Atstarpes taustiņš, kādas ir papildus iespējas šim taustiņam

Atstarpes taustiņš.

Ja kas, tas ir garākais taustiņš tastatūrā. Vēl viņu dēvē par “Space” taustiņu un viņu atradīsim uz jebkuras datora tastatūras. Visi saprot, ko šis garais taustiņš dara – ieliek tekstā atstarpi.

Skaidrs, un jautājumu gandrīz nav, bet tomēr, kāpēc rakstu šādu rakstu? Viss tāpēc, ka Sana ar Maiju “piepludina” šo vietni ar dažādiem rakstiem par veselību un sabiedrības problēmām.

Tad nu sapratu, ka vajadzīgs arī kaut kas tehniskāks.

Atstarpes taustiņš, tomēr, vai visi zina visas iespējas?

Taustiņu “Space” var izmantot dažādiem mērķiem. Parunāsim par šīm iespējām, uz galvojumu, būs interesanti tiem, kas par to nezina. Kā izmantot taustiņu “Space” tastatūrā citiem mērķiem?

Ja teksta redaktorā vai ievades formā esat iezīmējis kādu teksta daļu, tad, lai to dzēstu, nav jāmeklē tastatūras taustiņus “Backspace” vai “Delete”. Ja nezini latviskojumu, tad tas būtu, kā atpakaļatkāpe un dzēst.

Maza atkāpe no tēmas vai ar ko tad šie atšķiras?

Galvenā atšķirība starp abiem ir virziens vai pozīcija, dzēšot rakstzīmi. Atpakaļatkāpe “Backspace” izdzēš kreiso pusi, bet dzēšanas taustiņš “Delete”tiek izmantots virzienā uz labo pusi.

Atstarpes taustiņš, kā ar to?

Pietiek nospiest atstarpes taustiņu un iezīmētais fragments (ar kreiso peles taustiņu) tiek noņemts. Pārlūkprogrammā, izmantojot atstarpes taustiņu, varat ritināt lapu uz leju.

Atstarpes taustiņš

Ja vēlaties atgriezties augstāk, tad apgrieztā komanda būs šāda – Shift + atstarpe. Lai lasītu tekstu būs tieši laikā!

“Space” taustiņš tiek izmantota arī dažādās programmās, lai apturētu darbību vai procesu (piemēram, meklēšanu). Multivides atskaņotājos par pauzi ir atbildīga atstarpes taustiņš.

Piemēram, pakalpojumā YouTube varat apturēt video, nospiežot šo garo taustiņu. Vēlreiz nospiežot video var palaist un skatīties tālāk.

Datorspēlēs, kā atslēga dažādām piekļuves iespējām, tāpat lai bremzētu automašīnu vai likt lēkt spēles varonim. Kā nu kurā spēlē, bet “Space” taustiņš tiek izmantots gandrīz vienmēr.

Kopā ar citiem tastatūras taustiņiem.

► Nospiežot Alt + Space, tiks atvērta programmas konteksta izvēlne. Ar bultiņām var pārvietoties pa izvēlni un atlasīt vajadzīgo vienumu vai darbību;

► Windows taustiņš (Win) + Space palīdzēs mainīt tastatūras izkārtojumu. Tas ir ērti, ja datorā ir vairāk nekā 2 valodas vai jums ir vizuāli jāsaprot, uz kuru valodu tiks pārslēgta tastatūra;

► Teksta redaktoros Ctrl + Shift + Space ievieto īpašu rakstzīmi, ko sauc par nedalāmu atstarpi. Teksta redaktoram “atstarpe” kas nav atstarpe, tā tikai vizuāli norāda uz teksta pārtraukumu. Tiek izmantots izkārtojumā tajās vietās, kur, piemēram, nav nepieciešams lauzt līniju;

► Ctrl + Alt + Space tiek izmantots, lai skatītu darbvirsmu pilnekrāna režīmā.

Turklāt daudzās programmās varat iestatīt savus īsinājumtaustiņus kopā ar atstarpi. Tas ir ērti, ja veicat kādu rutīnas darbu un ir problemātiski pastāvīgi meklēt vajadzīgo pogu uz tastatūras.

Īsumā tas būtu viss. Taču iespējams, ka tu zini vēl kādu triku, jo atstarpes taustiņš atrodas tik parocīgā vietā. Tastatūras apakšā un ir pats garākais no visiem taustiņiem!

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top