“Baltic Open Regatta 09” Liepājā.

 

 
Tas nu ir noticis,  Liepājā notiks starpposms jahtu regatei “Baltic Open Regatta 09” Liepājas Jahtu centra ostā piestās vairāk kā 40 dažāda lieluma jahtu.

Satraucošie mirkļi visiem ar jūru saistītiem, viesiem un dalībniekiem Liepājā notiks 2009.gadā no 10. līdz 12. jūnijam.

Liepāja ir ceturtā, pirmspēdējā, regates osta. Regates sākums ir 6. jūnijā Pērnavā, Igaunijā. Tālāk dalībnieki piestāj Rojā, Romasārē (Roomassaare), Liepājā, līdz beidzot dodas uz finiša ostu – Klaipēdu (13. jūnijs).

Liepājas osta ir 3. sacensību posma finišs. 10. jūnijā Liepājā jahtas sagaidāmas sākot no plkst. 14:00.

Organizatori prognozē, ka pēdējās jahtas ostā varētu ierasties ap plkst. 20:00. Jahtas pietauvosies piestātnē pie viesnīcas “Promenade Hotel” un būs pieejamas interesentu apskatei. Šajā vakarā plānota arī īpaša muzikālā programma klubā “Fontaine Palace”.

11. jūnijā 10:00 – 14:00 notiks regates 4. posms, īsās distances. Visas dienas garumā ostas Promenādē notiks dažādas aktivitātes – tirdziņš, jahtu modelistu paraugdemonstrējumi.

Divās regates dienās Liepājā noritēs arī aizraujošā Mediju regate “Baltic Open Media Regatta ‘09”, kas Baltijas atklātās regates ietvaros notiks jau otro gadu. Šo sacensību ietvaros mediju pārstāvji kopā ar jahtu komandām kāpj uz jahtām un sacenšas savā starpā, aizstāvot pārstāvētā medija godu.

Žurnālisti dalībai Mediju regatē aicināti pieteikties līdz 29. maijam regates oficiālajā mājas lapā. Mediju regates starts – 11. jūnijā plkst. 16:00.
“Baltic Open Regatta ‘09” ietvaros notiks vēl daudz citu aizraujošu pasākumu, kas priecēs kā liepājniekus, tā regates dalībniekus un iebraucējus.
open.baltic.lv

regattaq

250509_jahtu_regate_karte

regate1

papildinām……….

MŪSĒJIE UZ SĒKĻA nu atkal dižķibele

Pēc vairāku stundu glābšanas darbiem nav izdevies nocelt no sēkļa Latvijas jahtu “Santa Rita”, kas piektdien no rīta uzskrēja uz sēkļa pie Hademestes Igaunijā, informēja “Baltic Open Regatta 09” preses sekretāre Laine Zemīte.

“Glābšanas darbi šodien ir neveiksmīgi beigušies, jo ūdens līmenis ir pazeminājies, tāpēc jahtu no sēkļa nocelt nav iespējams.

Uz jahtas klaja paliek trīs apkalpes locekļi, viens apkalpes loceklis, kuram bija veselības problēmas, ir nogādāts Pērnavas ostā. Jahtai nav nodarīti bojājumi, un apkalpes locekļu uzturēšanās tajā ir droša. Diemžēl jahta burāšanas sacensībās “Baltic Open Regatta ’09” nestartēs,” teica Zemīte.

santa-rita1

Jahtu no sēkļa, visticamāk, būs iespējams nocelt tikai pēc tam, kad atkal paaugstināsies ūdens līmenis.

Jau ziņots, ka “Santa Rita” ceturtdien devās uz starptautiskajām “Baltic Open Regatta ’09” burāšanas sacensībām, kas šodien sākās Pērnavas ostā.

Kā sacīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sinoptiķi, pagājušajā naktī Ainažos vēja ātrums bijis 18 metri sekundē.

Informācija mājaslapā “Baltsails.com” liecina, ka “Santa Rita” ir luksusa jahta, ar kuru var ilgstoši ceļot seši līdz astoņi cilvēki.

“Jahtu “Santa Rita” komandē pieredzējuši kapteiņi – Jurijs Balodis, Mārtiņš Eglītis, Ilgonis Balodis,” teikts mājaslapā. Jahtas komanda piedāvājusi ceļojumus uz Roņu salu, kā arī iznomāta gan ar, gan bez kapteiņa pakalpojumiem.

1227197170291

Šajā nedēļas nogalē, 6.jūnijā, Igaunijas pilsētā Pērnavā startēs “Baltic Open Regatta ’09” burāšanas sacensības. Sacensībām jau pieteikušās 45 jahtas no septiņām dažādām valstīm – Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas un ASV.

Papildinājums

Otrdien, 9. jūnijā, plkst. 12. 00 burātāji uzsāka garo ceļu uz Liepāju.

3. regates “Dienas Biznesa” posmā startēja 35 jahtas. Ja burāšanai būs labvēlīgi laika apstākļi, jahtas Liepājas ostā varētu ierasties naktī uz 10. jūniju no plkst. 2. 00 līdz pusdienlaikam.

Regate noslēgsies 13. jūnijā Liepājā. No 11. līdz 13. jūnijam Liepājas ostas apmeklētājus priecēs arī jahtu izstāde “Baltic Open Boat Show”.

Regates laikā Liepājas ostā burāšanas gaisotne sitīs augstu vilni. Būs iespēja aplūkot jahtas, apmeklēt jahtu izstādi, kā arī brīvā gaisotnē labi atpūsties.

11. jūnijā Liepājā startēs mediju regate. Mediju regates komandas var pieteikt savu dalību līdz 10. jūnija vakaram. Mediju regates laikā ikviens varēs vērot atraktīvās mediju komandas, savukārt mediju regates dalībnieki jautri pavadīs laiku burājot un ķerot izjūtas, kuras sniedz šis sporta veids.

Regati atbalsta radio „SWH”, „Dienas Bizness”, „db.lv”, „BNS”, „Rīgas Viļņi”, „draugiem.lv”, „esports.lv”, „liepajniekiem.lv”, Liepājas pilsētas Dome, „Hotel Promenāde”, „Fontaine Palace”, „Liepājas jahtu administrācija”, „Liepājas jahtu centrs”.

Regates pasākumu programma Liepājā

Trešdiena, 10. jūnijs
02.00 – 15.00 jahtu ierašanās Liepājā;
19.00 „Dienas Biznesa” posma Roomassaare-Liepāja apbalvošanas ceremonija;

Ceturtdiena, 11. jūnijs
11. 00 – 14.00 4. „Chivas” posms Liepāja – Liepāja („Baltic Open Liepaja Cup”) – sacensības īsajās distancēs;
12.00 – 22.45 „Annels” atrakcijas, jahtu apskate un apmeklēšana, DJ mūzika;
16. 00 – 18.30 „Baltic Open Media Regatta ’09”;
20.00 – 21.00 uzvarētāju apbalvošana;
21.00 – 22.45 atpūtas vakars un DJ mūzika;

Piektdiena, 12. jūnijs
no plkst. 10.00 – 11.00 sacensību 5. posma starts Liepāja – Liepāja;

Sestdiena, 13. jūnijs
no plkst. 10.00 – 15.00 regates noslēgums;
no plkst. 18.00 – 20.00 noslēguma ceremonija un apbalvošana

Visu regates laiku restorāna „Karaliskais ķēķis” logos būs apskatāma Liepājas bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra kuģu modelistu pulciņa dalībniekus darbu izstāde. Tie ir četri senie kuģi 12 mūsdienu kuģi un viena jahta. Visi modeļi ir peldēt spējīgi. Izstādes būs apskatāma līdz 15. jūnijam

jahtas-liepaja20091106-004w

Otrā posma Roja – Roomassaare rezultāti:

A grupa
1.vieta: Bering/Ananda (Latvija)
2.vieta: Galaxy (Latvija)
3.vieta: Premium (Igaunija)
4.vieta: Džesika (Latvija)

B grupa
1.vieta: Katariina Jee (Igaunija)
2.vieta: Jigy Jigy (Lietuva)
3.vieta: Ra (Latvija)
4.vieta: Lady L (Lietuva)

D grupa
1.vieta: Harry (Polija)
2.vieta: Ventoux-Deux (Latvija)
3.vieta: Saga (Latvija)
4.vieta: Fourwinds (Polija)

E grupa
1.vieta: Patriot (Krievija)
2.vieta: Madagaskar (Krievija)
3.vieta: Sky Fly (Krievija)
4.vieta: Raketa (Krievija)

F grupa
1.vieta: Orion (Latvija)
2.vieta: Wiki (Latvija)
3.vieta: Lover (Latvija)
4.vieta: Kani Keli (Latvija)

PAPILDINĀJUMS :

Liepājas ostā pa dienvidu vārtiem ienāk pirmās burāšanas sacensību “Baltic Open Regatta’09” jahtas.

Bija paredzēts, ka pirmās jahtas Liepājas ostā ienāks naktī, bet nelielā vēja dēļ, kas dažkārt norimst pavisam, un tikai pa retam uzpūšot kādai brīzei, jahtas virzās lēnāk, nekā paredzēts. Labāk lēnāk nekā sastapšanās ar sēkli, kas nebūt nepriecētu burātājus.

jahtas-liepaja20091106-012e

jahtas-liepaja20091106-canon-011w

swwww

Tika manīta arī Liepājas TV ‘Dzintare’ , kas drosmīgi vicinot oranžo mikrafonu kopā ar operatoru pārvarējusi reliņus iekļāvās jahtas komandā.
Pats interesantākais, ka viņi devās jūrā, kā tu nedosies, ja pat SWH palēkdamās piedalās organizētajā braucienā.

jahtas-liepaja20091106-canon-027

Nu nu … oranžā mikrafona turētāja 🙂 glābšanas vesti jau pirmajā minūtē steidzami uzģērba, bet dižais operātors ni un ni…

jahtas-liepaja20091106-canon-031w

wdwdwd

Pārējās lielās bildes atrodas ŠEIT

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top