Biznesa idejas, kas būs pieprasītas no 2023 līdz 2035 gadam

Biznesa idejas.

Inovatīvas biznesa idejas atšķiras no standarta idejām ar to, ka padara pasauli patiešām labāku, tās nes pasaulē jaunas tehnoloģijas, kas risina zemes un cilvēces problēmas.

Kam šīs idejas noderēs?

Jauniem uzņēmumiem un skolu absolventiem, jo pateiks priekšā uz kuru pusi veidot savus nākotnes sapņus.

Mūsdienās arvien vairāk uzņēmēju veido jaunus tehnoloģiskus “start-up” uzņēmumus ar potenciālu risināt tādas lielas globālas problēmas, kā klimata pārmaiņas, atkritumi, ūdens trūkums, dzīvnieku un augu izzušana. Biznesa idejas, jaunizveidojamiem uzņēmumiem nākamajiem 12 gadiem.

Biznesa idejas, ģeneratīvais mākslīgais intelekts (AI).

Digitālais paātrinājums kopumā pēdējos gados ir kļuvis par lielu tendenci. Starp citu 2023-2025 gadā visā pasaulē turpināsies digitālais paātrinājums. Viens no veidiem, kā jaunveidotie uzņēmumi izmantos digitālo paātrinājumu, ir ģeneratīvais mākslīgais intelekts (AI).

“Ģeneratīvais AI” ir plašs jumta termins, kas aptver daudz. Vienkāršākajā gadījumā tas attiecas uz neuzraudzītiem mašīnmācīšanās algoritmiem. Šie algoritmi rada (“ģenerē”) jaunu saturu un zināšanas, izmantojot to, ko viņi ir iemācījušies.

Biznesa idejas

Piemēram, mākslīgais intelekts ģeneratīvai kodēšanai var pats ģenerēt kodu. Šis kods kļūs sarežģītāks un izsmalcinātāks, jo AI “mācās”. Varat izmantot šo iespēju, lai labotu kļūdas un uzlabotu funkcijas lietojumprogrammās.

Ar šīs tehnoloģijas palīdzību tiks pilnībā atrisinātas tulkošanas problēmas no jebkuras valodas uz jebkuru citu valodu. Mēs nevarēsim atšķirt cilvēka radītu saturu no AI radīta satura — rakstiskā saturā, video, digitālajā mākslā un citur.

Mēs redzam, ka AI tirgus pieaug eksponenciāli, un mēs sagaidām, ka globālais AI tirgus 2023. gadā pārsniegs 50 miljardus USD.

Tomēr ģeneratīvais AI ir pilns ar zināmām briesmām. Dažreiz tas ir saistīts ar tādām lietām kā dziļi viltojumi un viltus ziņas. Ja to lieto pareizi, tam ir daudz noderīgu lietojumu.

Ģeneratīvais mākslīgais intelekts ir lieliski piemērots, lai automatizētu garlaicīgu, atkārtotu digitālās jaunrades darbu. Piemēram, tas var rediģēt attēlus un audio failus, lai iegūtu skaidrus un izteiksmīgus rezultātus.

Šāds darbs ir darbietilpīgs un garlaicīgs cilvēku inženieriem, bet ģeneratīvajam AI tas ir viegli.

1. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts var ātri izveidot modeļus testēšanai. Tie ir noderīgi visam, sākot no laika prognozēšanas līdz auditorijas izpētei.
2. Ģeneratīvais AI var piedāvāt satura idejas emuāriem, sociālo mediju ziņām un citam.
3. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts var ļoti ātri izveidot digitālos prototipus. Tas paātrina pētniecību un attīstību.

Biznesa idejas, lietu interneta (IoT) uzplaukums.

Lietu internets mūsdienās ir vairāk nekā interaktīvi ledusskapji. IoT tehnoloģija ļauj visam, sākot no jūsu apkures sistēmas un beidzot ar velosipēdu, kļūt par datu portālu.

Lietu internets jau vairākus gadus ir sasniedzis kritisko masu, 2023.–2025. gadā tas būs lielāks un pieejamāks nekā jebkad agrāk. Būtībā IoT ierīces ir saziņas vārtejas.

Katra saziņas vārteja ir vēl viena iespēja veidot attiecības ar klientiem. Taču jaunizveidotiem uzņēmumiem, kas aktīvi ievieš IoT tehnoloģijas, jābūt uzmanīgiem. Patērētāji nebūs priecīgi, ja viņu ledusskapis sāks piepildīties ar nejaušām zīmolu reklāmām.

