Autobraucēju agresija, kā izvairīties no šādam situācijām

Autobraucēju agresija.

Braukšana pa pilsētas rosīgajām ielām un lielceļiem prasa pacietību. Ir viegli zaudēt savaldību, kad cits autovadītājs izdara kaut ko nepareizi, apdraudot visu satiksmes dalībnieku drošību.

Mūsdienās agresija uz ceļa nav nekas neparasts. Novērots, it īpaši Latvijā, ka jebkurš sīkums izraisa aizvainojumu. Trakākais ir tas, ka cilvēki neprot savaldīt dusmas.

Autobraucēju agresija, kā rīkoties ar neadekvātiem autobraucējiem?

Jautājums ir, kā ar to tikt galā? Kā savaldīt savu temperamentu, kad kārtējais autobraucējs krīt uz nerviem? Kā atpazīt kāda cita ceļa kustības dalībnieka niknuma simptomus un ko darīt, nonākot upura lomā?

Padomi, kas palīdzēs jums savaldīties un tikt galā ar agresīviem autovadītājiem. Ir svarīgi neuztvert autovadītāja agresīvās darbības personiski, pat ja jūs esat agresijas mērķis. Ja aizkaitinājums pārvēršas niknumā, iegaumē, kašķīgos reti kad izdodas nomierināt runājot.

https://kllproject.lv/agresivi-autobrauceji-vai-tipiskakie-latviesu-parkapumi-un-manieres.html
1. Saglabājiet mieru.

Saglabāt mieru ir galvenais, lai pasargātu sevi no naidīga autovadītāja. Centies nedusmoties, dusmas tikai pielies “dusmu ugunij” eļļu. Atgādiniet sev, ka citam cilvēkam var būt ļoti slikta diena. Nav iespējams zināt, ko pretinieks pārdzīvo, uz ko viņš ir spējīgs un vai ir garīgi vesels dotajā brīdī.

Ja sastopaties ar agresīvu vadītāju, izturieties pret viņu tāpat kā pret jebkuru citu apdraudējumu uz ceļa. Visupirms ievērotu distanci no agresijas avota, nogriezieties no automaģistrāles un pagaidiet pāris minūtes. Agresīvais autovadītājs, tāpat kā jūs, dodas uz savu galamērķi un, iespējams, ātri aizmirsīs par jums.

2. Autobraucēju agresija, izvairieties no saskarsmes.

Neatkarīgi no tā, cik augstu jūs vērtējat savas prasmes, mijiedarbība ar agresīvu vadītāju diez vai viņu nomierinās. Biežāk tas izraisīs vēl lielāku sašutumu.

Atcerieties, kā jūs pats, būdams dusmīgs, nepareizi interpretējāt kāda nodomus – pat draudzīgs smaids var tikt pārprasts.

Ņemot vērā iepriekš minēto.

*Centieties turēties tālāk no ķildniekiem, pat ja jums ir jāatsakās no izvēlētā maršruta uz galamērķi.
*Ieteikums, “neizrādiet publiski” aizrādījumus, skaļi kliedzot, vardarbīgi žestikulējot, izsakot apvainojumus un citas līdzīgas darbības.
*Izvairieties no ilgstoša acu kontakta jo dusmu stāvoklī tas tiek uztverts kā agresijas akts.

Visdrošākais, ko šādā situācijā darīt, ir dot pretiniekam iespēju izrunāties. Nekādā veidā nemēģiniet ar viņu strīdēties, ja jums nav reālu draudu atļaujiet viņam izteikt visas pretenzijas.

3. Autobraucēju agresija, neiekrītiet uz provokācijām.

Atrašanās nelīdzsvarota autovadītāja interešu zonā ir nepatīkama un biedējoša, taču ir svarīgi nekrist panikā un rūpīgi pārdomāt darbības. Vārdi un žesti var būt kaitinoši, taču ne vairāk kā jūsu īpašuma bojājumi.

Neļaujiet aizvainotajam lepnumam likt jums darīt kaut ko, ko jūs nožēlosit. Ja tu izaicini agresīvu vadītāju, viņš var izlēkt no mašīnas un uzbrukt, taranēt tavu mašīnu ar savējo.

