BlueWalker3, spilgtākais objekts naksnīgajās debesīs

BlueWalker3.

Kas tas tāds? Vai kāds drauds zemes pastāvēšanai? Uzreiz varu apgalvot, ka vienas profesijas ļaudīm, tas tiešām ir apgrūtinājums vai pat draudīgs priekšvēstnesis tālākai nākotnei. Uzreiz rodas jautājums, par ko iet runa?

BlueWalker3, kas tas ir kāpēc tas nepatīk astronomiem.

Kas ir ar astronomiju pazīstams un uzlūko zvaigznes ar zināmu zināšanu bāzi zina, ka daudzus gadu tūkstošus zvaigzne Sīriuss tika uzskatīta par spožāko punktu nakts debesīs.

Siriuss ir redzams gandrīz no jebkura Zemes virsmas reģiona, izņemot mūsu planētas tālākos ziemeļu reģionus. Spožākā zvaigzne nakts debesīs atrodas 8,6 gaismas gadu attālumā no Saules sistēmas un ir viena no mums tuvākajām zvaigznēm.

Situācija mainījās 2022. gadā, kad debesīs parādījās daudz spožāks punkts par Siriusu, un tas bija cilvēku darbs. Mēs runājam par spilgti “kvēlojošo” BlueWalker 3 satelītu, kuru palaida AST SpaceMobile.

BlueWalker3

Šis spilgtais objekts neļauj zinātniekiem (astronomiem) pētīt kosmosa objektus un nākotnē var likt viņiem palaist garām nāvējošu asteroīdu, kas var apdraudēt Zemes eksistenci.

BlueWalker3, ko vēl var teikt par šo objektu.

Tagad tas ir fakts, ka cilvēka veidotais satelīts ir kļuvis par spožāko objektu naksnīgajās debesīs, tas astronomiem izsauc trauksmi. BlueWalker3 satelītu debesīs var redzēt pat ar neapbruņotu aci, un nākotnē šādu objektu varētu būt vēl vairāk.

Saskaņā ar nesen publicētajiem novērojumiem satelīta spilgtums sasniedza 0, 4 magnitūdu, kas to ierindo 10 spožāko zvaigžņu sarakstā, šāds spožums ir salīdzināms ar “Procyon”, “Achernar” un “Betelgeuse”.

Tas nozīmē, ka tas ir aptuveni 900 reižu spilgtāks nekā objekti, kas spīd ar 7 magnitūdu, kas ir satelīta spilgtuma robeža, ko Starptautiskā Astronomijas savienība (IAU) iesaka, lai novērstu ietekmi uz astronomiju.

Astronomi bija ļoti nobažījušies par tādu lielu satelītu koncentrāciju, kā Starlink, kas varētu sastāvēt no desmitiem tūkstošu satelītu, protams, kad tie būs pilnībā izvietoti. Lai gan AST plāno pieticīgāku aptuveni 90 satelītu kontemplāciju, Bluewalker3 prototipa milzīgais spilgtums lika astronomiem izsaukt trauksmi.

Kā jau teicu vai rakstīju BlueWalker3 satelītu var redzēt debesīs ar neapbruņotu aci, un nākotnē šādu objektu varētu būt vairāk.

BlueWalker3, kam paredzēts šis satelīts?

Saskaņā ar zinātnisko publikāciju Science Alert , BlueWalker3 satelīts ir paredzēts, lai “ražotu elektroenerģiju no kosmosa un nodrošinātu platjoslas mobilos sakarus viedtālruņos”. Pēc antenas atvēršanas kosmosā, ierīces platība ir 64,3 kvadrātmetri.

Novērojumi liecina, ka ierīces redzamība palielinās, kad tā atrodas augstu virs horizonta. Turklāt objekts kļūst ļoti spilgts noteiktos saules gaismas leņķos.

Šāds spilgts objekts debesīs kritiski apgrūtina astronomu darbu - gaismas piesārņojuma dēļ naksnīgajās debesīs viņi nevar redzēt kosmosa objektus. Ja apskatam šo problēmu globāli, tad šī iemesla dēļ zinātnieki sūdzējās arī par Elona Muska interneta satelītiem, ja īsi: “Starlink satelīti neļauj astronomiem pētīt kosmosu ” .

Taču gaismas piesārņojums nav vienīgais BlueWalker 3 drauds.

Pētījumā konstatēts, ka pēc palaišanas tas novietojies daudz augstāk, nekā ieteica Starptautiskās Astronomijas savienības eksperti. Tāpat četras dienas tas nebija iekļauts publiski pieejamajos satelītu katalogos - tādēļ speciālisti, kas uzrauga kosmosa kuģu kustības, par tā esamību nezināja.

Pastāvēja liels risks, ka BlueWalker3 sadursies ar citu satelītu, taču viss beigu beigās notika bez starpgadījumiem.

Pēc tam, kad AST SpaceMobile satelīts sāka spoži spīdēt debesīs, zinātnieku grupa ar sieviešu astronomes Sangeeta Nandakumara vadību izplatīja sabiedrībai trauksmes pārpilnu vēstījumu. Uz zemes ir ļoti stingri noteikumi par to, kas un kad drīkst atrasties kosmosa telpā.

Taču tas, kas atrodas Zemes orbītā, vairs netiek nopietni un ar atbidības sajūtu regulēts, tāpēc arī rodas šāds haoss.

Cik satelītu ir kosmosā?

Daži cilvēki varētu domāt, ka viens spilgts BlueWalker3 diez vai radīs tik lielu problēmu. Taču zemās Zemes orbītā jau ir tūkstošiem līdzīgu objektu.

Kopumā kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem kosmosā ir palaisti aptuveni 16 650 satelītu, un daudzi no tiem jau sen ir beiguši funkcionēt un ir kosmosa atkritumi. Katru gadu uzņēmumi palaiž arvien vairāk satelītu – īpaši izceļas “SpaceX» ar savu Starlink sistēmu.

Pirmās paaudzes Starlink satelīti bija ļoti labi redzami debesīs.

BlueWalker3

Saskaņā ar “Orbiting Now” datiem, 2023. gadā ap Zemi riņķos ļoti daudz satelītu. Ja uzņēmumi turpinās palaist satelītus tādā pašā tempā, 2023. gadā orbītā ap mūsu planētu būs aktīvi darbojošies satelīti:

KONKRĒTI, 8698 objekti!

• Low Earth Orbit (LEO) : 7894
• Medium Earth Orbit (MEO) : 199
• HEO / Graveyard : 23
• Geostationary Orbit : 559
• ? : 2
• Reentry : 15
• Orbital Decay : 6

Netiek uzskaitīti satelīti, kas beiguši savu aktīvo darbību, bet turpina riņķot apkārt ZEMEI piesārņojot kosmosa telpu. Iespējams, ka naksnīgās debesis jau tuvākā nākotnē tiks izmainītas līdz nepazīšanai.

Kāpēc kosmosa satelīti ir bīstami?

Ja kas, tad “SpaceX» jau ir veikusi pasākumus, lai samazinātu gaismas piesārņojumu. 2021. gadā speciālisti izstrādāja VisorSat tehnoloģiju, pateicoties kurai satelīti sāka atstarot daudz mazāk saules gaismas un kļuva praktiski neredzami cilvēkiem.

Taču to skaits pieaug, un SpaceX jau ir daudz konkurentu, kuri arī vēlas piepildīt kosmosu ar savām ierīcēm. Tie ne tikai pastiprina gaismas piesārņojumu naksnīgajās debesīs, bet arī palielina sadursmju risku zemei ​​tuvajā kosmosā.

Šajā gadījumā debesīs būs ne tikai pārāk daudz gaismas, lai traucētu astronomiem, bet arī pārāk daudz kosmisko gružu.
Kosmosa atlūzu ir daudz! Dažreiz zinātnieki pat pieļauj kļūdas, sajaucot vecu kosmosa kuģu gružus ar asteroīdiem. Kā saprotiet tas jau ir bīstami.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Tweet

2 Atziņas “BlueWalker3, spilgtākais objekts naksnīgajās debesīs”

  1. INTARS saka:

    Spilgtākais objekts naktī ir ielas lampa, kas naktī spīd pat cauri aizkariem. 🙂

  2. Antūns saka:

    Federālā komunikāciju komisija piešķīra pirmo naudas sodu Dish Network 150 000 USD apmērā par nespēju droši pārvietot salauztu satelītu prom no tiem, kas strādāja.

    Amerikāņu kompānijas Dish Network satelīts EchoStar-7 atradās ģeostacionārā orbītā aptuveni 35 tūkstošu kilometru attālumā no Zemes.

    Dish Network saskaņā ar komisiju saskaņoto plānu bija paredzēts ierīci pacelt par 300 kilometriem augstāk, taču pēc deaktivizēšanas 2022.gadā tas nespēja veikt manevru un pacēlās tikai par 120 kilometriem. Tā rezultātā tika uzlikts naudas sods.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top