Autovadītājs iesācējs, no kā baidās iesācēji pie stūres

Autovadītājs iesācējs.

Cilvēka psiholoģiskais stāvoklis būtiski ietekmē viņa vērību un spēju izvairīties no bīstamām situācijām. Autovadītājam  iesācējam uz ceļa ir ļoti daudz negaidītu pārsteigumu.

Tāpēc viņš ātri nogurst un viņam rodas sasprindzinājuma sajūta , kā arī baiļu sajūta. Kādi faktori visvairāk ietekmē iesācēja autovadītāja garīgo līdzsvaru?

Autovadītājs iesācējs baidās sabojāt automašīnu.

Jaunajiem autovadītājiem visnozīmīgākās ir bailes sabojāt automašīnu nepareizas rīcības vai neprasmīgas manevrēšanas rezultātā.

Tas īpaši palielinās transportlīdzekļa ziemas ekspluatācijas laikā. Atteikšanās sildīt dzinēju aukstā laikā vai nelaikā izslēgts motors var ievērojami samazināt tehnisko komponentu kalpošanas laiku.

Autovadītājs iesācējs

Autovadītāju baidās, ka kaut ko dara nepareizi ar savu automašīnu, kas rada nedrošību darbībā, radot vēl vairāk kļūdu.

Autovadītājs iesācējs un policija.

Daudzi jaunie autovadītāji jūtas tā, it kā viņus medītu ceļu policija. Aptuveni katrs astotais aptaujātais norādīja, ka baidās no tikšanās ar ceļu policijas darbinieku.  Neskaidrība braukšanā var pārvērsties par sīku pārkāpumu masu, par ko policija var sodīt ar naudas sodu. Autovadītāji baidās no naudas sodiem!

Autovadītājs iesācējs

Viņiem šķiet, ka ceļu inspektori  ir gatavi viņu spēkratus nosūtīt uz policijas maksas stāvvietu. Īsāk sakot, sodīt par neko!

Pārmērīga emocionalitāte negatīvi ietekmē apziņu. Taču patiesībā viņiem ir tāda pati iespēja satikties ar ceļu policijas patvaļu, kā pārējiem.

Bojājumi uz šosejas.

Iesācēji baidās, ka viņu automašīna pēkšņi apstāsies uz noslogotas šosejas. Šīs bailes izraisa pilnīga automašīnas tehniskās daļas nezināšana un nespēja novērst sīkus auto traucējumus.

Piemēram, riteņu bojājumus, dzesēšanas sistēmas cauruļu bojājumus vai nenozīmīgu eļļas noplūdi. Cilvēki nezina, kā rīkoties sarežģītās situācijās, un piedzīvo lielu diskomfortu.

Autovadītājs iesācējs un neregulējams krustojums.

Daudzi aptaujāto, kā savas galvenās bailes nosauca neregulētos krustojumus. Spēcīga satiksme lielajās pilsētās apgrūtina iebraukšanu galvenajā ceļā no sekundārajiem ceļiem.

Lai droši manevrētu, no iesācēja vadītāja ir vajadzīgs auksts aprēķins un drosme.

Ceļu rupjības.

Iesācēji auto vadītāji baidās ar savu neizdarīgo rīcību traucēt citiem satiksmes dalībniekiem. Iesācējiem šķiet, ka citi pasmiesies par viņu neveiklo rīcību uz ceļa. Viņi uztraucas, ka nevar pareizi ieturēt ātruma ierobežojumus.

Viņi nezina, kā ātri manevrēt un samazināt ātrumu. Viņiem šķiet, ka, ja viņi brauks pārāk lēni, tad pieredzējušie autovadītāji sāks izrādīt necieņas pazīmes.

Autovadītājs iesācējs

Šie bīstamie maldi liek viņiem mērķēt uz visdrosmīgākajiem un brašākajiem autovadītājiem. Iesācēji cenšas atkārtot pārgalvīgo braucēju manevrus, tomēr pieredzes trūkuma dēļ var zaudēt kontroli.

Īpaši uz slideniem ceļiem, un var izprovocēt avāriju.

Gājējs ir visbīstamākais

Vairāk nekā 5% iesācēju baidās no gājējiem. Naktīs tos ir grūti pamanīt no tālienes, un tie reti valkā atstarojošās ierīces.

Rezultātā iesācējs, aizrāvies ar braukšanas procesu, ne vienmēr var paredzēt gājēju uzvedību. Tie reizēm “izlec” uz ceļa tieši mašīnas priekšā. Šādi negadījumi tiek uzskatīti par nopietniem un rada nepatīkamas sekas autovadītājiem, pat ja viņi nav vainojami notikušajā.

Autovadītājs iesācējs un autostāvvieta.

Lielas bažas rada blīvās autostāvvietas dzīvojamos rajonos. Pie mājām piebraucamie ceļi ir piepildīti ar lielu skaitu automašīnu, kas gandrīz neatstāj vietu droši pārvietoties.

Automašīnas viena no otras atrodas ļoti tuvu, tāpēc var gadīties, ka jums ir jānoloka pat spoguļi. Nepieredzējuši autovadītāji, kuri nejūtas labi ar automašīnas gabarītiem, baidās nodarīt pāri stāvošām automašīnām.

Tāpēc speciālisti iesācējiem iesaka pirmos braucienus veikt drauga vai radinieka pavadībā, kuram ir liela braukšanas pieredze.

Autovadītājs iesācējs

Turklāt nebūs lieki mācēt atrast brīvu laukumu pie lielveikala un iemācīties novietot automašīnu. Tas palīdzēs jums praktizēt paralēlus un perpendikulārus manevrus šaurās vietās.

Iesācēji, kas kļuvuši par auto vadītājiem, vismazāk  baidās no luksoforiem.  Tas arī saprotams, jo to pamatīgi ir iemācījušies auto vadītāju skolā.

Pēcvārds ar novēlējumu.

Sievietēm gribas pateikt, ka gandrīz katrs cilvēks, kuram ir gribasspēks, uzstājība un vēlēšanās, var iemācīties labi un droši vadīt automašīnu. Praktiski nav sastopami, tādi cilvēki, kuri to nevar.

Vīrieši, jums gribas pateikt, ka ne jau katrs vīrietis ir spējīgs kļūt par profesionālu sacīkšu braucēju. Lai par tādu kļūtu ir vajadzīgas noteiktas rakstura iezīmes un īpašas spējas, tajā skaitā pacietība un pieticība.

Šīs īpašības ir grūti saskatīt tajā autovadītājā, kurš vēl nav lāga iemācījies braukt, bet jau uzskata sevi par pasaules čempionu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Autovadītājs iesācējs, no kā baidās iesācēji pie stūres”

  1. Sīmanis saka:

    Visiem iesācējiem uz mašīnu sarkano lukturi, lai tauta redz pa gabalu,ka lūzeris pie stūres.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top