Baltijas ceļa 20.gadadienu atceroties.

ba_20th_anniversary_idPirms 20 gadiem, 1989.gada 23.augustā, Ribentropa—Molotova pakta 50.gadadienā, pulksten septiņos vakarā uz desmit minūtēm visā šosejas Tallina—Rīga—Viļņa garumā (ap 600 kilometru) apmēram divi miljoni cilvēku sadevās rokās.
kart2Stāšanās  „Baltijas ceļā”  bija loģisks turpinājums un vidējais posms pēc latviešu tautas Atmodas un apvienošanās 1988.gadā Tautas frontes kustībā cīņai  pret Staļina – Hitlera (Ribentropa – Molotova) 1939.gada slepenā protokola sekām, kad Latvija tika okupēta un tās tauta pakļauta vardarbībai un  latviešu valodas un latvisko vērtību iznīcināšanai.

Cilvēki saprata, ka ir jāsadodas rokās un jāiziet ielās tā, lai visa pasaule saprastu, ka mēs negribam dzīvot pret pašu gribu nīstajā PSRS apspiesti, bez tiesībām, savas valsts un latviskās vides – latviešu valodas, kultūras un tradīcijām.

Baltijas ceļa atcerei tiek organizēts skrējiens “Sirdspuksti Baltijai”.  Valsts prezidents Valdis Zatlers , kā pirmais dalībnieks reģistrējās Baltijas vienotības skrējienam Sirdspuksti Baltijai, kas notiks 22. un 23.augustā, atzīmējot Baltijas ceļa 20.gadadienu. Valsts prezidents pievienosies skrējienam, šķērsojot Akmens tiltu un tālāk dodoties pa Vecrīgu līdz skrējiena finišam – Brīvības piemineklim. Baltijas vienotības skrējiena Sirdspuksti Baltijai ietvaros visas trīs Baltijas valstis atjaunos vēsturisko Baltijas ceļu diennakti garā skrējienā, kas sāksies Tallinā un Viļņā un finišēs 23.augusta vakarā plkst. 20 Rīgā, pie neatkarības simbola – Brīvības pieminekļa. 671 kilometru garais maršruts ir sadalīts viena kilometra stafetes posmos, un ikviens ir aicināts pievienoties vadošajiem skrējējiem savā izvēlētajā kilometrā.

Baltijas vienotības skrējienam Sirdspuksti Baltijai iespējams reģistrēties akcijas mājas lapā www.baltijascelam20.lv.

vienotiba

briv

Baltijas valstu vienotības skrējiena „Sirdspuksti Baltijai” reģistrāciju skaits Latvijā sasniedzis jau 10 772, Igaunijā 796, bet Lietuvā 396 dalībnieku.

Iedzīvotāji visās trijās Baltijas valstīs joprojām aktīvi turpina pieteikties skrējienam, liela daļa reģistrējas kā draugu grupas, uzņēmumu un darba kolektīvi, dienas aprūpes centri un sporta komandas, tādējādi gaidāmais dalībnieku skaits ir vismaz 12 000.

Par populārāko skrējiena posmu kļuvis 391. kontrolpunkts jeb Prezidenta kilometrs – tajā šobrīd reģistrējušies jau vairāk nekā 600 skrējiena dalībnieki. Savus kilometrus „Baltijas ceļā” veiks ģimenes ar mazuļiem (387. kontrolpunkts), Latvijas spēkavīru komanda, kas skrējiena laikā veidos gāzes balona nešanas stafeti (411. kontrolpunkts), Latvijas Paralimpiskā komiteja, „Baltijas ceļa” dienā dzimušo jauniešu komanda (376. kontrolpunkts) un citi. 45 km garā posmā Vidzemē skries Latvijas aizsardzības spēki. Tāpat kā pirms 20 gadiem, piedalīties skrējienā autobusos dosies ļaudis no Jūrmalas, Tukuma, Ventspils.

Daudzviet kopā skries dzimtas vairākās paaudzēs. Zināms, ka jaunākajam no reģistrētajiem skrējiena dalībniekiem ir 5 mēneši, savukārt vecākajam – 86 gadi. Skrējienā piedalīsies līgava un līgavainis savā kāzu dienā, kuri kopā ar kāzu viesiem skrējienam pievienosies 301. kontrolpunktā.

Svinību noskaņa 23. augustā valdīs visā Latvijā – daudzviet, kur cauri ies Baltijas vienotības skrējiens, tā dalībnieki tikts sagaidīti ar īpašiem koru, folkloras grupu, deju kolektīvu un orķestru priekšnesumiem, kā arī citiem uzmundrinošiem pasākumiem.

Iedzīvotāji visā Latvijā 23. augustā tiek aicināti sagaidīt skrējiena dalībniekus, izkarot valsts karogus pie savām mājām, sagaidot un sveicot skrējējus ceļu malās, kā arī piedaloties noslēguma pasākumā pie Brīvības pieminekļa.

Tiešraidē skrējiena norisi varēs vērot jau sestdien, 22.augustā, no plkst. 13:00 22. līdz svētdienas, 23. augusta, plkst. 20:30. Tiešraides internetā ar www.skatiens.lv atbalstu tiks nodrošinātas akcijas mājas lapā www.baltijascelam20.lv, portālos www.draugiem.lv, www.skatiens.lv, www.delfi.lv kā arī speciālajās reportāžās LTV1 kanālā un citos plašsaziņas medijos.

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu