Brauktuves šķērsošana gājēju pārejā, pārkāpumi

Brauktuves šķērsošana.

Pamatojoties uz Liepājas Pašvaldības policistu novērojumiem, iedzīvotāji regulāri šķērso ceļa braucamo daļu neatļautā vietā.
Tādā veidā apdraudot savu drošību un kavējot satiksmi.

Nereti iedzīvotāji brauktuves šķērsošanai izvēlas nepārredzamus ceļa posmus, piemēram, līkumus, brauktuves, kur ceļa malā atļauts novietot transportlīdzekļus. Vietās, kur skatu aizsedz ēku vai citu objektu daļas.

Šie ceļu posmi transportlīdzekļa vadītājam apgrūtina redzamību, līdz ar to, gājējam izvēloties šķērsot brauktuvi šādā vietā, var tik traucēta satiksme, vai notikt nelaimes gadījums.

Liepājā brauktuves šķērsošana haotiska.

Ceļu satiksmes noteikumos ir noteikts, ka gājējiem brauktuve jāšķērso pa gājēju pārejām. Par šo noteikumu pārkāpšanu gājējiem var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods no divām līdz sešām naudas soda vienībām (līdz 30 eiro).

Tomēr, vai tad spītīgo aunu trūkst!

Gājēji zina, ka viņiem ir priekšroka, tādēļ kļūst neuzmanīgi un pārejas šķērso neskatoties. Autovadītāji zina, kamēr cilvēks atrodas uz gājēju pārejas un to šķērso, auto uz tās uzbraukt nedrīkst.

Kas notiek ja ignorē veselā saprāta balsi.

Ja tas ir vieglais auto, tad ir tie saucamie bamperu lūzumi, kad to pirmo triecienu saņem pa apakšējām ekstremitātēm, pa kājām, pa ceļa locītavām.

Tur ir tie pirmie lūzumi, un tad jau atkarīgs no ātruma un inerces – ja ātrums lielāks, tad cietušais krīt pāri motora pārsegam un traumē galvu pret vējstiklu.

Traumētas tiek arī ribas un rokas, bet, ja gājēju notriec apvidus auto vai mikroautobuss, tad sadragāti tiek augšstilbi, vēders un plaušas. Ja cilvēks izdzīvo, priekšā vēl ir ilgs atveseļošanās periods un daudzos gadījumos cilvēks kļūst par invalīdu.

Jāņem arī vērā, ka tumšajā laikā gājēji nereti tiek pamanīti pēdējā brīdī.

Brauktuves šķērsošana

Iesaku kājāmgājējiem nemesties akli zem automašīnām, bravūrīgi šķērsojot gājēju pārejas, jo, lai arī pēc ceļu satiksmes noteikumiem viņiem ir priekšroka, nav vērts riskēt ar dzīvību un veselību.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top