Ja plānojat izmantot lietu internetu mārketingam un komunikācijai, jums ir jādod kontrole klientam. Pretējā gadījumā jūs varat saskarties ar uzmācīgu un uzmācīgu zīmolu. Un tā ir pēdējā lieta, ko vēlaties, mēģinot veidot zīmola un klienta attiecības.

Jaunie uzņēmumi nākotnē var arī izmantot lietu internetu, lai paātrinātu biznesa procesus. Tādas lietas kā viedie izsekotāji palīdz biroja pārvaldībā. Viedie drošības līdzekļi var brīdināt jūs par iespējamu uzlaušanu.

Biznesa idejas

Mazo vizītkaršu lasītāji var nosūtīt darījumu datus tieši uz jūsu CRM. Jūs pat varat izmantot lietu internetu, lai nosūtītu norādījumus ražošanas iekārtām.

Biznesa idejas, kriptovalūta un Web 3.0.

“Ethereum” saglabās dominējošo stāvokli izstrādātāju vidū, jo “Ethereum” virtuālās mašīnas (EVM) turpina radīt tīkla efektus izstrādātāju vidū. Mēs turpināsim saskarties ar negatīvu ietekmi uz ekosistēmu.

“Tokenizācija” mainīs attiecības starp uzņēmumiem un to kopienām. Visu formu un lielumu uzņēmumiem — ne tikai “Web3 uzņēmumiem” — kļūs par normu piedāvāt savām klientu, fanu un atbalstītāju kopienām izaugsmes iespējas, izsniedzot žetonus.

“Tokenizācija” paver iespēju mazumtirdzniecības dalībai privātajos tirgos, izmantojot likviditāti, frakcionēšanu, ātru norēķinu un caurspīdīgumu, kas dod labumu abām darījuma pusēm.

Viens no aizraujošākajiem sasniegumiem šajā jomā ir AI integrācija Web 3.0 tehnoloģijā. Izmantojot mašīnmācīšanos un dabiskās valodas apstrādi, ar AI darbināmi tērzēšanas roboti un virtuālie palīgi atvieglos uzņēmumu saziņu ar klientiem.

Biznesa idejas, CSaaS kiberdrošības ārpakalpojumi.

“Mākoņpakalpojumu” ārpakalpojumi pēdējos gados ir bijusi uzņēmējdarbības tendence. Paredzams, ka 2023.–2030. gadā globālais CSaaS (kiberdrošība) tirgus kļūs milzīgs.

Kiberdrošība ir ļoti, ļoti svarīga. Kibernoziedzība pieaug un ar katru dienu kļūst arvien sarežģītāka. Analītiķi prognozē, ka kibernoziedzība pasaules ekonomikai izmaksās 10,5 triljonus USD katru gadu.

Protams, ka vienlaikus tiek pastiprināti sodi par kiberuzbrukumiem. Tiesību akti, piemēram, GDPR un CCPA, stingri ierobežo zīmolus, kas neaizsargā klientu datus. Saskaņā ar GDPR uzņēmumiem par datu pārkāpumiem var uzlikt naudas sodu līdz 4% no visa gada apgrozījuma.

Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai uzņēmumi un zīmoli būtu kiberdrošības augšgalā. Viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir uzticēt kiberdrošību ekspertiem.

Uz “mākoņiem” balstītiem kiberdrošības uzņēmumiem priekš jaunizveidotiem uzņēmumiem ir vērā ņemamas priekšrocības.

1. Tie nodrošina augsta līmeņa CSaaS pakalpojumus par pieņemamu cenu. Daudziem jaunizveidotiem uzņēmumiem nav resursu, lai nolīgtu talantīgu kiberdrošības komandu. Izmantojot ārpakalpojumus, viņi iegūst nepieciešamo pieredzi par pieņemamu cenu.

2. Tie nodrošina diennakts pakalpojumus. CSaaS komandas var veltīt visu savu darbu klientu sistēmu aizsardzībai. Tādā veidā zīmoli var veltīt sevi klientiem, neuztraucoties par kiberdrošību.

3. Viņiem ir vismodernākā drošības tehnoloģija. Labākās kiberdrošības sistēmas ir dārgas. Noalgojot CSaaS uzņēmumu, jaunizveidotie uzņēmumi var izmantot jaunākās tehnoloģijas bez sākotnējām izmaksām.

