Bebri pret Šleseri.

largebeaverphoto
Bebri rok alas ūdenstilpju krastos vai būvē mājiņas no koku gabaliem un zariem.Veido bebru dīķus, ar kokiem, dubļiem un dūņām aizdambējot upītes, strautus, novadgrāvjus.

Tieši Tev piemeklēta reklāma! Ja neredzi izslēdz reklāmu bloķētāju! Interesanti kas tur ir?

Bebri dzīvo ģimenēs un strādā ģimenēs. Ar savu dzīvesbiedru, ko izraugās trīs četru gadu vecumā, bebrs turas kopā līdz tam brīdim, kad partneris aiziet bojā.
Tas par bebriem, kā visnotaļ saprātīgiem celtniekiem un savas sugas ģimenes sargiem.

Zinām, ka ar savu aktīvo inženiertehnisko darbību bebri ir sariebuši ne vienam vien zemniekam. Applūdušas pļavas, nograuzti un nogāzti koki, kas tiek skaisti iemontēti dambjos. Kurzemes pusē bebri ir pārkvalificējušies, protams, savā gaumē un izpratnē par lietu noderību un pielietojumu.

Ziemupes ceļš posmā aiz Ziemupes centra uz Akmeņraga pusi vietumis ir kļuvis izbraukšanai pavisam šaurs, jo vienā brauktuves malā rindojas dziļi caurumi – bīstami kā braucējam, tā gājējam. Izrādās, pie vainas ir bebri. Dzīvnieki zem ceļa ir ierīkojuši sev mitekļus.

Trieciens Šlesera kunga resoram, bet varbūt bebri nolēmuši pārņemt savā paspārnē ceļus, kurus tāpat neviens gadiem neremontē. Ieeja bebru mitekļos ir no ceļmalas grāvja.

Caurumi ceļā ir bebru darināti, ko bebri īpaši izveido gaisa padevei. Bebri šajā pusē saimnieko nebūt ne pirmo gadu – viņu ērtībām te labi kalpo grāvis, ko uzpludināt, lai iegūtu drošu ieejas alu savā miteklī, bet ēšanai labi der krūmu atvases un dažādas garšīgas saknītes.

Ja dzīvnieki savus mitekļus iekārtotu otrpus grāvim, pļavā, tad tie nevienam netraucētu. Taču kaut kādu iemeslu dēļ viņi izvēlējušies to darīt tieši ceļa pusē. (Sariebt Šleserim) Aizsprosti regulāri tiek jaukti nost, bet tas neko daudz nedod – dzīvnieki tur paliek un sāk tos celt no jauna.

Lai pašvaldībai piederošo ceļu savestu kārtībā, neatliek nekas cits, kā savest granti un to nogreiderēt. Bet tas jau problēmu neatrisinās – kurā katrā brīdī caurums var rasties atkal citā vietā.


beaver

120209_bebru_rakumi2
foto no liepājniekiem

american_beaver_2

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *