Austiņas, to lietošana no veselības speciālistu viedokļa
Austiņas.
Šoreiz par veselības jautājumiem nerakstīs Maija, bet gan rakstu veidos persona ar interneta vārdu- laimisk. Tāpēc, ka viņam nav sveši jautājumi par šī raksta tematu, austiņas.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Vēl vairāk es (laimisk) tās bieži lietoju.
Ja prasīsi kādas tev ir austiņas?
Protams, ka atbildēšu un pat parādīšu.Vienas no pēdējām ir bezvadu JBL, kā arī mazie ausu ieliktņi.
KĀDAS PRETENZIJAS PRET AUSTIŅĀM IR ĀRSTIEM?
Vairāk nekā miljards pusaudžu un jauniešu ir pakļauti dzirdes zuduma riskam, jo izklaides vietās tiek izmantotas austiņas un skaļa mūzika. Par to liecina pētījums, kas publicēts zinātniskajā žurnālā BMJ Global Health .
Zinātnieki apgalvo, ka pasaules varas iestādēm steidzami jāpiešķir prioritāte “drošas klausīšanās” politikai, lai aizsargātu jaunākās paaudzes veselību.
Pasaules Veselības organizācija lēš, ka vairāk nekā 430 miljoni cilvēku visā pasaulē šobrīd ir klasificēti ar dzirdes traucējumiem.
Īpaši neaizsargāti ir jaunākās paaudzes pārstāvji, kuri klausās mūziku caur dažāda veida austiņām, kā arī apmeklē iestādes, kas, pārkāpjot noteikumus, atskaņo pārāk skaļu mūziku.
Kā liecina iepriekšējie pētījumi, klausoties mūziku caur austiņām, skaļums nereti sasniedz 105 dB, savukārt izklaides vietās vidējais skaņas līmenis svārstās no 104 līdz 112 dB. Tas krietni pārsniedz pieļaujamos līmeņus, kas noteikti 80 dB pieaugušajiem un 75 dB bērniem.
Pat īslaicīga šo robežu pārsniegšana ir bīstama!
Zinātnieki mēģinājuši novērtēt patieso apjomu, kādā jaunieši visā pasaulē klausās skaļu mūziku, jo ieteicamo normu pārkāpumi rada jūtamu dzirdes zuduma risku.
Lai to izdarītu, viņi pievērsās dažādu valstu speciālistu pētījumu rezultātiem, analizējot materiālus no 33 pētījumiem. Starp citu tie publicēti angļu, spāņu, krievu un franču valodās.
Pētījums tika veikts 2022. gadā, pēc zinātnieku domām, jaunieši kategorijā no 12 līdz 34 gadiem uz pasaules sastopami 2,8 miljardu skaitā. Savukārt 24% aptaujāto pārkāpj noteikumus, lietojot austiņas.
Noskaidrots, ka 48% apmeklē iestādes, kurās mūzikas skaļums pārsniedz ieteiktos vai pat var teikt, saprātīgos ierobežojumus. Pamatojoties uz šiem datiem, pētnieki secināja, ka pasaulē dzirdes zuduma risks ir no 0,67 līdz 1,35 miljardiem jauniešu.
Zinātnieki atzīst, ka viņu secinājumus nevar uzskatīt par pilnībā precīziem. Jo pētījuma rezultātus negatīvi ietekmē daudzi faktori, tostarp demogrāfiskie dati un izmaiņas dažu valstu un reģionu likumos.
Attiecībā uz “drošas mūzikas klausīšanās” politiku.
Taču, pat ņemot vērā šos punktus, viņi apgalvo, ka varas iestādēm, nozares pārstāvjiem un pilsoniskajai sabiedrībai jau šobrīd būtu jārūpējas par jauniešu kurluma novēršanu.
Mūzikas klausīšanās ir jābūt atbildīgākai. Pats izmantoju austiņas un iesaku visiem samazināt skaļumu šajās visnotaļ vajadzīgajās ierīcēs.
Patīkami pavadīt laiku ar austiņām, bet garāka laika periodā var izmainīties dzirdes parametri uz mīnusa zīmes pusi. Nu ko lasītāj, tik labi kā Maijai, man aprakstīt veselības aktuālo jautājumu diez vai izdevās, bet mērķis bija viens. SAMAZINI SKAĻUMU AUSTIŅĀS!
Labu Dienu!
Tā tas ir, man ir tā jo ilgāk klausos ,jo vairāk gribas pielikt skaļumu. Beigās tas sanāk drausmīgi skaļi. Tomēr sekošu ietekumam un samazināšu skaņu.