‘BRĪVMŪRNIECĪBA’ NO SĀKOTNES LĪDZ MŪSDIENĀM.

copy-of-ieluugums-gala-variantskk
„BRĪVMŪRNIECĪBA NO SĀKOTNES LĪDZ MŪSDIENĀM”

Izstādes apskatāma Liepājas latviešu biedrības namā no 3.maijā līdz 1. jūnijam.

Informatīvā izstāde „BRĪVMŪRNIECĪBA NO SĀKOTNES LĪDZ MŪSDIENĀM” iecerēta, lai iepazīstinātu skatītāju ar vienu no noslēpumainākajām visu laiku organizācijām – brīvmūrniecību.

Izstādē skatāmi brīvmūrniecības brālības rašanās avoti, tās tapšana 18.g.s sākumā Anglijā un tālākā attīstība. Uzsvars likts uz brīvmūrnieku ložām Latvijā no 1750.gada (pirmā loža „ZIEMEĻZVAIGZNE” Rīgā) līdz mūsdienām.

Izstādē eksponēti unikāli fotouzņēmumi no Vācijas, Zviedrijas un Luksemburgas brīvmūrnieku tempļiem, rituālajiem apģērbiem, ložas brāļu saraksti, diplomi (tajā skaitā slavenā Kaliostro parakstītie patenti Jelgavas ložas locekļiem). Daudziem pārsteigumu izraisīs ievērojamu personu vārdi, kuri bijuši aktīvi brīvmūrnieki – tādi, kā Rabindranāts Tagore, indiešu filozofs un jogs Vivekananda, komponisti Sibeliuss, Mocarts, Bēthovens, Bahi, vecais Stenders, Merķelis, Herders un daudzi jo daudzi citi. Izstādē redzami arī daļa materiālu par Liepājas Jāņa ložu „ENKURS”, kura aktīvi darbojās pagājušā gadsimta 20.- 30.-tajos gados un kura tagad ir reaktivēta.

Interesi izraisīs arī Latvijas ložu saraksti no sākuma līdz mūsdienām, skatītāji varēs uzzināt, kuri no Latvijas valstsvīriem patiesībā ir bijuši brīvmūrnieki.
Izstādes organizatori cer, ka redzētais kliedēs vismaz daļu no vēl šodien sabiedrībā valdošajiem mītiem par brīvmūrniecību kā sātanistu sektu vai slepenu vispasaules sazvērnieku organizāciju, ko tik labprāt izplata dažādi pseidodemokrātiski un totalitāri režīmi.

 

ieluugums-gala-variants

copy-of-ieluugums-gala-variants

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top