, vai tas palīdzēs kontrolēt jūsu tēriņus”

  1. Pēteris saka:

    Tavas naudas laupītājs ir, kā raksta autors, slinkums!

  2. letiņš saka:

    Mēģinot savikt galus,atceramies, vainīga nav valdība, Eiropa, vai “onkulis Sems”! Vainīgs ir Kremlis & Krievija, kas uzsāka neizprovocētu,milzīgu karu pret Ukrainu, lai iznīcinātu to kā valsti un ukraiņus kā nāciju.

  3. Andra saka:

    Ja mēs runājam par jauniešiem, lielākā daļa pat nesaprot vispār kā rēķinus apmaksāt. Kāds šeit budžets!!!

    1. laimisk saka:

      Nu nu! Tik traki jau nav… ir taču zinoši, bet vispār, zinoši ir tie, kas grib tādi būt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top