Automobilis ziemā, gatavosim automobili ziemai, atbildīgi

Automobilis ziemā.

Skaidrs, ka  ziemas periodam jāgatavojas atbildīgi! Zināms fakts, ka no 1. decembra visiem auto jābūt aprīkotiem ar ziemas sezonai paredzētām riepām, pagaidām to esot veikuši vien labi ja divas trešdaļas no satiksmes dalībniekiem.

Varbūt arī vairāk, par ko es tikai priecātos, jo ziema prasa sevišķu uzmanību uz ceļiem. Turklāt, pēc autovadītāju ātruma un reakcijas testa rezultātu apkopošanas, secināts, ka aptuveni trešdaļa autovadītāju nespētu adekvāti kontrolēt savas emocijas ekstremālās situācijās uz ceļa ziemas periodā.

Autovadītājiem jāatceras, ka šie laika apstākļi … zemas gaisa temperatūras no rītiem un naktīs, migla, neregulāri nokrišņi … ir īpaši bīstami nesagatavotam šoferim.

Automobilis ziemā, “sīkumi”, kuriem nepieciešams pievērst neviltotu uzmanību.

 • Atceramies zināmo, ka pirmā sniega un apledojoša ceļa gadījumā jāpalielina distance starp automobiļiem, vismaz divkārt.
 • Uzmanīgāk jāuzturas pirms gājēju pārejām, dzelzceļa pārbrauktuvēm un krustojumiem, jo tur kur autotransports mēdz bremzēt bieži izveidojas ļoti slideni ceļa posmi.
 • Bremzē savlaicīgi un neveic asas kustības ar stūri. Rēķinies ar to, ka ierastā rīta un vakara braucieniem jāpieliek zināms laika periods, jo satiksme kļūst lēnāka.

Svarīgs faktors ir dīzeļu īpašniekiem ir piemērota degviela.  Izvēlieties un automobiļa bāku uzpildiet ar ziemai atbilstošu degvielu, kas paredzēta braukšanai līdz mīnus 26 grādiem. Protams, Latvijā tādas briesmas nedraud, bet ar laika apstākļiem taču nekad lielas skaidrības nav!

Automobilis ziemā, neatliec visu uz pēdējo brīdi!

 • Rūpējoties par savu, savu tuvāko un citu satiksmes dalībnieku drošību, auto pārbaudes un gatavošanos ziemai vajadzētu uzsākt laikus.
 • Sāksim ar ziemas riepām, kurām pēc noteikumiem  protektoru dziļums nedrīkst būt mazāks par četriem milimetriem.
 • Pārbaudi akumulatora stāvokli, ja nepieciešams nodod to uzlādēšanai, ja to nav iespējams veikt patstāvīgi mājās. (zemā temperatūrā akumulatora kapacitāte krītas vairākas reizes)
 • Nomaini logu apmazgājamo šķidrumu pret neaizsalstošu ziemai paredzētu un kaitīgu spirtu nesaturošu.
 • Noregulē gaismas, jo nāksies uz un no darba braukt tumšā laika periodā. Īpaši vēršu uzmanību uz automobiļiem  ar neatbilstoši uzstādītiem  ksenonu lampu komplektiem.

Saproti, ka nevar bāzt spilgtās ksenona lampas vienkāršā gaismas lukturī, kur pat nav optikas. Jūs apdraudat citus satiksmes dalībniekus.

Apstrādājiet auto durvju un bagāžnieka gumijas ar speciālu aerosolu vai silikona zīmuli. Atslēgās jāiepūš speciāls neaizsalstošs šķidrums, kas izspiedīs palikušās ūdens daļiņas.  (nebūs patīkami pirmajā salā iesalušas durvis)

Automobilis ziemā, pārbaudi auto vispārējo tehnisko stāvokli.

Atgādinājums, kā pareizi jāglabā noņemtās  vasaras riepas.

Automobilis ziemā

Un kā tad bez joka, riepu uzmontēšanas “virtuozs” no Krievijas!

Automobilis ziemā

Automobilis ziemā, gatavojamies atbildīgi!

Lai auto peld, kā mākonītis un rūc, kā bitīte!

Laimīgu ceļu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Automobilis ziemā, gatavosim automobili ziemai, atbildīgi”

 1. ssss saka:

  Šogad ziemas nebūs.

 2. laimisk saka:

  STARP CITU apdrošinātāji brīdina – atlīdzība tiks atteikta, ja negadījumā būs bojāta automašīna ar satiksmes noteikumu prasībām neatbilstošām riepām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top