Beidzot, Latvijā ir izveidota valdība, ar savdabīgu rekordu

 

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

 

Beidzot, Latvijā ir izveidota valdība, ar savdabīgu rekordu.

Cik ilgi ievēlētie deputāti “čamdījās” vēlmju labirintos lai izveidotu valdību?

Ilgi, ir pārāk maigi teikts.

Politiskajiem spēkiem, deputātiem, bija nepieciešami trīs ar pus mēneši jeb 109 dienas, lai vienotos par valdību!

Ārprāts, šis bija ilgākais valdības veidošanas periods kopš neatkarības atjaunošanas 1990.gadā.

Interesanti ir rezultāti, kas ar ko un kādas būs prioritātes?

Valdība.

Valdību veido piecu politisko spēku pārstāvji – JV, Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Attīstībai/Par” (AP), “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL–TB/LNNK) un “KPV LV”.

JV Saeimā ir astoņi deputāti, VL–TB/LNNK un AP – pa 13, bet JKP un “KPV LV” – pa 16. Taču “KPV LV” frakcija ir iekšēji sašķēlusies un Kariņam nav visu šī spēka politiķu atbalsta.

Nu traki, tāpēc iepriekš tika spriests par “koalīcijas kodolu”, kuru veido JV, AP, JKP un VL–TB/LNNK ar 50 balsīm.

Savukārt opozīcijā strādās ZZS, kas vadīja iepriekšējo valdību, kā arī lielākā Saeimas frakcija – “Saskaņa”, kas sarunās par valdību netika iesaistīta.

Valdība

Kariņa valdības galvenās darba prioritātes būšot finanšu sistēmas sakārtošana, valsts drošības stiprināšana, tiesiskuma stiprināšana, administratīvi teritoriālās reformas īstenošana, veselības aprūpes sistēmas un izglītības sistēmas kvalitātes un pieejamības uzlabošana.

Kas man patīk, tas būtu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšana, tautsaimniecības konkurētspējas, produktivitātes un investīciju apjoma paaugstināšana, kā arī demogrāfiskās situācijas uzlabošana.

Lūk tabuliņa, kas un ko…

Četri no jaunās valdības ministriem strādāja arī iepriekšējā valdībā – Rinkēvičs, Reirs, Gerhards un Melbārde. Reirs un Gerhards šajā valdībā gan atbildēs par citām nozarēm.

Kopumā no 14 valdības locekļiem desmit bija ievēlēti 13.Saeimā, savukārt pats Kariņš un Gerhards vēlēšanās nepiedalījās, bet Viņķele un Ģirģens Saeimā netika ievēlēti.

Vislielākais sašutums ir par Viņķele, kas veselības sistēmu, pēc manām domām, ir pasliktinājusi. Gaidīt no viņas kādu veselības nozares uzlabojumu būs pagrūti.

Labu dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *