Bedre, kas mūs šķir no pasaules.

Gribas parunāt par lielo “bedri” vai “nepārbrienamo jūru”, kas mūs dižķibeles laikā šķir no pārējās pasaules.

Pirmo no krīzes skartajām valstīm mināma  ASV. Nav noslēpums un arī saprotama patiesība, ka viņu un mūsu iespējas nav salīdzināmas, bet tomēr mazliet par to bedri, kurā mūs ir iegrūduši “trekno gadu”’ – dižmuļķi.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Paskatīsimies tikai divus rādītājus, minimālo algu un bezdarbu, uzreiz piebilstot, ka sociālā cilvēku aizsardzība nav pat salīdzināma, jo lūkojoties no ASV iedzīvotāja skata punkta Latvijā sociālās aisardzības nemaz nav.
ASV plānots šī mēneša beigās palielināt minimālo algu no šobrīd esošajiem 6.55 ASV dolāriem par stundu līdz 7.25 ASV dolāriem par stundu .(apmēram 3.65 lati stundā)

Šīs izmaiņas izjutīšot vien daļa no ASV štatiem, jo otra daļa ASV štatu jau noteikusi minimālo algu, kas ir lielāka par valsts jauno noteikto minimumu 7.25 ASV dolāru par stundu
Šobrīd ASV ekonomikā vērojams pastiprināts bezdarbs un centieni samazināt izmaksas. Bezdarbs ASV nepārtraukti ir pieaudzis jau deviņus mēnešus un sasniedzis pēdējos 26 gados sliktāko rādītāju – 9.5% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Latvija šie rādītāji ir nesalīdzināmi sliktāki. Atcerēsimies, ka maksājam un pērkam par visu Eiropas cenās.
Labklājības ministrija norāda, ka šogad par 40 stundu darbu nedēļā minimālā darba alga ir 180 lati, bet minimālā stundas tarifa likme – 1,083 lati.

Tas nozīmē, ka darbinieks, sākot ar 2009.gada 1.jūliju, saņemot minimālo mēneša darba algu 180 latu apmērā, “uz rokas” saņems 134,18 latus par pilnu darba mēnesi.
Augstākais bezdarba līmenis 2009. gada jūnijā reģistrēts:

Rēzeknes rajonā – 24,8%, Ludzas rajonā – 20,5%, Rēzeknes pilsētā – 19,2%, Krāslavas rajonā – 17,1%, Balvu rajonā – 16,9%, Preiļu rajonā – 16,8%, Dobeles rajonā – 16,0%, Kuldīgas rajonā– 14,8%, Liepājas pilsētā – 14,7%, Jēkabpils rajonā – 14,4%, Aizkraukles rajonā – 14,0%, Gulbenes rajonā 14,0%, Alūksnes rajonā – 13,6%, Talsu rajonā – 12,9%, Liepājas rajonā – 12,5%.
Tiešām žēl Latvijas Tautu…

Par ko un kāpēc, ticu, ka ne viens vien sev uzdod šo sakramentālo jautājumu.

Kāpēc mums ir dižķibele un vēl dižmuļķi no trekno gadu perējuma ?

Pingvini raugas uz citu zemju pusi

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Bedre, kas mūs šķir no pasaules.

 • .
  .

  ļer, ļer. šo pat par populistisku d***šanu nevar nosaukt.
  un? secinājumi , ierosinājumi? noteikt Latvijā minimālo algu kā ASV? par kādiem līdzekļiem? te nav ASV, te ir Latvija. Zimbabvē, starp citu, iet vēl sliktāk…
  es tiešām nesaprotu jēgu šai gaudošanai par to, ka citur ir lielākas algas. var jau būt, ka kaut kādi afganistāņi arī raksta savos blogos, ka Latvijā ir lielākas algas un sūrojas, ka Afganistānā mazākas. bet diez vai.

  Atbildēt
 • .
  .

  Nu redzi ,Tu jau aizdedzies, domā ar niknumu… Tas jau arī bija plānots …. Nedot secinājumus,ierosinājumus – tikai salīdzināt pat nepieminot, ka Eiropas Savienībā esam pēdējie.
  Salīdzinājumi veido konkurences spītu….

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *