Bīstama deva, uzzini cik liels daudzums ir nāvējošs

Bīstama deva.

Mēs bieži dzirdam par dažu pārtikas produktu, dzērienu vai zāļu bīstamību. Cik tas tiešām ir bīstami un kaitīgi? Ko cilvēka ķermenis spēj izturēt, kur sākas nāvējošā deva?

Bīstama deva vai nāvējošs daudzums.

Nāvējoša alkohola deva.

Trīs pudeles degvīna uzreiz vienam pieaugušajam ir bīstams limits. Mēs visi zinām, ka alkohola līmeni asinīs bieži mēra promilēs. Tas atbilst vienai tūkstošdaļai procenta. Ko tas nozīmē?

Piemēram, 1‰ alkohola autovadītāja asinīs ir 1 ml tīra spirta jeb etanola, kas atrodas 1 litrā cilvēka asiņu.

Salīdzinājumam, 0,5 litri degvīna pieaugušam vīrietim, kurš sver 75 kg, ir līdzvērtīgs 2,5 ‰ smagam alkohola reibumam. Deva 5-6 ‰ (0,4-0,5 ml tīra spirta) tiek uzskatīta par letālu. Tas ir, 1–1,25 litri ir nāvējoša degvīna deva.

Ar dzērieniem ar zemu alkohola saturu situācija ir atšķirīga. Piemēram, teorētiski nāvējošu alus devu praktiski nevar izdzert. Bet ir iespējama saindēšanās ar smagiem paģiru simptomiem.

Sausais vīns, alus, nav iespējams nogalināt sevi vienā piegājienā, bet regulāra lietošana noved pie veselas virknes hronisku slimību, kas var saīsināt dzīvi.

Bīstama deva, ūdens.

Ja nezini, pastāv ūdens intoksikācija. Pasaulē, kurā pastāvīgi dzirdam aicinājumus dzert vairāk ūdens, tas liekas jocīgi.

Nosacītā norma pieaugušajam ir 1,5-2 litri ūdens dienā. Nāvējošā deva, kas cilvēkiem var izraisīt smadzeņu un plaušu pietūkumu, ir 90 ml uz 1 kg ķermeņa svara.

Tas ir, pieaugušai sievietei, kas sver 65 kg, 5,8 litru dienas deva būs letāla. Nieres nepaspēs apstrādāt šādu šķidruma daudzumu, ūdens tiks aizturēts audos un orgānos, kas novedīs pie nāves.

Bīstama devaNāvējoša kafijas deva.

Nāve var izraisīt kofeīna devu, kas vienāda ar 150-200 mg uz viena kilograma ķermeņa.

Ja apskatām to pašu abstrakto pieaugušo vīrieti, kas sver 75 kg, 15 g tīra kofeīna kļūs par pārmērīgu koncentrāciju.

Tā, piemēram, standarta stipra espresso (30 mg) ir aptuveni 100 mg kofeīna. 150 šādas krūzes (4,5 litri dzēriena) radīs letālu efektu.

Kofeīns ir atrodams arī citos dzērienos. Tā, piemēram, melnās tējas nāvējošā deva, mērot ar krūzītēm ar ietilpību 240 g, būs 224 tases, bet zaļajai – 420 tases.

letāla sāls deva.

Zinātnieki pārbaudīja šo faktu uz žurkām, izmēģinājumu dzīvniekiem maksimālā deva bija 3 g uz 1 kg ķermeņa. Tas ir, pieaugušam cilvēkam šī deva būs 250 g vienā reizē apēsta sāls.

Eksperimenti ir parādījuši, ka šāds sāls daudzums izraisīs strauju asinsspiediena lēcienu un stipru tūsku, tostarp smadzenēs un plaušās. Rezultāts būs nāve.

Bīstama deva, cigaretes.

Ja esi pīpmanis, tad vienā reizē (uzreiz) 94 cigaretes var nogalināt cilvēku. Eksperimenti ar laboratorijas žurkām liecina, ka indīgi izturīgi grauzēji mirst no 50 mg nikotīna devas uz kilogramu.

Personai šis rādītājs ir daudz mazāks un svārstās no 0,5 līdz 1 mg uz kilogramu ķermeņa svara. Tas nozīmē, ka nāvējošā deva pieaugušam vīrietim, kas sver 75 kg, būs 75 mg nikotīna.

Piemēram, katra klasiskā “Java” cigarete satur 0,8 mg, tad letālā deva ir 94 cigaretes, puse no standarta vienības.

Nāvējoša enerģijas dzērienu deva.

Glikoze, taurīns un kofeīns ir trīs galvenās enerģijas dzērienu sastāvdaļas. Intensīvākai psihes stimulēšanai bieži izmanto žeņšeņu, citronzāli, vitamīnus vai melatonīnu. Bīstama deva

Glikoze šādos dzērienos jau ir 300 reizes lielāka par ikdienas nepieciešamību, kofeīna deva ir aptuveni līdzvērtīga 3 espresso devām.

Dzēriena iedarbība ilgst 2-3 stundas, pēc tam hiperaktivitāti nomaina apātija un nogurums.

Ja kas, var iestāties nāve enerģijas dzērienu lietošanas rezultātā.

Ja sajaucat dzērienu ar lielu alkohola devu, kā arī kafiju, stipru tēju vai mate. Devas aprēķināšana ir sarežģīta, jo “de jure” enerģijas dzērieni tiek klasificēti kā uztura bagātinātāji.

Тas atceļ ražotāju pienākumu norādīt precīzu produkta sastāvu. Lietojot enerģijas dzērienus, ir svarīgi ņemt vērā individuālās īpašības. Diagnosticēto 1. vai 2. tipa cukura diabētu, sirds un asinsvadu sistēmas slimības un citus riska faktorus.

Nāvējoša cukura deva.

Apmēram 30 g uz 1 kg ķermeņa svara, šāda cukura deva var būt letāla. Ja par potenciālo upuri atkal tiks ņemts 75 kilogramus smags vīrietis, tad viņam liktenīgi būs 2,25 kg cukura, izlietoti vienā reizē.

Par laimi, ir diezgan grūti iedomāties situāciju, kurā tas būtu iespējams. Ar pārmērīgu cukura lietošanu jums jābūt uzmanīgākam, īpaši riska zonā – cilvēkiem ar cukura diabētu.

Nāvējoša šokolādes deva.

Papildus tam, ka šokolāde satur cukuru, kura pārmērīgās devas pašas var nosūtīt uz nākamo pasauli, standarta tāfelīte satur vielu teobromīnu.

Bīstama deva
Tā, piemēram, nāve var izraisīt 1 grams teobromīna uz kilogramu svara. Tas ir 75 gabali 100 gramu šokolādes tāfelītes pieaugušam vīrietim. (nepārrakstijos 75 tāfelītes)

Bīstama deva, radiācija.

Radioaktīvo izotopu sabrukšanas procesā atoma kodols izstaro dažādas daļiņas, savukārt izdalās milzīgs enerģijas daudzums. Neitroni, alfa un beta daļiņas, gamma stari. Daudzi no tiem, izejot cauri cilvēka ķermenim, bojā šūnas.

Mēs pastāvīgi saņemam noteiktu starojuma devu no dabīgiem avotiem. Gada laikā tas sasniedz 3,1 mSv.

Tas pats skaitlis ir medicīniskās diagnostikas procedūrām, piemēram, rentgena stariem vai datortomogrāfijai. Šīs devas ir drošas un nav kaitīgas veselībai.

Par letālu devu var attiecināt devu no 3500 līdz 5000 mSv, un iedarbības ilgumam jābūt no vairākām minūtēm līdz vairākām stundām.

Salīdzinājumam – Černobiļas atomelektrostacijas avārijas likvidatori saņēma devas no 800 līdz 16 000 mSv. Tā rezultātā lielākā daļa no viņiem nomira no staru slimības.

Parūpējies par sevi!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top