Biznesa idejas, plastmasas pārstrāde.

Plastmasa ir viens no mūsu laika lielākajiem ienaidniekiem. Neskatoties uz to, ka plastmasa ir neaizstājama mūsdienu pasaulē, tā vairāk kaitē mūsu dzīvībai, nekā palīdz.

Nepieciešams ļaunums, jūs sakāt. Neatkarīgi no jūsu personīgās attieksmes pret vidi, otrreizēja pārstrāde var būt jūsu aicinājums un miljons dolāru vērtais starts.

Plastmasas pārstrādei ir liels potenciāls pasaules tirgū. Planēta ir piesātināta ar plastmasu, un jauni plastmasas izstrādājumi šobrīd ir vismazāk nepieciešami. Ir pienācis laiks pārņemt kontroli pār plastmasas pārstrādi un radīt jaunas tehnoloģijas šajā lielajā nozarē.

Pēc zinātnieku domām, visā Zemē savāktā plastmasa tiek novērtēta vairāk nekā 500 miljardu dolāru vērtībā. Manuprāt, biznesa mērogs un izredzes ir skaidras.

Izmest ir vieglāk nekā pārstrādāt. Tāpēc plastmasas atkritumi bojā mūsu planētu, nokļūst zemē un okeānā un atgriežas pie mums mikroplastmasas veidā pārtikā.

Biznesa idejas, super lietotņu tirgus.

Super lietotne būtībā ir universāla platforma, kas piedāvā vairākus pakalpojumus vienā lielā un uzlabotā lietotnē. Patiesībā tas ir kā portāls – mobilā aplikācija.

Pēc Gartner analītiķu domām, superlietotnes būs viena no vadošajām tehnoloģiju starta tendencēm 2023.–2025. gadā. Kas padara superlietotnes tik populāras to palaišanas brīdī?

Apmierināt visas lietotāju vajadzības vienuviet. Tā kā mūsu viedtālruņiem ir ierobežota krātuves vieta, viena universāla lietotne noteikti ir vēlama. Patiešām, superlietotnes, piemēram, PhonePe (digitālo maksājumu lietotne) un Grab (sākotnēji piegādes tehnoloģiju risinājums), tagad ir ļoti populāras dažādās valstīs.

Super lietotnes nodrošina tādus pakalpojumus, kā:

1. Pārtikas preču/zāļu/produktu piegāde;
2. digitālie maksājumi;
3. video pārraide;
4. viesnīcu rezervēšana un daudz kas cits.

Biznesa idejas, cīņa ar atkritumiem ar robotu palīdzību.

Atkritumu daudzums visā pasaulē pieaug satraucošā ātrumā, un to apsaimniekošana kļūst arvien grūtāka. Ir grūti savākt un izmest atkritumus tādā apjomā, jo īpaši ņemot vērā draudus veselībai un dzīvībai, kas pavada šos procesus.

Kāpēc mums vajadzētu ļaut cilvēkiem riskēt ar savu dzīvību un saskarties ar atkritumiem, ja ir ērta alternatīva – roboti? Dažu pēdējo gadu laikā robotika ir sasniegusi nozīmīgu tehnoloģisku sasniegumu.

Biznesa idejas

Daudzi atkritumu apsaimniekošanas un pārstrādes uzņēmumi jau izmanto robotus, taču atkritumu savākšana joprojām ir joma, kurā roboti praktiski nav iesaistīti.

Starp citu, visā pasaulē jau tiek izstrādātas idejas, kā radīt robotus, kas savāc atkritumus. Te var būt laba vieta tavai izaugsmei un vieta, kur nopelnīt.

Piemēram, AltruBots, Čikāgas bezpeļņas uzņēmums, ir izgudrojis savācēju robotu, kam vajadzētu attīrīt Čikāgas upi. Robotus var arī apmācīt atšķirt atkritumu veidus, lai tos varētu atdalīt otrreizējai pārstrādei vai galīgai apglabāšanai.

Ja jums patīk tehnoloģija un ideja par tīrāku planētu, atkritumu roboti varētu būt lieliska izvēle jūsu startam. Izmantojot šo zaļo biznesu, jūs ne tikai nopelnīsiet daudz, bet arī darīsiet savu ieguldījumu, lai aizsargātu vidi.  Papildus uzlabosiet savu karmu, jo paglābsiet daudzus cilvēkus no riskiem, kuriem viņi ir pakļauti, vācot atkritumus.

