Bioloģiskais pulkstenis, vai tavs ķermenis dzīvo harmonijā

Bioloģiskais pulkstenis.

Grozi kā gribi, tas ir cieši saistīts ar tavu ķermeni. Tu taču zini, ka mums ir iekšējs bioloģiskais pulkstenis, kas netieši kontrolē mūsu ķermeni.

Neesi pārsteigts, ka 24 stundu laikā tas ražo dažādus hormonus un ķīmiskas vielas. Tas savukārt liek dažādiem orgāniem strādāt atkarībā no patiesā laika.

Bioloģiskais pulkstenis, kā pareizi saprast ķermeni?

Ar nožēlu varu konstatēt, ka ne visi dzīvo harmonijā ar reālo pulksteņa laiku. Mēs neievērojam tās darbības , kas būtu piemērotas katrā laika vienībā.

Tāpēc došu padomus un jūsu bioloģiskais pulkstenis būs apmierināts.

Bioloģiskais pulkstenis no 5: 00–6: 00

Šis ir labākais laiks, lai pamostos. Asinsspiediens sāk paaugstināties, sirdsdarbība palielinās. Šajā laikā visbiežāk notiek labvēlīgas dabiskas dzemdības. Ķermeņa imunitāte ir visaugstākā.

Jūs būsiet mazāk noguris, vairāk paveiksit dienas laikā un izbaudīsit dzīvi. Kortizols liek ķermenim pamosties un palikt nomodā. Atceries, ka jums būtu jāiet gulēt ap pulksten 22:00.

7:00

Rītausmā melatonīna ražošana apstājas, tāpēc turpmāks miegs nebūs labvēlīgs ķermenim. Zinātnieki teic, ka 7:30 ir optimālais bērna ieņemšanas laiks.

Turklāt no pulksten 7:00 līdz 9:00 kuņģis, resnās zarnas, liesa un aizkuņģa dziedzeris sāk efektīvi strādāt. Tāpēc brokastis ieteicams ieturēt pirms pulksten 9:00.

Bioloģiskais pulkstenis 8:00

Sākas testosterona sintēze. Fiziskās aktivitātes ir vēlamas, tādēļ, ja attālumi atļauj, labāk doties uz darbu kājām.  Ar lielu varbūtību jūs veiksmīgi pabeigsiet visas ieplānotās lietas. Šajā laikā mūsu garastāvoklis parasti uzlabojas, atmiņa un loģiskā domāšana darbojas teicami.

10: 00-13: 00

No pulksten 10:00 līdz 13:00 jūsu smadzenes pārslēdzas uz augstu veiktspēju visaktīvākajās trīs diennakts stundās, padarot to par labāko laika posmu sarežģītiem garīgiem uzdevumiem un lēmumu pieņemšanai.

Bioloģiskais pulkstenis

Viens no iemesliem tam ir fakts, ka adrenalīna ražošanas  maksimums notiek pulksten 12:00, un tas liek smadzenēm aktīvi strādāt un ātrāk reaģēt uz notiekošo.

12: 00-14: 00

Mūsu enerģija samazinās, un mums ir jāietur pusdienas. Pusdienām jābūt barojošām un bagātīgām, taču tas nenozīmē, ka varat pārēsties. Visaktīvākie šajā laika periodā ir sirds, zarnas un urīnpūslis.

14: 00-16: 00

Pēc pusdienu pārtraukuma mūsu uzmanība un modrība nedaudz samazinās. Tāpēc bieži vien pēcpusdienā ir grūti koncentrēties biznesam un darbam.

Bioloģiskais pulkstenis

Tāpēc šai darba dienas daļai labāk atstāt vieglus uzdevumus, kuriem nav nepieciešama ievērojama koncentrēšanās.

16: 00-18: 00

Nieres darbojas ļoti aktīvi no pulksten 16:00 līdz 18:00. Un pulksten 18:00 tiek novēroti maksimālie asinsspiediena un ķermeņa temperatūras rādītāji.

Jūs varat veikt aktīvu fizisko un garīgo darbu. Sporta aktivitātes ir visefektīvākās šajā diennakts laikā. Uztveres orgāni ir ļoti aktīvi, tāpēc šajās stundās var ieplānot arī masāžu.

Bioloģiskais pulkstenis 19:00

Šajā laikā jūs varat ieturēt vakariņas, jo vēlāk gremošanas sistēmas darbība ir ievērojami samazināta, un viss, ko ēdat, pārvērtīsies par smaguma sajūtu kuņģī.

Tas neļaus jums aizmigt un pilnībā atpūsties naktī. Vakariņām jābūt vieglām, lai neapgrūtinātu kuņģi.

20:00

Sākas melatonīna hormona, kas regulē diennakts ritmus, sintēze. Ir pienācis laiks sagatavoties gulēšanai. Lai viegli aizmigtu, varat veikt dažus relaksējošus vingrinājumus vai doties nelielā pastaigā.

Asinsrites orgāni un dzimumorgāni aktīvi strādā, tāpēc šis laiks ir labvēlīgs arī ieņemšanai.

22: 00-2: 00

Gremošanas sistēmas aktivitāte pakāpeniski samazinās, ķermeņa temperatūra pazeminās. Tiek uzlabota endorfīnu, prieka hormonu, kas ir atbildīgi par veselīgu miegu, ražošana.

Bioloģiskais pulkstenis

Jāatceras, ka ir ļoti svarīgi gulēt no pulksten 22:00 līdz 2:00. Šis ir laiks, lai atbrīvotu nervu sistēmu no stresiem un aktīvi stiprinātu imūnsistēmu.

Vai jūs dzīvojat saskaņā ar savu bioloģisko pulksteni? Vai varbūt vēlaties izmēģināt? Ceru, ka jā!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Bioloģiskais pulkstenis, vai tavs ķermenis dzīvo harmonijā”

  1. Ēvalds saka:

    nu nezinu, kad kaut ko daru tad tāds pulkstenis ir ārā no visiem ritmiem. Padaru darbu un atpūšos

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top