Dusmas var padarīt cilvēku neticami atriebīgu. Dažkārt dusmīgi autovadītāji stundām ilgi dzenā savus upurus, pat izvairoties no sākotnējā maršruta.

4. Praktizējiet drošu braukšanu.

Jūs nevarat kontrolēt citu cilvēku rīcību, bet jūs varat kontrolēt savu. Liela iespēja, ka kādam, kas atrodas ceļā, šodien ir smaga diena, viņš ir sarūgtināts, steidzas vai pat iereibis pēc nesenajām brīvdienām.

Mēģiniet savaldīties un nekaitiniet cilvēkus. Neizveidojiet kontaktu ar dusmīgu autovadītāju, kurš nesaprot, ko dara, un ir spējīgs uz vardarbību. Nebloķējiet izeju no autostāvvietas.

Nemirgojiet ar priekšējiem lukturiem, lai mudinātu kādu braukt ātrāk. Ja jūs attīstīsit ieradumu braukt mierīgi, jūsu ceļa riski tiks ievērojami samazināti.

5. Esi pieklājīgs.

Agresīvi autovadītāji gaidīs atbildi, lai izraisītu konfliktu. Ir svarīgi nedot viņiem šo iespēju. Rīkojieties tā, it kā jūs nepamanītu situāciju. Neatbildiet ar žestiem vai kliegšanu, tas ļaus izvairīties no niknas un bezjēdzīgas konfrontācijas.

Autobraucēju agresija
Koncentrējieties uz savu galamērķi. Kad provokatori redz, ka potenciālais upuris nekādi nereaģē uz viņu rīcību, viņi parasti aizbrauc.

Vainīgs – atvainojiet.

Mēs visi pieļaujam kļūdas. Ātrs “Piedod” un draudzīgs smaids var palīdzēt. Parādiet arī pateicību: ja otrs vadītājs pret jums izturējās labi vai sniedza pakalpojumu, izsakiet ar savu balsi, žestu un galvas mājienu “paldies”.

Ja mani palaiž pie ceļa iebrauktuves, es paldies pasaku ar mirgojošo avārijas signālu, trīs reizes mirgojums būs pietiekams.

6. Autobraucēju agresija, ja jums seko.

Tas var būt iemesls lai izsaukt policiju. Sekošana konstatēta – dziļi ieelpojiet, nekrītiet panikā un ievērojiet noteikumus:

*Neiesaku nekavējoties doties mājās vai uz darbu. Ja persona, kas jūs vajā, ir garīgi nestabila, jūs nevēlaties, lai viņš zinātu, kur jūs vēlāk atrast. Neved viņu mājās – izvēlies citus maršrutus, mulsinot, nogurdinot un liekot pārdomāt.

*Neatstājiet automašīnu, ja vien tas nav absolūti nepieciešams – tā būsiet drošāks no fiziska uzbrukuma.

*Ieslēdziet priekšējos lukturus, nospiežat skaņas signālu, piesaistot visus apkārtējos jūsu situācijai. Bieži vien šī darbība mudina agresoru pārtraukt vajāšanu.

*Ja viņš ir neatlaidīgs, dodieties uz pārpildītu vietu, maz ticams, ka esot lieciniekiem jums tiks nodarīts kaitējums. Vēl labāk, dodieties tieši uz tuvāko policijas iecirkni.

Dažreiz palīdz pēkšņa apstāšanās!

Tā dara cilvēks, kurš ir gatavs kaujai, tas sagrauj vajātāja augstprātību un liek pārdomāt savus sākotnējos nodomus. Ja agresīvs vadītājs izlec no savas automašīnas un tuvojas tavējai, izmanto šo iespēju, lai aizbrauktu prom. Pretējā gadījumā palieciet automašīnā, aizslēdziet durvis un izsauciet policiju.

7. Autobraucēju agresija, ja ir iespējama tīša auto sadursme.

Nemēģiniet iejaukties, ja redzat, ka agresīvs vadītājs ar nolūku izraisa avāriju. Šādos apstākļos ir liela vēlme nekaunīgo sodīt, taču atceries, ka ir profesionāļi, kuru uzdevums ir bez zaudējumiem tikt galā ar šādām situācijām.

Ja pastāv nopietns savainojumu vai nāves risks, sazinieties ar policiju. Tāpat nejaucieties citu cilvēku strīdos, ko izraisa “nepareiza” braukšana.

Ja esat aculiecinieks incidentam, ļaunprātīgai darbībai vai notikumiem pirms negadījuma, jums jāsazinās ar tiesībsargājošajām iestādēm un jāgaida viņu ierašanos, novietojot automašīnu drošā vietā.

8. Video reģistrators palīdzēs savākt nepieciešamo informāciju

Iespējams, ka jūsu automašīnā ir uzstādīts video reģistrators. Daudzas no šīm ierīcēm var pagriezt jebkurā virzienā, palīdzot fiksēt visus satiksmes negadījuma aspektus. Video materiāls var būt uzticama apdrošināšana pret mēģinājumiem likt jums justies vainīgam.

Nav reģistrators, tad fotografējiet ar telefona kameru, veiciet balss ierakstu par notiekošo, vismaz pierakstiet uz papīra. Automašīnas marku, krāsu, auto numuru. Ļaundara pazīmes un iespējamos lieciniekus. Īsi, bet detalizēti.

9. Autobraucēju agresija, ja konflikts ir neizbēgams.

Nevajadzētu saasināt situāciju ar smagām izrēķināšanās sekām, taču arī nevar palikt bezpalīdzīgs upuris. Kad tev ir jācīnās, esi gatavs sevi aizstāvēt. Ja jums ir atļauja, nēsājiet līdzi ieroci.

Ir skaidrs, ka to vajadzētu izmantot, bet tikai kritiskā situācijā. Atceries, ka pastāv iespēja nēsāt līdzi piparu gāzes baloniņu.

Vēl vienas briesmas ir dzērājšoferi!

Grozījumi Krimināllikumā, kas paredz stingrākus sodus dzērājšoferiem, pagaidām promiļbraucēju skaitu uz Latvijas ceļiem ievērojami mazinājuši nav.
Taču, autotirgū ienāk jaunas vēsmas, jo jebkurš varēs nosolīt un nopirkt vadītājiem krietnā kunga prātā konfiscētos spēkratus. Ceru, ka tas atturēs grādīgā lietotājus no braukšanas dzērumā.

Uzsāktie kriminālprocesi (no 25. novembra līdz 1. janvārim KURZEMĒ)
• Par braukšanu reibumā virs 1,5 promilēm – 107.
• Par braukšanu iespējamā narkotisko vielu reibumā – 14.
• Par atteikšanos no apreibinošu vielu ietekmes medicīniskās pārbaudes – 13.
• Par braukšanu reibumā bez tiesībām –141.

M. Kučinskis PAR SITUĀCIJU LATVIJĀ:

“ Tas, ka pašlaik dzērājšoferiem ir noņemtas 650 Latvijā reģistretas automašīnas, ir ļoti trāpīgs lēmums. Operatīvajā sanāksmē jau tika celta trauksme, ka šīs mašīnas nav kur likt, jo šis skaitlis izrādījās negaidīti liels.
Es ceru, ka pamazām, ja ne pašiem braucējiem, tad vismaz viņu ģimenēm un draugiem “aizrāpos”, ka šī lieta ir ļoti nopietna un neviens netiks žēlots.
Piemēram, arī vienam policistam, kas gan dzērumā nebija darba laikā, tika atņemta automašīna”.

Piezīme.
Interesanti, kā ar dzērājšoferiem no citām valstīm un citu valstu reģistrācijas numuriem?

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Autobraucēju agresija, kā izvairīties no šādam situācijām”

  1. Huogo saka:

    Pilnas ielas ar dulliem un neadekvātiem lielo krāniņu īpašniekiem, domāju džipveidīgo īpašniekus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top