Biznesa idejas, elektriskie transportlīdzekļi un akumulatori.

Pieaugošā elektrisko transportlīdzekļu izmantošana ir saasinājusi vajadzību pēc uzlabotām ātrās un bezvadu uzlādes tehnoloģijām un akumulatoru inovācijām.

Rezultātā enerģijas uzglabāšana tiek uzskatīta par galveno tendenci 2023.–2025. gadā visās nozarēs, un paredzams, ka akumulatoru izzinātības tirgus līdz 2027. gadam vismaz trīskāršosies (no USD 10 līdz 37 miljardiem USD).

Akumulatoru tehnoloģija turpinās uzlaboties attiecībā uz enerģijas blīvumu, temperatūras diapazonu, uzlādes cikliem un kalpošanas laiku, tehnoloģiju un infrastruktūru, materiālu piegādes stabilitāti, izmaksām, dzīves cikla pārvaldību un iznīcināšanu.

Ja kas arī ūdeņraža tirgus automobiļu rūpniecībā piedzīvos milzīgas izmaiņas. Ūdeņraža ražošanā, uzglabāšanā un transportēšanā tiek veikti būtiski jauninājumi, lai samazinātu saistītās izmaksas un ierobežojumus un paplašinātu ar ūdeņradi darbināmu transportlīdzekļu plašu izmantošanu.

IBiznesa idejas, inovatīvas ūdens attīrīšanas tehnoloģijas.

Katru dienu tīrs ūdens uz Zemes kļūst par greznību. Neskatoties uz to, ka pastāv tradicionāli ūdens attīrīšanas veidi, jaunu, videi draudzīgu ūdens attīrīšanas veidu meklējumi turpinās.

Planētai ir vajadzīgas ne tikai ūdens attīrīšanas tehnoloģijas, bet arī novatoriskas izstrādes, piemēram, atmosfēras ūdens ģenerators, kas ļauj ģenerēt ūdeni no mitra gaisa.

Viens no lielākajiem izaicinājumiem, ar ko saskarsimies šajā desmitgadē, ir ūdens trūkums, kā arī nepārtraukti augoša iedzīvotāju apgāde ar to.

Šo jautājumu risināšana var būt cienīgs izaicinājums ambicioziem uzņēmējiem. Daži start-up projekti jau ir sākuši radīt ūdeni no zila gaisa. Atmosfēras ūdens ražošanas tirgus ir ļoti daudzsološs. Paredzams, ka tuvāko gadu laikā tas ievērojami pieaugs.

Ir vienkāršāki veidi, kā attīrīt ūdeni, piemēram, biosmiltis. Iegaumē, ka vietējais ūdens attīrīšanas risinājums ir daudzsološa biznesa ideja.

Biznesa idejas, gaisa attīrīšana un CO2 līmeņa samazināšana.

Gaisa piesārņojuma rādītāji pēdējo desmit gadu laikā ir būtiski pasliktinājušies. Tādas pilsētas kā Pekina, Ņūdeli, Mehiko un citas lielpilsētu teritorijas ir pārvērtušās par īstām gāzes kamerām.

Neskatoties uz to, ka šīs pilsētas ir veikušas atbilstošus pasākumus, gaisa kvalitāte nav īpaši mainījusies. Cilvēki sāk izmantot gaisa attīrītājus, īpaši savās mājās.

Gaisa attīrīšanas tirgus nepārprotami aug, un sagaidāms, ka tas turpinās pieaugt. Visgrūtākais būs izstrādāt zemu izmaksu tehnoloģijas, kas pieejamas masu patērētājam.

Labi industriālie gaisa attīrītāji jau ir radīti – tas ir efektīvs risinājums lokāli, taču šādas ierīces nevar atrisināt problēmu globālā līmenī. Inženieriem un izgudrotājiem jākoncentrējas uz tehnoloģijām, kas samazinās CO2 līmeni atmosfērā un ietekmēs gaisa tīrību kopumā.

Biznesa idejas, tehnoloģijas, kas nodrošina piekļuvi izglītībai.

Labas izglītības trūkumu var uzskatīt par lielāko daļu problēmu, ar kurām mēs saskaramies. Vai cilvēki nabadzīgās valstīs var iegūt kvalitatīvu izglītību pareizajā mērogā un par zemām izmaksām, lai varētu veidot karjeru un uzsākt ienesīgu biznesu?

