Autoinspektori kukuļos saņemot 400 latu.

….lasot par krievu autoinspektoriem neviļus rodas pārdomas vai tik pie mums nav tāda pati situācija, jo zinot no pieredzes…fakts, ka sen jau piecīši sevi ir izsmēluši un pavisam maigi izsakoties velk jau uz 20.Ls.

Parasti  ” peļņā „  iziet tumsiņā , kad ar prožektoriem pretīmbraucošie nebrīdina. Nostājas tūlīt aiz zīmes, kur beidzas pilsēta (krūmiņos) un vaktē tos, kas uz pilnīgi tukšas šosejas nenobrauc tos 50 metrus līdz pilsētas beigu zīmes un palielina ātrumu.

Man liekas nu ļoti līdzīgas shēma, kā Krievijā:
Krievijā katrs autoinspektors kukuļos no autovadītājiem vidēji saņem 20 tūkstoš rubļu (ap 400 latu), un tas ir nevis mēnesī, bet vienā dienā!

Šādu faktu Pēterburgas laikrakstam „Moi rajon” atklājis kāds autoinspekcijas darbinieks, kurš vēlējies palikt anonīms.
Tiesa, ne visu šo nelegāli iegūto naudu autoinspektors var paturēt sev: 20-25 procenti no kukuļos gūtās naudas autoinspektors atdod savam tiešajam priekšniekam, vēl aptuveni 10% tiek izdalīti dežurantam, vārtu sargam un citiem zemāka ranga autoinspekcijas darbiniekiem.
Rezultātā autoinspektors sev var paturēt pārpalikušos aptuveni 250-300 latus dienā.

Tāpat laikraksta anonīmais avots norāda, ka autoinspektoram jābūt labās attiecībās ar priekšniecību un jānes tai pēc iespējas vairāk daļu nelegāli gūtās naudas, ko korumpētajā vidē sauc par ‘otkatku’.

„Ja nodrošini labu ‘otkatku’, iegūsi norīkojumus uz ienesīgām vietām, piemēram, aiz ceļazīmes „Apdzīt aizliegts”.Savukārt, ja nogrēkosies, saņemsi norīkojumu uzraudzīt satiksmi pie prokuratūras ēkas,” laikrakstam stāsta anonīmais avots.
Par to, kādu procentuālo daļu no kukuļiem priekšnieks atdod vēl augstāka ranga priekšniekam un cik tālu stiepjas šī korupcijas ķēdīte, nav zināms. „Šo informāciju nezina pat viņu sievas,” laikrakstam „Moi rajon” skaidro anonīmais autoinspektors.

Interesanti būtu uzzināt, kā šī sistēma „sakārtota” Latvijas Ceļu policijā.
Nu, kā Jūs domājat ?

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu