Austrālija plūdu varā (video)

Simtiem austrāliešu būvē aizsargdambjus un evakuē slimnīcu pacientus. Palīgā cietušajiem uz katastrofas reģionu nosūtīti armijas helikopteri.

Kopumā plūdi paralizējuši dzīvi apvidū, kura teritorija pārsniedz Francijas un Vācijas kopējo platību, jau tagad radot miljardiem dolāru lielus zaudējumus kalnrūpniecības un lauksaimniecības nozarēs.

Saskaņā ar Kvīnslendas štata premjerministres Annas Blaijas teikto tā ir līdz šim nepieredzētu apmēru katastrofa, kas skārusi 40 pilsētas.

Pilsētas tūrisma centrs atrodas zem ūdens, laternu stabi nogrimuši līdz pat spuldzītēm, un iepirkšanās centrā ūdens plūst garām ar smilšu maisiem aizbarikādētājiem veikaliem.

Dienām ilgas lietusgāzes nesušas jaunus plūdus Austrālijas austrumos, kur liela daļa teritoriju jau ir applūdušas.
Strauji pārplūstot upēm, plūdi strauji tuvojas Kvīnslendas štata galvaspilsētai Brisbenai, kurā dzīvo divi miljoni cilvēku.

Ūdens līmenis upēs strauji kāpj. Vakar pēkšņs plūdu vilnis skāra netālu no Brisbenas esošo Tūvumbu un citas pilsētiņas. Aculiecinieki notikušo raksturojuši kā iekšzemes cunami. Aizskalotas automašīnas un mājas, cilvēkiem nācies patverties uz jumtiem, no kurienes viņi izglābti ar helikopteriem.

Pēkšņajos plūdos bojā gājuši un ievainoti vairāki cilvēki. Tikmēr divi miljonu iedzīvotāju lielā piekrastes pilsēta Brisbena gatavojas, kad plūdi nonāks arī līdz tai.

Radio un televīzijā tiek ziņots, kur patverties. Tā kā pilsēta ir kalnaina, ēkās, kas atrodas augstāk, valdība nodrošina guļvietas. Daudzi mantas pārceļ uz ēku otro stāvu.

Jautājums ir straucošs un par nožēlu pierasts, kas notiek ar dabu…

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Austrālija plūdu varā (video)”

  1. dudievs saka:

    Nu ko domājat tas tā beigsies .Putni krīt beigti no debesīm,visvisādas dabas katoklizmas. Tuvojas 2012.g decembris.
    Glābjas kam ir 🙂

  2. laimisk saka:

    Pēcplūdu video :

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top