Jā, tas ir iespējams!

Izaugsmes tendences izglītības tehnoloģiju tirgū vilina iesācēju “start up”, taču ir pienācis laiks padomāt par sociālo progresu. Tehnoloģijas palīdz mums pārvarēt tādus ierobežojumus, kā attālums, valoda, laiks un telpa.

Skumji, ka zondu pastāvēšanas laikmetā uz Mēness un Marsa joprojām ir vietas uz zemes, kur izglītība joprojām nav pieejama. Izglītības nozares jaunizveidotiem uzņēmumiem būtu jākoncentrējas uz inovācijām, kas nodrošinās izglītību nomaļās vietās ar strauji augošu ekonomiku.

Šo mērķi nav viegli sasniegt, taču rezultāts būs vērtīgs. Izglītībai ir liela nozīme jebkuras valsts vispārējā attīstībā. Izglītības tehnoloģiju jaunizveidotiem uzņēmumiem būtu jākoncentrējas uz valstīm ar zemu piekļuvi izglītībai. Attālos, ekonomiski nelabvēlīgos lauku demogrāfiskajos reģionos.

Biznesa idejas, inovatīvas medicīnas pakalpojumu iekārtas.

Veselības aprūpe mūsdienās ir kļuvusi par dārgu prieku, īpaši cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Kā ir ar nabagiem? Vai inovatīvas tehnoloģijas var izmantot, lai atrisinātu problēmas saistībā ar piekļuvi veselības aprūpei?

Automatizētie medicīnas pakalpojumi var nodrošināt šādu piekļuvi, lai to īpašniekiem būtu uzticams ienākumu avots. Šīs iekārtas būs līdzīgas bankomātiem vai termināļiem, kas var veikt medicīniskās pārbaudes, noteikt diagnozes, veikt asins analīzes, izsniegt medikamentus un sniegt attālinātas medicīniskās konsultācijas.

Medicīnas tirdzniecības automāti jau tiek izmantoti dažās attīstītajās un tehnoloģiskajās valstīs. Šādas tehnoloģijas samazina veselības aprūpes izmaksas, un apkopotā un apstrādātā informācija par iedzīvotājiem ļoti interesē dažas organizācijas, tostarp farmācijas kompānijas.

Pasaulē jau ir uzņēmumi, kas specializējas automatizētu medicīnas pakalpojumu izstrādē, kas veic medicīniskās pārbaudes un sniedz palīdzību ārkārtas situācijās. Attīstoties šādām tehnoloģijām, lauku un attālu rajonu iedzīvotāji iegūst neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus.

Biznesa idejas, vegānu pārtika ir tendence, kas progresēs.

Vegānisms strauji gūst popularitāti, īpaši jauniešu vidū. Lielākajai daļai cilvēku nav labas izpratnes par vegānu receptēm un sastāvdaļām, par ko liecina nelielais vegāniem draudzīgu restorānu skaits. Tā kā vegānu tirgus aug un sagaidāms, ka tas turpinās spēcīgi attīstīties, šobrīd ir labākais laiks, lai uzsāktu inovatīvu jaunuzņēmumu šajā jomā.

Šie jaunuzņēmumi popularizē vegānismu un veselīgu dzīvesveidu, piedāvā klientiem dārzeņu un augļu ēdienus, bezlaktozes pienu un vegānu gaļu. Pateicoties šim biznesam, jūs varat glābt dzīvniekus un tajā pašā laikā nopelnīt labu naudu.

Biznesa idejas, pārtikas tehnoloģijas.

Fakts ir tāds, ka šobrīd pārtikas tehnoloģiju nozare aug ar katru dienu, tomēr šajā tirgū ir daudz jomu un perspektīvu nišu, kuras var attīstīt. To vidū ir tādi inovatīvi risinājumi, kā pārtikas 3-D drukāšana un vegānu gaļas ražošana.

Biznesa idejas

Abas nozares palīdz radīt ilgtspējīgas alternatīvas tradicionālajiem produktiem. 3D drukātā pārtika ietaupa laiku, naudu un darbu, un vegānu gaļas ražošana ir veselīgāks un ētiskāks parastās gaļas aizstājējs.

Tomēr pasaulē nav daudz 3D pārtikas drukāšanas uzņēmumu. Arī vegānu gaļas tirgus tikai sāk augt. Kā redzat, šīs ir divas perspektīvas biznesa jomas aktīvi augošos tirgos.

Biznesa idejas, dronu tehnoloģijas, piegādes pakalpojumu pieaugums.

Lai gan dronu piegāde vairs nav jauna tehnoloģija un ierasta parādība, komerciāli tā nav īpaši attīstīta (piemēram, Indijā un dažās valstīs ir stingri ierobežojumi dronu lietošanai).

Tomēr, šī ir ļoti daudzsološa nozare, un dronu jaunizveidotajiem uzņēmumiem var būt spēcīgas pozīcijas tirgū. Droni rada apvērsumu loģistikā piegādes ķēdes pārvaldībā. Faktiski Jūras spēki lēš, ka līdz 2025. gadam 10% no visas pasaules kravas pārvadās ar autonomām sistēmām, piemēram, bezpilota transportlīdzekļiem un droniem.

Šīs izmaiņas ir iespējamas, pateicoties nākamās paaudzes tehnoloģijām, kas ļauj bezpilota lidaparātiem lidot pašiem bez cilvēka iejaukšanās. Tas ir pavēris pilnīgi jaunu iespēju pasauli dronu izmantošanai loģistikā.

Piemēram, drons var patstāvīgi aizlidot uz noteiktu vietu noliktavā un veikt preču inventarizāciju. Pēc tam tas var nosūtīt šos datus atpakaļ uz centrālo datu bāzi, kas var automātiski izsekot, kur šīs preces atrodas, kad tās pārvietojas no noliktavas uz noliktavu vai no kuģa uz krastu.

Lai gan bezpilota lidaparātu piegādes legalizēšana var aizņemt kādu laiku, jaunizveidotie uzņēmumi var saņemt padomu no tādiem uzņēmumiem kā Zipline.

Šis Silīcija ielejas starta uzņēmums Ruandā ieviesa pasaulē pirmo nacionālo bezpilota lidaparātu piegādes sistēmu. Šādiem jaunizveidotiem uzņēmumiem būtu jākoncentrējas uz pārtikas un būtisku medicīnas preču piegādi vietās, kur cilvēkiem tas ir ļoti nepieciešams.

Dronu piegādes sistēmas var sniegt palīdzību plūdu, sausuma un citu dabas katastrofu laikā. Šis tirgus ir dinamisks, taču paredzams, ka nākamajos gados tas ievērojami pieaugs.

Biznesa idejas, blockchain, AI, IoT, VR un AR, kvantu skaitļošana.

Mākslīgā intelekta un mašīnmācības sasniegumi radīs vairāk cilvēkiem līdzīgu virtuālo palīgu un viedās automatizācijas visās nozarēs.

  1. Lietu internets (IoT) turpinās paplašināties, savienojot vairāk ierīču un radot jaunas iespējas datu vākšanai un analīzei;
  2. Blockchain tehnoloģija tiks izmantota, lai radītu jauna veida digitālos aktīvus un decentralizētas platformas, un arvien vairāk tiks pielietota dažādās nozarēs;
  3. Kvantu skaitļošana kļūs arvien aktuālāka un svarīgāka sarežģītu problēmu risināšanā tādās jomās kā finanses, veselības aprūpe un loģistika;
  4. Virtuālā (VR) un paplašinātā realitāte (AR) arvien vairāk tiks izmantota gan izklaidei, gan praktiskiem lietojumiem, piemēram, attālinātam darbam un izglītībai;
  5. 5G tīkli kļūs arvien izplatītāki, nodrošinot ātrāku interneta ātrumu un uzticamākus savienojumus;
  6. Mākonis un 5G maina visu. Plašāka dzīvā AI izmantošana datu vākšanai un vizualizācijai, kā arī arvien neskaidra līnija starp spēli un reālo pasauli;
  7. Autonomie transportlīdzekļi kļūs arvien izplatītāki, kas palielinās drošību un efektivitāti uz ceļiem;
  8. Robotika un droni vairāk tiks izmantoti ražošanas, piegādes un citās nozarēs;
  9. Malu skaitļošana kļūs arvien svarīgāka, jo arvien vairāk ierīču izveido savienojumu ar internetu, ļaujot datus apstrādāt tuvāk avotam;
  10. Biotehnoloģija un gēnu rediģēšana turpinās attīstīties, radot jaunas ārstēšanas metodes un iespējamās ētiskās problēmas.

Labu ideju piepildījumu, Tieši Tev!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top