Braucam strādāt uz Vāciju.
Vācija līdz ar Austriju būs pēdējās ES dalībvalstis, kas pilnībā atvērs darba tirgu.
Vienošanās par darbaspēka brīvas plūsmas veicināšanu ES tika parakstīta jau 2003.gadā, taču bloka valstīm bija tiesības saglabāt ierobežojumus viesstrādniekiem līdz pat 2011.gada maijam.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Tomēr ir daži aspekti, kas būtu jāzina Latvijas strādāt gribošajam pretendentam uz darba vietu…
Jāsāk ar to, ka strādājot Vācijā nelegāli, iestājas kriminālā atbildība.
Vācijā ir ar likumu noteiktās nozaru minimālās algas, kas nodarbinātos aizsargā pret tā saucamajām dempinga algām.
Jāatceras, ka Vācijas labklājība balstās uz solidaritāti starp sociāli apdrošinātiem darba ņēmējiem un viņu darba devējiem. Sociālās sistēmas pabalstus var saņemt tikai tās personas, kuras ir tiesīgas atrasties Vācijā, kā arī noteiktu laiku ir maksājušas sociālo nodokli.
Pats galvenais priekšnosacījums, lai Tu pretendētu uz legālu darbu ir jābūt labām vācu valodas zināšanām …to pat var nosaukt par galveno stūrakmeni, kas varētu rasties Vācijā iebraucējiem no Latvijas.
Var jau gadīties, ka dabūsi darbu pie kāda turka bez vācu valodas iemaņām, bet nelegāli…. un tas ir Vācijā kriminālsodāms nodarījums no darba ņēmēja puses.
Piefiksē, ka Vācijas darba tirgū, līdzīgi kā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, pieprasījums ir pēc augsti kvalificētiem darbiniekiem…
Vācijā, līdzīgi kā Lielbritānijā, latviešu viesstrādnieki varētu darīt mazkvalificētus darbus. «Lasīs, pakos tomātus, avenes, zemenes un pārējās ražas, jo mēs esam labi strādnieki»