Bezmaksas apdrošināšana, Eiropas veselības karte EVAK

EVAK.

Bezmaksas apdrošināšana ir iespēja, kas noteikti jāizmanto. Uzdūros internetā informācijai par Eiropas veselības apdrošināšanas karti,  EVAK (European Health Insurance Card – EHIC).

Iespējams, ka daudzi šo iespēju jau izmanto. Ja kas, esmu ceļotāja, kā arī man patīk braukt iepirkties Vācijā un  nemaz nezināju par tādas esamību!

Neesmu no “dzelzsbetona”,  bet ar slimošanu arī neaizraujos un tomēr, kas tik nevar atgadīties ceļojumā! Saprotama lieta, ka arī tuvos ceļojumos, piemēram,  līdz Tallinai vai līdz  dinozauru parkam,  tādai kartei būtu jābūt līdzi.

Bezmaksas apdrošināšana, ja nu sakož leišu dinozaurs, ko tad!

Eiropas veselības apdrošināšanas kartes ir bezmaksas un nodrošina neatliekamās vai nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanu katrā valstī noteiktajā apjomā tajās ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts garantēto veselības aprūpi.

Eiropas veselības apdrošināšanas kartes ir visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm.

Norvēģijai, Islandei, Lihtenšteinai, kā arī Šveices Konfederācijai kopīgs dokuments, kas apliecina šo valstu pilsoņu tiesības saņemt valsts garantētu neatliekamo un nepieciešamo medicīnisko palīdzību tādā pašā apjomā un par tādu pašu samaksu, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts pilsoņiem.

Bezmaksas apdrošināšana

EVAK tiek izsniegta gadījumos, ja Jūs dodaties:

  • Atpūsties vai tūrisma braucienā;
  • komandējumā vai biznesa darījuma braucienā;
  • meklēt darbu (atrodot darbu, veselības aprūpi nodrošina valsts, kurā Jūs strādājat);
  • studēt vai mācību praksē (ja plānojat pēc tam atgriezties Latvijā);
  • ja esat nodarbināts starptautiskajā transportā (piemēram, šoferi-ekspeditori, kuģa apkalpe u.tml.)

Bezmaksas apdrošināšana, EVAK saņemšana.

Ja kas, tas arī būtu jāzina, ka EVAK nesedz ārvalstīs noteiktās pacienta iemaksas vai repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā.

Līdz ar to papildus ieteicams iegādāties arī privāto ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz šīs izmaksas.

Bezmaksas apdrošināšana, EVAK var izmantot ES dalībvalstīs:

Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Kiprā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā, kā arī EEZ dalībvalstīs: Norvēģijā, Islandē, Lihtenšteinā un tāpat arī Šveices Konfederācijā.

EVAK var pieteikt un uzreiz saņemt klātienē, pierakstoties uz pieņemšanu NVD filiālēs, no kurām liepājniekiem tuvākā ir Kuldīgā.

Tāpat pieteikuma veidlapu var nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski – e-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv vai www.latvija.lv.

Piesakoties kartei attālināti, to varēs saņemt pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi.

EVAK tiek izsniegta bez maksas un tās derīguma termiņš ir trīs gadi. Atkārtota EVAK saņemšana (ja kartes derīguma termiņš nav beidzies, bet ir nepieciešams saņemt jaunu EVAK – piemēram, uzvārda maiņas dēļ, kartes nozaudēšanas gadījumā u.c.)

EVAK saņemšanas vietas.

Rīgā – Cēsu iela 31 k-3, 6.ieeja, 3.stāvs, LV-1012, tālr.80001234, fakss: 67043701.
Daugavpilī – Saules iela 5, LV-5401, tālr.65422236, fakss: 65422236.
JelgavāZemgales prospekts 3, LV-3001, tālr.63027249, fakss: 63007087.
KuldīgāPilsētas laukums 4, LV-3301, tālr.63350620, fakss: 63323696.
SmiltenēPils iela 6, LV-4729, tālr.64772301, fakss: 64707013.

LIEPĀJNIEKI… Konkrētas vietas kur visu nokārtot nav! Tomēr ir izeja! Aizsūtiet pieteikumu un saņemiet karti pa pastu.

SVARĪGI!

Ārkārtas situācijās (smagas saslimšanas, nāves gadījumi, katastrofas u.tml.)

Jūs varat zvanīt uz Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts ārkārtas situāciju tālruņa numuru 371 26 33 77 11, kas paredzēts, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību neparedzētās situācijās nonākušajiem Latvijas valsts piederīgajiem ārvalstīs.

Bezmaksas apdrošināšana, uzziņai , kā piemērs.

Ar ko nepieciešamais veselības aprūpes pakalpojums atšķiras no neatliekamā?

Neatliekamā palīdzība novērš dzīvībai bīstamu stāvokli. Piemēram, ģimene ir devusies atpūtas braucienā uz Austriju. Slēpojot uz kalna, tēvam ir infarkts un nepieciešama neatliekamā palīdzība. Tēvs tiek nogādāts ārstniecības iestādē. Saņemot medicīniskos pakalpojumus, tiek noskaidrots, vai tiek pieņemta EVAK.

Tā kā ārstniecības iestāde pieņem EVAK, tēvam tiek sniegta neatliekamā palīdzība pēc tādiem pašiem noteikumiem kā attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

Ja valsts iedzīvotājiem par veselības aprūpes pakalpojumiem nekas nav jāmaksā (piemēram, pacienta iemaksas), arī tēvam ārstēšanās ir par brīvu.

Savukārt nepieciešamā palīdzība ir medicīniskā palīdzība, kas tiek sniegta veselības pasliktināšanās gadījumā. Tās apjomu un veidu katrā konkrētajā situācijā izvērtē ārsts.

Nepieciešamā palīdzība tiek sniegta, lai pacientam veselības stāvokļa dēļ nevajadzētu priekšlaicīgi pārtraukt ceļojumu vai īslaicīgu uzturēšanos attiecīgajā valstī.

Piemēram, studente dodas studēt uz Vāciju. Pēc kāda laika viņa saslimst ar gripu. Tā kā bez nepieciešamās medicīniskās palīdzības neiztikt, ir jādodas uz ārstniecības iestādi.

Pirms medicīniskās palīdzības saņemšanas studente noskaidro, vai konkrētā ārstniecības iestāde akceptē EVAK. Izvēlētā medicīniskās iestāde akceptē EVAK, un studentei tiek sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top