Automobiļu kvalitāte, jaunu auto kvalitāte kritusies par 11%

Automobiļu kvalitāte.

Ja kas, tad ja runājam par šķeldas dārdzību, granulu un gāzes cenām, tad ir parādījusies jauna problēma. Viss notiekošais ir ietekmējis ne tikai automašīnu cenas, bet arī to kvalitāti. Saskaņā ar publicēto JD Power 2023. gada kvalitātes pētījumu.

Jaunu transportlīdzekļu kvalitāte ir kritusies par 11%! Ja salīdzinām ar pagājušo gadu, tas ir straujākais kritums vēsturē.

Automobiļu kvalitāte, aptauja.

Pētījuma ietvaros tika veikta aptauja, kurā piedalījās 84 165 personīgo transportlīdzekļu īpašnieki un nomnieki, kas reģistrēti no 2021.gada novembra līdz šo gadu ieskaitot.

Atbildot uz pētnieku jautājumiem, tika sniegti dati par 33 dažādu marku un 189 dažādu modeļu automašīnām. Īpaši nozīmīgi kvalitātes kritumi fiksēti elektromobiļu ražotājiem.

Tesla ierindojās pēdējā vietā reitingā ar visvairāk problēmām elektriskajiem auto. Tesla varēja būt piektajā vietā no apakšas, taču šis autoražotājs bija ārpus ieskaites. Tesla neatbilst dažām reitinga prasībām. Arī šāda vieta, piektā no apakšas godu nedara.

Automobiļu kvalitāte, labākie.

Pirmo vietu kvalitātes ziņā JD Power reitingā ieņēma Lexus zīmols,  kas savāca vismazāk problēmu uz simts automašīnām.

Tajā pašā laikā Lexus kopumā tika atzīmēts ar labāko kvalitāti starp visiem autoražotājiem – deviņas no tā automašīnām bija labāko reitingā. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi Genesis un KIA, ar pieciem modeļiem.

Kia ir pakāpies vienu vietu augstāk un ierindojas trešā labāko auto reitingā lielā pētījumā, ko veica liela ekspertu grupa un auto lietotāji apsteidzot sev radniecīgo Hundai par veselām četrām reitinga vietām.

Pašreizējā aptaujā JD Power reģistrēja 242 problēmas uz 100 Tesla automašīnām. Visiem elektriskajiem automobiļiem, izņemot Teslu, ir 240 problēmas uz 100 transportlīdzekļiem. Starp citu, tas ir mazāk nekā 251 pagājušajā gadā.

Visvairāk problēmu jauniem automobiļiem ir Land Rover, Lincon markas auto un kas mani visvairāk pārsteidza Audi ar 252 problēmām.

Daudziem Audi īpašniekiem ir kauns par savu auto tehnisko stāvokli un viņi auto nemazgā, lai neatpazītu Audi marku. 🙂

Automobiļu kvalitāte

Automobiļu kvalitāte, tas ir nežēlīgi daudz!

Programmatūra joprojām ir galvenā problēma automobiļu rūpniecībā, jo 6 no 10 galvenajām problēmām ir saistītas ar automašīnu informācijas un izklaides sistēmām.

Daudz kritikas izsauc Apple CarPlay un Android Auto darbs. Puse no visiem aptaujātajiem patērētājiem izmanto CarPlay tehnoloģiju. Viņi ziņo par mazāk problēmām, nekā Android Auto lietotāji, kas veido 17% respondentu.

Plašāka bezvadu CarPlay un Android Auto ieviešana ir izraisījusi savienojamības problēmu pieaugumu no 4,9 problēmām uz 100 transportlīdzekļiem 2021. gadā līdz 5,8 problēmām 2023. gadā.

Pārsteidzoši, ka iebūvētās balss atpazīšanas funkcijas neizraisīja autobraucēju sūdzības. Tā nu tas ir, jaunie auto klibo ar kvalitāti, īpaši slikti ir ar elektriskajiem automobiļiem. Prieks par Lexus un Kia, kas Latvija ir vairāk sastopami nekā Genesis.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top