Programmas papildinājumi priekš  Mozilla Firefox…

Tā kā esmu 100% mozilla firefox lietotājs, tad šajā rakstā uzskaitīšu manuprāt labākos mozilla firefox papildinājumus. Ne visiem šie papildinājumi būs tik noderīgi, kā man, jo viena daļa no tiem ir saistīta ar web izstrādi un izpēti.

1. DownThemAll! Ar ši papildinājuma palīdzību ir iespējams ērti nolādēt gandrīz visus lapas failus.

2.FoxMarks! Šis papildinājums ir ļoti noderīgs cilvēkiem kas ikdienā lieto vairākus datorus, tas ļauj sinhronizēt grāmatzīmes.

3.FireFTPŠis paplašinājums darbojas kā ļoti labs ftp klients.

4. Web Developer 23482349247 iespējas izpētīt gandrīz visus sīkumus par lapu. Piemēram apskatīt informāciju par cookies, css, bildēm, iezīmēt dažādus elementus un vēl ļoti daudzko.

5. CSSViewer Vienkārši smuki iezīmē nepieciešamos CSS elementus un parāda informāciju.

6.Adblock Plus Lieliska lieta kas ļauj bloķēt nevēlamās reklāmas.

7.Download Helper Dod iespēju ielādēt dziesmas un video no mājaslapu strīmiem.

8.IE TabJa neiet kāds links iekš mozillas firefox ir iespēja ar ši papildinājuma palīdzību tajā pataisno ieiet no IE.

9. FireShot ērti var uztaisīt ekrānšāviņus, iekļautas daudzas iespējas un būs noderīgs web dizaineriem.

10. NoScript advancēta aizsardzība browserim.

Smart Bookmarks Bar Noņem nosaukumus no grāmatzīmēm un atstāj tikai favicon. Noderīgs tiem, kas negrupē grāmatzīmes pa mapēm.

Programmas, kas palīdz pārvaldīt Firefox.

Linux!

Jā, tieši tā. Linux neapšaubāmi manā skatījumā ir lieliska alternatīva, tā ir bezmaksas, tā ir atvērtā koda programmatūra kas principā nozīmē ka tās veidošanā piedalās cilvēki no visas pasaules.

Tā ir daudz drošāka līdzīgu iemeslu dēļ, laigan vēlviens iemesls tam ir tās salīdzinosi niecīgā popularitāte, laigan ar katru gadu pieaug tās lietošana uz personālajiem datoriem.
Šī operētājsistēma ir daudz stabilāka kā Windows, tas skaidrojams ar to, ka iespējams pa visiem 100% kontrolēt visu servisu darbību un konfigurēt pēc vajadzības, nav nepieciešamības pēc restarta, kā tas ir windows gadījumā.

Linux fani uzsver… Microsoft ir, kā tāds liels briesmīgs monstrs, kas lietotājiem dod pavisam smieklīgas iespējas un vēl smieklīgāku ugunsmūri.
Elektronikas pasniedzējs savukārt stāstija, ka Microsoft speciāli iestrādājuši kļūdu iekš Excel lai nevarētu veidot elktroshēmas pilnvērtīgi, pat nešaubos par to, ka tās nav vienīgās muļķības no Microsoft puses.

Linuxam ir piejamas ļoti daudz un dažādas distributīvu risinājumu, bet tauta iesaka strādāt uz Ubuntu. Mājaslapā ir iespēja pasūtīt smuku disku ar Ubuntu un pāris uzlīmes (!!) uz mājām PILNĪGI PAR VELTI!

Negribās sameloties, bet man stāstīja, ka atnākot pa 3 nedēļām, lai gan mājaslapā bija rakstīts ilgāks sūtīšanas laiks.

Tātad, alternatīva Microsoft Office – Open Office. Šis firmas “Sun Microsystems” ražotais offiss manuprāt gandrīz nearko citu kā ar izkārtojumu īpaši neatšķirās un jā – tas ir bezmaksas!

Jau labu laiku lietoju šo lietu un nesūdzos. Arvien biežāk Open Office sāk uzstādīt arī ofisos un darbiniekiem nevajag gandrīz nekādu apmācību.

Uzstādāms uz gandrīz visām platformām. Sīkāk

Domājat tildes birojam nav reālas alternatīvas?

Nav tik traki, te iespējams nolādēt sīku programmu kas uzstāda mīkstinājumzīmes latviešu burtiem un te arī būs vārdnīca. Par pārējiem Tildes produktiem gan neko nepateikšu.

Kas vēl būtu pieminēšanas vērts es domāju tā ir universāla arhivēšanas programma 7zip . Vienkārši dara savu darbu un neko vairāk arī nevajag.

Starpcitu, tiko uzdūros interesantai lapai ar bezmaksas programmatūru, ideja itkā nav slikta.

5962bb18d0aff8d7b1a22b492ef7b499

Daudzi Mozilla Firefox interneta pārlūkprogrammas lietotāji bieži sūdzas par to, ka viņu pārlūkprogramma patērē ļoti daudz atmiņas resursu …ja ikdienā tur atvērtus daudzus tabus, tad Firefox var patērēt pat 300 MB operatīvās atmiņas, kas var kļūt par nopietnu problēmu, ja jūs lietojat datoru, kuram ir 512 MB vai 1 GB operatīvās atmiņas.

Šodienas praktiskajos padomos pastāstīsim jums kā vienkāršā veidā ierobežot Firefox apetīti pēc operatīvās atmiņas.

Lai ierobežotu atmiņas apjomu, kuru patērē Firefox, jums ir jāizmaina viens iestatījums, un šis process ir daudz vienkāršāks nekā lielākajā daļā citu BOOT.Lv praktisko padomu. To var izdarīt šādi:

1) Adreses laukā jāieraksta about:config un jānospiež Enter. Pēc tam jānospiež poga, ka jūs uzņematies atbildību par savu rīcību konfigurācijas lapā.
2) Ierakstiet browser:cache meklēšanas filtrā, kas atrodas lapas augšdaļā un atrodiet ierakstu ar nosaukumu browser.cache.memory.capacity (ja tāds nav atrodams, pievienojiet to, spiežot labo peles pogu un New -> Integer).

Ieteicamais iestatījums datoriem ar 512 MB vai 1 GB operatīvās atmiņas ir 15000 līdz 20000. Protams, šo skaitli vēlāk varat brīvi mainīt, vadoties pēc programmas un datora darbības ātruma. Ieraksta vērtību var izmainīt, nospiežot dubultklikšķi uz browser.cache.memory.capacity.

Papildus optimizācija, minimizējot pārlūkprogrammu

Ja jūs vēlaties veikt vēl papildus optimizāciju, tad jūs varat iestatījumiem pievienot jaunu rindiņu, kas panāktu to, lai, minimizējot Mozilla Firefox pārlūkprogrammu, tās dati no operatīvās atmiņas tiktu nosūtīti uz cieto disku.

Tā kā, atkārtoti atverot Firefox, aizture darbības ātrumā nav manāma, tad mēs iesakām izmēģināt arī šo optimizācijas procedūru:

1) Adreses laukā jāieraksta about:config un jānospiež Enter. Pēc tam jānospiež poga, ka jūs uzņematies atbildību par savu rīcību konfigurācijas lapā.
2) Jebkurā vietā konfigurācijas lapā veiciet labo peles klikšķi un izvēlaties pievienot jaunu iestatījumu (New -> Boolean). Nosauciet to par config.trim_on_minimize un izvēlaties tam vērtību TRUE.

Abas iestatījumu izmaiņas, protams, spēkā stāsies tikai nākamajā Firefox atvēršanas reizē.

Ir viedokļi:

  1. runcio says:

    Tāpēc šajā lapā bija viss manuāli jānobloķē (kaitinošās kustīgās reklāmas Sidebar`ā). Bet manuāli nepagāja ne 5min.

  2. laimisk says:

    Vienam kleita citam meita, bet paldies par aizrādījumu, jau bija doma veikt šo to …

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

vienpatsmit − trīs =