Bitcoin straujā augšupeja, kā uzglabāt kriptovalūtu savā makā
Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?
Bitcoin ir pārsniedzis 29 000 dolāru atzīmi.
Sasniedzot jaunu visu laiku augstāko līmeni 2020. gada pēdējā dienā.
Starp citu, bitcoin neuzrāda nekādas pazīmes, kas palēninātu decembra izaugsmi.
Kas tad notika?
Globālās “Covid” pandēmijas laikā Bitcoin vērtība ir četrkāršojusies. Savukārt (Bloomberg Galaxy Crypto Index), kas izseko lielākās digitālās valūtas, ir pieaudzis par aptuveni 280%.
Kā mēs zinām, ir arī konkurējošie tokeni, piemēram, Ethereum, kas arī ir kļuvuši dārgāki.
Kas ir Bitcoin?
Ar Bitcoin bloku ķēdēm radās revolucionāra finanšu datu uzglabāšanas metode, kas ikvienam ir pieejama. Caurspīdīga, izstrādāta, izmantojot atvērto, kodu, un nepieder nevienai personai vai ierēdniecībai.
Tā vietā, blockchain uzturēšana tiek veikta izmantojot kolektīvo miljoniem lietotāju datoru jaudu, kas apstiprina maksājumu un pievieno tos blokiem.
Uz bitkoina straujas izaugsmes fona ekspertu viedoklis par tā izmantošanu ir aktualizējies.
Viss ir tāpēc, lai riska ieguldījumu fondi nopelnītu naudu.
“Manuprāt, tiek pārbaudītas daudzas lietas, tostarp Bitcoin loma finansēs un kā vērtības krātuve,” sacīja Vijay Ayyar, Luno. Viņa ir kriptogrāfijas biržas biznesa attīstības vadītājs Singapūrā.
Bitcoin, tagad ir reāla alternatīva.
Pēc viņa domām, straujais bitkoina pieaugums decembrī liecina, ka tas ir “tuvu virsotnei”. Divas reizes varat minēt, kas notiek pēc jebkādas valūtas pārvērtēšanas. Neteikšu neko, lai nesabojātu labsajūtu bitkoina īpašniekiem. Ziniet, tādi īpašnieki ir pat Latvijā.
Kā viņi glabā savus “elektroniskos dārgumus”?
Viens no galvenajiem punktiem darbā ar kriptovalūtām, neizbēgami būs kriptogrāfijas maciņa izvēle. Dažādi veikli darboņi piedāvā iespējas, kas paredzētas dažādu mērķu sasniegšanai ar “digitālo naudu”.
Tāpēc, lai saprastu kādas ir iespējas un veiktu maciņa izvēli, ieteiktu griezties pie speciālista palīdzības. Bitkoina uzglabāšanu var nosacīti iedalīt latviskotos nosaukumos:
Darbvirsma, mobilais, aparatūra, daudzvalūta, tīmekļa maki.
Darbvirsmas maki.
Darbvirsmas kriptogrāfijas maki tiek izveidoti konkrētai operētājsistēmai, piemēram, Windows vai Linux. Taču tagad ir opcijas, kas pielāgotas visām operētājsistēmām.
Lietotājs var instalēt vai nu “smago”, vai “vieglo” versiju. Pirmais, iespējams, ir visdrošākais, tas ir decentralizēts un nav savienots ar jebkuru mezglu ar centrālajiem serveriem.
Tāpēc tas aizņem daudz vietas cietajā diskā (vairāk nekā 200 GB). Otrais ļauj izveidot savienojumu ar citiem serveriem, un tajos tiek saglabāta tikai bloku ķēdes klienta daļa.
Mobilie maki.
Tie ir balstīti uz iOS un Android, tāpēc tos, visticamāk, nesabojās vīrusi. Turklāt tos ir ērtāk izmantot, jo persona var pārvaldīt kontu no viedtālruņa. Šāda veida kriptogrāfijas maki tiek klasificēti kā “vieglie”.
Eksperti iesaka mobilos seifus izmantot tikai nelieliem darījumiem, jo, tos lietojot, vienmēr pastāv risks, ka tiks apdraudēti dati. Var taču gadīties, ka sieva, bērni var uzzināt sīkāku informāciju par jūsu darbību.
Aparatūras maki.
Tās ir īpašas ierīces, kas paredzētas kriptonaudas uzglabāšanai. Ārēji tie atgādina zibatmiņas “fleškas”. Tos var savienot ar datoru vai smartfonu, kad jums jāveic kāda veida darbība internetā.
Šādus maciņus principā nevar uzlauzt, jo tie nav savienoti ar tīklu, izņemot darījumu mirkļus.
Daudzvalūtu maki.
Tā ir programmatūra, kas ļauj vienā seifā (makā) uzglabāt vairāku veidu kriptovalūtas. No drošības viedokļa tos nevar saukt par uzticamiem, jo tos izmanto kopā ar centrālajiem serveriem.
Drošākais kriptovalūtas uzglabāšanas veids joprojām ir aparatūras makos.
Tiešsaistes maki.
Lai gan šķiet, ka tiešsaistes maku izmantošana ir vienkāršākā un ērtākā, tas faktiski rada vairākus riskus. Tātad, ja hakeri principā var uzlauzt mobilo vai darbvirsmas maku, tad arī tiešsaistes versija ir pakļauta pikšķerēšanas riskam.
Pat divpakāpju autorizācija nepalīdz.
Tā lūk!
Labu Dienu!
“PayPal Holdings Inc” pievienojās kriptovalūtu tirgum, kas ļaus uzņēmuma klientiem pirkt, pārdot un turēt “Bitcoin” aktīvus, kā arī citas virtuālās valūtas, izmantojot uzņēmuma digitālo maku.
Šodien bitcoins jau ir 31 tūkstoti ASV zaļo!
1. janvārī Bittrex paziņoja, ka izslēgs anonīmās kriptovalūtas Monero (XMR), Zcash (ZEC) un Dash (Dash) no 15. janvāra saraksta. Ir svarīgi atzīmēt, ka tās ir kriptovalūtas, kuru mērķis ir saglabāt visu darījumu konfidencialitāti.
Bitcoin burbulis plīsīs trīs gadu laikā!
“Bitcoin” transakciju limits ir ļoti nopietna barjera, kas traucē šai kriptovalūtai attīstīties. “Bitcoin” spēj apstrādāt daudz mazāku skaitu transakciju nekā, piemēram, VISA sistēma.
“Tā kā “Bitcoin” tehniski nav neviena, kas to pārvaldītu, nekādas izmaiņas šeit arī nevar būt. Tā ir sistēma, kas jau pašā saknē nav paredzēta, lai mainītos.
Tomēr jāatzīst, ka pašreiz esošā situācija ir raksturojama kā burbulis. Jā, interese ir milzīga, taču tā ar laiku mazināsies un burbulis plīsīs,”
Bitcoin izmaksā peļņu vecākiem investoriem no jaunāku investoru iemaksātiem līdzekļiem, nevis no peļņas uzņēmējdarbībā vai darbībām finanšu tirgos.
Tātad krahs nav aiz kalniem!