ASV Satiksmes drošības apdrošināšanas institūts (IIHS) kārtējo reizi pierādījis, ka gabarītos lielāki automobiļi sadursmes gadījumā pasažierus pasargā daudz labāk, kā mazie pilsētas spēkrati.

Šādi secinājumi tika iegūti, veicot triecienu izmēģinājumus frontālai sadursmei starp lielākiem un mazākiem automobiļiem.

Trieciena izmēģinājumos, kas tika veikti ar 64 km/h braukšanas ātrumu, tika izmantoti seši automobiļi, kas tika sadalīti pa pāriem: “Honda Accord” pret “Honda Jazz”, “Mercedes-Benz” C-klase pret “smart fortwo” un “Toyota Camry” pret “Toyota Yaris”.

Kā savā paziņojumā norāda IIHS, tad visi šie automobiļi uzrādīja augstu rezultātu, triecoties pret tradicionālo deformācijas barjeru ar šādu pašu ātrumu, tomēr tie paši mazie pilsētas auto sadursmē ar vidēja lieluma sedaniem uzrādīja jau katastrofāli sliktus rezultātus.

Pēc “Honda Accord” un “Honda Jazz” sadursmes IIHS speciālisti atklāja, ka no trieciena būtiski deformēts “Honda Jazz” salons, bet autovadītāja galva caur drošības spilvenu atsitusies pret stūresratu, bet viņa kreisā kāja guvusi nopietnas traumas.

 

Mazāku vai lielāku auto.

Pēc sadursmes ar “Mercedes-Benz” C-klasi mazo “smart fortwo” uzmeta gaisā un apgrieza par 450 grādiem. Arī šim automobilim būtiski deformēts salons –
priekšējais panelis pavirzījies uz iekšu un augšu, arī stūresrats pagājis uz augšu, kā dēļ “smart” vadītājs reālas avārijas apstākļos gūtu nopietnas traumas galvai un kājām.

Mazāku vai lielāku auto.

Savukārt pēc mazajam “Toyota Yaris” pēc sadursmes ar “Toyota Camry” autovadītāja krēsls pabīdījies uz priekšu, bet galva caur drošības spilvenu atsitusies pret stūresratu.

Reālas avārijas gadījumā autovadītājs gūtu vēl arī nopietnas kakla un labās kājas traumas.

Mazāku vai lielāku auto.

pirms kāda laika vācu automobilistu klubs “ADAC” veica līdzīgu eksperimentu, triecot masīvo “Audi Q7” apvidus automobili pret mazo “FIAT 500” hečbeku.

Arī šajā sadursmē mazā spēkrata vadītāja  galva atsitās pret stūri un pēc tam pret virsbūves statni, kā arī guva nopietnas kāju traumas.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

8 + 16 =