Biznesa prioritātes maska ir pārāka par patriotismu.

 

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

 

Biznesa prioritātes.

Parunāsim par tā sauktajiem Latvijas „patriotiem”,  kas  sizdami roku pie krūts dzied Latvijas himnu, bet darbos dara hameleonam līdzīgas darbības. Ir izdevīgi pāri patriota maskai pārvilkt mūžīgā biznesa prioritātes masku.

Jā… runāsim par uzņēmējiem vai  par tiem, kam ir daudz, daudz banknošu un kuras viņi nekad neizdos Latvijas labklājības celšanai vai ekonomikas stutēšanai,  ja tas viņiem nebūs izdevīgi.

Temats ir tik plašs, ka varētu sarakstīt Lato Lapsas cienīgu memuāru, bet lai saprastu tendences, kas šobrīd notiek Latvijā minēšu tikai vienu piemēru no Liepājas.

Nav šaubu, ka daudziem šodien Latvijā klājas grūti. Daudziem nav bijis viegli visus pēdējos 20 gadus. Daudziem būs grūti arī turpmāk.

Pasaules un Eiropas gaita nesola vieglu dzīvi …krīzes ēna un iespējamais eiro gals liek visiem dziļi aizdomāties par savu vietu Eiropas Savienībā un Latvijā.

Taču mums ir sava valsts… vieta, kur kopt tādus tikumus, strādāt tādus darbus, kurus veicot plaukst Latvija un līdz ar to lepnums, patriotisms par savu dzimteni. Šodien mūsu liktenis lielākoties ir mūsu pašu galvās un rokās.

No mūsu prasmes, zināšanām, gribas un izdomas ir atkarīgs tas, kādā zemē dzīvosim mēs un mūsu bērni. Visu laiku biju pārliecināts, ka īsti  Latvijas patrioti ir spējīgi arī ziedot savai tautai un ticībai Latvijā.

Toties tagad esmu pārliecināts, ka tas tā nav.

Ir uzņēmējs, kas grib kļūt par Liepājas mēru un sludina savās runās ētikas un ticības morāles principus…tātad patriotiski un labi motivēts pilsonis. Toties, ja runa ies par personīgo izdevīgumu biznesā, tad patriotismu var arī pabīdīt maliņā. It kā jau nekas slikts…biznes ir biznes, ja gribu  pārceļu daļu savu uzņēmuma  uz ārzemēm.

Slikti ir tas, ka iemesls ir viens… gūt peļņu, nedomājot par to, ka Latvija no tā zaudēs.

Baltkrievijas pilsētā Rečicā svinīgi atklāj akciju sabiedrības “Liepājas papīrs” ražotni. Jaunā ražotne, kas izvietota Gomeļas piepilsētā Rečicā, ir “Liepājas papīra” un Baltkrievijas uzņēmuma “NTS” kopuzņēmums “NTS Poligrafija”. Uzņēmuma izveide ilga divus gadus, pastāstīja AS “Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Liepājas puse tajā ieguldījusi ap 300 000 eiro. Ražošanu Baltkrievijā esam sākuši ar plus zīmi. Prognozējot, ka ilgtermiņā ražotnes izveidošana kaimiņvalstī noteikti atmaksāsies. Drīzumā no Liepājas uz Baltkrievijas ražotni plānots pārvest vēl daļu ražošanas iekārtu, lai tur varētu sākt arī krāsaino uzlīmju ražošanu.

Lūk arī  Vilnīša teiktais, kas raksturo smalku biznesa aprēķinu…

Viens no iemesliem esot augstais nodokļu slogs Latvijā, bet ir arī citi apsvērumi … Baltkrievijā ir lētāki energoresursi (elektrība un gāze), kā arī uz pusi lētāks darbaspēks

Pareizi Vilnīša kungs … priekš kam  maksāt Latvijai nodokļus. Sabalansēšu savu budžetu un paliec sveiks muļķīgais patriotism…

Daudzi uzņēmēji ar savām ģimenēm  pamet Latviju pat tāda… it kā sīka iemesla dēļ, ka Latvijā valda juceklīga pārvalde un daudzi pakalpojumi ir zemas kvalitātes.

Mēs vēl naivi pieminam patriotismu…

Tā kā Vilnīša kungs, ja netiks sarūpēts mēra krēsls Liepājā var doties itin mierīgi uz kādu citu sapņu zemi, kur izdevīgāk biznesam un kur valdība neuzbāžas ar dažādu nodokļu izpildi.

Šie turīgie Latvijas „patrioti” apgalvo… mēs atgriezīsimies, ja Latvijā palikušie spēs visu pienācīgi sakārtot un nodrošināt tur labklājību un mums piemērotu dzīvi.

Komentāri lieki…

vilnitis

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Biznesa prioritātes maska ir pārāka par patriotismu.

 • .
  .

  Īsti nevaru saprast, vai tā ir klaji apzināta nomelnošana vai pilnīga nekompetence no raksta autora puses!?
  Pirms kaut ko analizē, korekti būtu arī iedziļināties šajā jautājumā, vai ne?
  Šeit nedaudz palīdzēšu – http://www.mediji.lv/2011/12/liepajas-papirs-lauz-celu-inovacijam/

  Bet ja tiešām “spaciālists” neko nesaprot, varu paskaidrot. Uzņēmums izved uz Baltkrieviju vecās, nolietotās iekārtas, ar kurām vairs nav iespējams saražot Latvijā pieprasītu produkciju (atšķirībā no Baltkrievijas plašā tirgus). Savukārt to vietā tiek iegādātas pilnīgi jaunas iekārtas inovatīvu produktu ražošanai ar daudz augstāku pievienoto vērtību.
  Uzskatu ka tā patiešām IR patriotiska rīcība!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  Ja iegulda tajā Baltkrievijas “darbībā” ap 300 000 eiro, tātad tiek sildīta Baltkrievijas ekonomika, Un to, ka īpašnieks nopērk ārzemēs iekārtas…viņš domā par savas peļņas palielināšanu.
  Kur cienītais Jūs redzat domas par naudas ieguldīšanu Latvijas ekonomikā ?

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *