Baltais spieķis, Ielu akcija sadarbībā ar Valsts policiju

Baltais spieķis.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar redzes invaliditāti, piektdien, 13. oktobrī, no pulksten 9.30 līdz pulksten 10 Liepājā, Klaipēdas ielā, norisināsies Baltā spieķa dienas ielu akcija.

Latvijas ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām, jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi.

Vietās, kur visbiežāk pārvietojas neredzīgi un vājredzīgi cilvēki, tiek uzstādīta arī īpaša ceļazīme “Neredzīgi gājēji”, taču nereti ārpus šīs zīmes darbības lauka, cilvēki ar balto spieķi netiek ievēroti.

Baltais spieķis un satiksme.

Neziņa un iespējami stereotipi, kas izveidojušies par redzes invalīdiem, nereti traucē šiem cilvēkiem justies droši, piedaloties ceļu satiksmē. Tieši tādēļ baltais spieķis kalpo kā palīgs, brīdinot pārējos satiksmes dalībniekus, ka šis cilvēks ir neredzīgs.

Baltais spieķis

Policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Spieķis ir arī uzdrīkstēšanās un varēšanas simbols, dodot iespēju neredzīgam cilvēkam būt neatkarīgam un patstāvīgam.

Atgādinot par baltā spieķa nozīmi, Valsts policija aicina ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku būt iecietīgam un pretimnākošam, tādējādi radot draudzīgāku un drošāku vidi neredzīgo cilvēku dalībai ceļu satiksmē ne tikai šodien, bet arī ikdienā.

Ņemot vērā, ka līdz ar rudens atnākšanu sāk ātrāk satumst un pasliktinās laikapstākļi, tādējādi apgrūtinot redzamību, transportlīdzekļu vadītāji tiek aicināti būt vērīgiem un uzmanīgiem pie gājēju pārējām, izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un vairākkārt pārliecināties par drošību uz ceļa.

Baltais spieķis, Liepājā.

Piektdien, 13. oktobrī, Liepājas Neredzīgo biedrībā tiks atzīmēta “Starptautiskā Baltā spieķa diena”.
Šī diena ir veltīta cilvēkiem ar redzes invaliditāti un viņu ikdienas dzīves izaicinājumiem.

Latvijā ir aptuveni 12 000 cilvēku ar redzes funkcionālajiem traucējumiem. Pasaulē šī problēma ietekmē apmēram 285 miljonus cilvēku.

Baltais spieķis no neredzīgo viedokļa.

Baltajam spieķim ir rotējošs uzgalis, tādēļ iešanā neredzīgie izmanto ripināšanas tehniku – spieķi necilājot, bet gan virzot to no vienas puses uz otru.

Arī šādā veidā neredzīgie var pasargāt sevi no paklupšanas vai iekļūšanas neaizvērtā lūkā. Citi neredzīgie izmanto divpunktu pieskāriena tehniku, respektīvi, spieķi cilājot un mēģinot ar to noteikt priekšā esošos šķēršļus.

Baltais spieķis

Nobeigumā vēlos atgādināt, ka baltais spieķis ir tas, kas nodrošina lielāku patstāvību un ir būtisks palīgs, lai neredzīgie spētu orientēties vidē.

Baltais spieķis dod iespēju nokļūt tur, kur nepieciešams, paveikt iecerēto. Baltā spieķa diena ir kā atgādinājums sabiedrībai – gājējiem, transportlīdzekļu vadītājiem, ka ir arī neredzīgie.

Redzot cilvēku ar balto spieķi, apkārtējie vieglāk saprot, ka var būt nepieciešama palīdzība, spieķis arī kā zīme vedina apjautāties tā lietotājam, kādu autobusu viņš gaida, vai viņš orientējas un zina kur atrodas.

Palīdzi baltā spieķa lietotājam!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *