AUDI A6…2011.gada modelis (video)

Jaunais “Audi A6” vizuāli ļoti līdzinās pirms kāda laika prezentētajam markas flagmanim “A8”. Tā kopgarums ir 4,92 metri, bet riteņu garenbāze – 2,91 metrs, kas ir nedaudz vairāk kā “Mercedes-Benz” E-klases sedanam, bet nedaudz mazāk kā “BMW” 5.sērijai.

Starp citu…manējā silueta un kopējā vizuālā sajūta droši var nolkt jauno A6 blakus priekštecim A6 (2005-2010), jo līdzība ir liela…atšķirība detaļās, kas kopainu jaunajam A6 protams uzlabo. Laikam mazs prieks iepriekšējo gadu Audi A6 īpašniekiem …viņu modelis joprojam aktuāls.

Līdzšinējās paaudzes A6, ko Audi pārstāvji sauc par “pašu veiksmīgāko biznesa klases sedanu “, globālo pārdošanas apjomu ziņā ir apsteidzis gan 5.sērijas BMW, gan E-Klases Mercedes-Benz.

Jaunais Audi A6 ir nedaudz īsāks, nekā priekštecis, turklāt ar zemāku jumta līniju. Tomēr tas ir platāks, ar īsāku priekšējo pārkari un garāku riteņu bāzi, nekā līdzšinējais modelis.

Jaunais Audi A6 ir par 80 kg vieglāks un tajā ir vairāk alumīnija konstrukciju. Arī durvis, spārni, motora pārsegs, bagāžnieka vāks un bamperi ir no tīra alumīnija.

Standartā jaunais “Audi A6” būs aprīkots ar tērauda atsperu balstiekārtu, bet par papildus samaksu būs pieejama pneimatiskā balstiekārta.

Tāpat automobilim būs pieejama arī “quattro” pilnpiedziņas sistēma, kas vilkmi starp priekšējo un aizmugurējo riteņu asi sadala proporcijā 40:60, bet atkarībā no apstākļiem spēj šo sadali variēt diapazonā no 15:85 līdz 70:30.

Dzinēji…

Bāzes versijā ar benzīna dzinēju “Audi A6” tiks aprīkots ar 2,8-litru atmosfērisko motoru, kas attīsta 204 zirgspēku jaudu un 280 ņūtonmetru griezes momentu.
Šādā izpildījumā automobilis no vietas līdz 100 km/h paātrināsies 7,7 sekundēs un maksimāli sasniegs 240 km/h. Vidējais degvielas patēriņš – 7,4 litri uz 100 km.

Tāpat būs pieejams trīslitru kompresormotors ar 300 ZS un 440 Nm. Šādā komplektācijā ar “S-tronic” sekvenciālo pārnesumkārbu no vietas līdz 100 km/h tas paātrināsies 5,5 sekundēs, bet vidējais degvielas patēriņš būs 8,2 litri uz 100 km.

Starp dīzeļdzinējiem – bāzē divlitru agregāts ar 177 ZS un 380 Nm, kas komplektācijā ar mehānisko pārnesumkārbu vidēji patērēs 4,9 litrus. Vēl pieejams trīslitru V6 dīzeļmotors divās jaudas versijās – ar 204 vai 245 ZS, kas vidēji patērēs 5,2 līdz sešus litrus uz 100 km.

Neskaitot benzīna un dīzeļa dzinējus, jaunais “Audi A6” būs pieejams arī ar hibrīda spēka agregātu, kas apvieno 211 ZS jaudīgu divlitru turbopūtes benzīna dzinēju un 39 kW elektromotoru.
Komplektācijā ar astoņpakāpju automātisko pārnesumkārbu šāds “A6” hibrīds no vietas līdz 100 km/h paātrināsies 7,3 sekundēs un spēs sasniegt 248 km/h.

Vidējais degvielas patēriņš: 6,2 litri uz 100 km, bet CO2 izmešu daudzums izplūdē – 142 g/km. Tiesa, tikai ar elektroenerģiju “Audi A6” hibrīds būs spējīgs nobraukt tikai trīs kilometrus.

Automobilim būs plašas papildus aprīkojuma iespējas – adaptīvā kruīza kontrole, nakts redzamības sistēma, navigācijas sistēma ar integrētu “Google Earth”, jaudīga “Bang&Olufsen” audio sistēma un daudz kā cita.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “AUDI A6…2011.gada modelis (video)”

  1. A6 saka:

    laba manta,bet dārgi vienkāršam vidusšķiras pingvinčikam ;)))

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top