Bezmiegs, tā ir problēma ar kuru nevar samierināties

Bezmiegs.

Nav noslēpums, ka negulēšanas problēma iet kopsolī ar nemieru un raizēm. Vai Tu zini, ka no miega traucējumiem cieš 30% pieaugušo. Ja kas, tad 13% no tiem ir smagas problēmas, kas var pasliktināt veselību.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Ja tev ir hronisks bezmiegs, kas ilgst vairāk par mēnesi pēdējais laiks rīcībai. Varu piebilst, ka 30% ir pārejošs bezmiegs, ko izraisa stress, neierasti apstākļi, akūtas saslimšanas.

Bezmiegs, ko darīt?

Atceries, ka negulēšana (nevaru aizmigt) ne tikai atstāj pēdas mūsu fiziskajā un psiholoģiskajā veselībā, bet arī ietekmē kopējo veselības stāvokli. Fakts, ka 70% Latvijas iedzīvotāju nav apmierināti ar sava miega kvalitāti ir satraucošs.

Somijā veikti miega pētījumi ir neapstrīdami pierādījuši, ka miega kvalitāte ir cieši saistīta ar dzīves kvalitāti un veselību. Novērs savu bezmiega problēmu ar pareizu dzērienu! Atsevišķi dzērieni labvēlīgi ietekmē ķermeņa relaksācijas procesu un palīdz iemigt.

Vai Tu zini, ka piecas stundas miega ir par maz, bet 11 stundas – par daudz.

Tātad, pienācis laiks noskaidrot ar kādiem paņēmieniem varam izbeigt iestājušos bezmiegu.

Bezmiegs un kumelīšu tēja.

Kumelīte ir dabisks nomierinošs komponents, kas atrodams daudzos farmācijas produktos. Tāpēc karsta kumelīšu tēja ir spēcīgs trieciens trauksmei un bezmiegam.

Bezmiegs

Mandeļu piens.

Mandeļu piens ar karoti medus, pirmkārt, uzlabos gremošanu, otrkārt, palīdzēs cieši aizmigt. Tas viss ir tāpēc, ka tur sastopams magnijs un triptofāns, kas nepieciešams serotonīna ražošanai. Medicīnā mandeles jau daudzus gadus lieto bezmiega ārstēšanai.

Banānu smūtijs.

Tas, tāpat kā mandeļu piens, satur triptofānu, kas ir atbildīgs par miega un jaunības hormonu sintēzi. Sastopams kālijs un magnijs, kas atslābina muskuļus un ķermeni kopumā.  Pielieto kombināciju, banānu smūtijs ar mandeļu pienu un karoti medus! Gulēsi kā mazulis!

Bezmiegs un kakao.

Nav brīnums, ka mūsu mammas un vecmāmiņas pirms gulētiešanas pagatavoja mums siltu piena-šokolādes dzērienu. Viss tāpēc, ka tas palīdz atslābināties un ātri aizmigt.

Lielisks variants tiem, kurus neapmierina iespēja malkot siltu pienu. Āzijas valstīs šim dzērienam pievieno šķipsniņu garšvielu, kas papildus “iedarbina” miegainību.

Piparmētru tēja.

Tāpat kā kumelītēm, piparmētrai piemīt tonizējošas īpašības, veicina ātru iedarbību un nomierina. Piparmētra palīdzēs atbrīvoties arī no iespējamā nelabuma, kas raksturīga stresa apstākļos. Turklāt šis dzēriens ir ļoti garšīgs! Ja piparmētra jums ir pārāk skarba pēc garšas un smaržas, tad izmēģiniet dzērienu ar melisu.

Ķiršu sula.

Jā, jā, ķiršu sula satur vitamīnu un aminoskābju krātuvi, pateicoties kurām tiek ražots melatonīns, hormons, kas atbild par daudziem svarīgiem procesiem organismā.

Cilvēki to sauc par miega un jaunības hormonu, jo tieši viņš ir atbildīgs par mierīgu miegu! Tāpēc ķiršu sulu ir lietderīgi dzert pirms gulētiešanas. Starp citu, ne aukstu sulu, bet pielīdzināmu istabas temperatūrai.

Bezmiegs, kefīrs ar karoti medus.

Labāk dot priekšroku kefīram ar zemu tauku saturu, lai naktī nepārslogotu kuņģi. Raudzētais piena produkts stabilizē nervu sistēmas darbību, uzlabo kuņģa darbību.

Kopumā rada labvēlīgu atmosfēru mierīgam miegam. Karote medus palīdzēs pildīt šo svarīgo misiju, jo tajā ir alfa-aminoskābe, kas tiek pārveidota par melatonīnu un serotonīnu. Kā jau mēs noskaidrojām, šie komponenti nepieciešami veselīgai atpūtai.

Bezmiegs uzveicams bez medikamentiem, atceries to un pēc iespējas izmanto pareizos dzērienus!

Labu Dienu un jauku miedziņu!

 

Viens komentārs par “Bezmiegs, tā ir problēma ar kuru nevar samierināties

  • .
    Saite

    Šeit ir pāris ieteikumi, kas var noderēt, ja miega režīms tomēr rada diskomfortu.

    Miega uzlabošanai var palīdzēt nomierinoši vakara rituāli, piemēram, grāmatu lasīšana vai silta vanna.
    Lai domas nejauktos pa prātu nakts laikā, lai darāmo saraksts neradītu lieku stresu, ieteicams veidot lietu sarakstu, kas jādara nākamajā dienā. Tas var palīdzēt naktīs gulēt mierīgāk un mazināt nevēlamās domas, kas var nodarbināt galvu visas nakts garumā.
    Vēl viens veids kā uzlabot miega kvalitāti ir vakaros nelietot telefonu un neskatīties spilgtajos ekrānos – televizorā vai datorā. Gaisma, ko izstaro ierīces, pazemina melatonīna līmeni organismā.
    Atsakies no stereotipa, ka alkohols palīdz miegam. Var šķist, ka glāzīte stiprāka dzēriena rada miegainību, taču tas ir maldinoši. Tas var izjaukt miega centra darbības režīmu un negatīvi ietekmēt orgānu darbību.
    Nelietot pārāk daudz kofeīna. Turklāt tas slēpjas ne tikai kafijā vai tējā, bet arī šokolādē, enerģijas dzērienos, bezrecepšu pretsāpju medikamentos. Kofeīns var apgrūtināt iemigšanu, mazināt miega daudzumu un tā kvalitāti. Tādēļ ieteicams nelietot kofeīnu vēlā pēcpusdienā un vakarā.
    Pēdējais, bet viens no svarīgākajiem punktiem – ja miega traucējumi ir ilgstoši, vienalga, vai tā ir apgrūtināta iemigšana, pamošanās nakts vidū, miegainība visas dienas garumā, konsultējies ar speciālistu, kas spēs rast palīdzību, iesakot, kā rīkoties vai izrakstot medikamentus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *