Atkarība.
Diemžēl mūsu valstī ļoti daudz vīriešu ir pakļauti dažādām atkarībām. Minēšu dažus piemērus, ar alkoholu, azartspēlēm un dažreiz arī ar tā sauktajām “vieglajām vielām”.
Atkarība vīrietim, dažreiz pat nav pamanāma.
Iespējams, ka tavs vīrs dzīvo ierastu dzīvi. Darbs ir, mājās ir ģimene, patīk makšķerēt, futbols un tā tālāk. Tomēr, ar visu šo stabilitāti, vairākas reizes nedēļā vīrietis aiziet “tur”, savā atkarībā.
Piemēram, viņam patīk pēc darba nākt mājās ar alus pudeli. Vai vēl labāk ar divām, ko viņš uzskata par pilnīgi normālu dzīves ciklu. Raksturīgi tas, ka alkohols piektdien vai sestdien ir lietu kārtībā. Kāda tur var būt normāla atpūta!
Atkarīgā un patiesībā psiholoģiski neveselīga cilvēka klātbūtne mājā nomāc visus ģimenes locekļus. Šajā gadījumā vīrietis nejūt nekādu atbildību par sevi. Viņš savu ieradumu saista ar sliktu dzīvi, smagu darbu utt.
Viņam sievas un pat bērnu nav žēl, jo uzskata, ka arī viņi ir vainīgi. Izrādās, ka galvenais kaitīgā ieraduma cēlonis ir ārpusē. Tā viņš domā un tā attaisno savu atkarību. Vīrietis vienkārši reaģē uz realitāti, kas padara viņu atkarīgu.
Bet vai tiešām tā ir?
Vai tā ir taisnība, ka cēlonis ir ārējos apstākļos? Vai iespējams, ka vīrieša iekšienē sākotnēji bija tieši tie “graudi”, no kura izdīgusi atkarība?
Galu galā visi atceras brīdi, kad ieradums vēl nebija pārāk spēcīgs. Ir pat vēlēšanās, kaut ar piepūli, atkarību apspiest.
Kā tas bieži notiek tādā brīdī, vīrietis izdara izvēli. Izvēle bieži nav pareizākā. Pēc daudziem gadiem, visticamāk, nav iespējams atbrīvoties no atkarības ar vienkāršu gribas piepūli.
Nepieciešama palīdzība no citiem cilvēkiem. Protams, tas viss vīrietim būs pazemojoši.
Viņš nevēlas to piedzīvot. Tāpēc viņš vienkārši paziņo: “Pasaule ir negodīga pret mani, es taču esmu apgādnieks! Pieņemiet mani tādu, kāds esmu. ”
Teikt, ka tas viss ir skumji, nozīmē neteikt neko. Šī ir traģēdija miljoniem ģimeņu. Nav svarīgi, kurš ir vainīgs. Kāda jēga to iztirzāt līdz pašiem dzīves pamatiem?
Vēl svarīgāk, ko ar to darīt?
Es saprotu, ka mans raksts ir tikai mikroskopisks “dūriens” šīs globālās problēmas risināšanas virzienā. Taču es nevaru palikt vienaldzīga. Tāpēc uz jautājumu “Ko man darīt?” mēģināšu atbildēt ar savu problēmas risinājuma variantu.
Pirmkārt tiem, kam tas var būt nepieciešams.
Atkarība vīrietim, kas tas ir?
Manuprāt, vissvarīgākais ir saprast , ka atkarība nav tas, kas sagādā prieku. Tas nav veids, kā atbrīvoties no stresa, gan psiholoģiskā, gan fiziskā.
Izvairieties no problēmām. Aizveriet tukšumu dvēselē.
Jums jāpārtrauc mīlēt savu ieradumu. Neuztveriet to kā “savējo”. Uztveriet atkarību, kā svešu un lieku.
Ko darīt?
Pirmkārt, saprotiet, ka neviens, izņemot jūs pašu, neizvilks jūs no šīs atkarības. Otrkārt, atzīt, ka laime un eiforija no kaitīga ieraduma nav “savējais”, bet gan kaut kas svešs un slims.
Nākamais solis ir sākt klausīties sevī. Tā vietā, lai kārtējo reizi no kaut kā palikt dullam, sēdi klusumā un klausies savā iekšējā balsī.
Par ko tava dvēsele sūdzas, ko grib pateikt. Mēģiniet savu iekšējo “ES” uzmundrināt un nomierināt.
Ceturtais solis ir lūgt palīdzību. Vismaz sākt runāt par to ar ģimeni. Lūdziet viņu atbalstu grūtos laikos.
Protams, ne katra sieviete ir gatava palīdzēt savam vīrietim, tik grūtā uzdevumā. Sievietei ir jābūt patiesi mīlošai. Vīrietis nekad neuzzinās, cik ļoti sieviete viņu mīl, kamēr viņš nelūgs viņai būt klāt tik grūtā dzīves periodā.
Kā var saprast un konstatēt, ka cilvēks sāk palikt atkarīgs no alkohola, azartspēlēm, narkotikām?
Atkarības pazīmes var atšķirties atkarībā no konkrētās vielas vai uzvedības, bet dažas kopējas pazīmes var norādīt uz to, ka cilvēks sāk piedzīvot atkarību.
- Vērojiet uzvedības izmaiņas.
Pēkšņas izmaiņas darbībā, interesēs vai sociālajā dzīvē var būt pazīmes par atkarību. - Zaudēta kontrole.
Nevarēšana kontrolēt savu alkohola, narkotiku vai azartspēļu lietošanu var būt satraucošs signāls. - Palielināta toleranse.
Palielināta nepieciešamība pēc lielākas devas, lai izjustu iepriekšējo efektu, var norādīt uz attīstību. - Entuziasma zudums par citiem priekšmetiem.
Atkarīgais var zaudēt interesi par citām aktivitātēm, kas agrāk bija svarīgas vai pat baudāmas. - Izolēšanās un atteikšanās no sociālās dzīves.
Cilvēks var sākt izvairīties no sabiedrības un attiecībām, koncentrējoties tikai uz atkarību. - Finansiālas grūtības.
Pēkšņas finansiālās problēmas var rasties sakarā ar izdevumu pieaugumu alkoholam, narkotikām vai azartspēlēm. - Slikts veselības stāvoklis.
Pogas, sliktas miega parādīšanās un citi veselības traucējumi var būt saistīti ar atkarību. - Ģimenes un draugu bažas.
Apkārtējie var izteikt satraukumu par personu un viņa uzvedību. - Nepatiesības un noslēpumi.
Atkarīgais var sākt noslēpt vai melot par savu uzvedību, lai noslēptu atkarību.
Ja jūs redzat vairākas no šīm pazīmēm kādā no cilvēkiem, tas var norādīt uz iespējamu atkarību. Svarīgi ir ņemt vērā, ka atkarība ir sarežģīts jautājums, un, lai veiktu precīzu diagnozi, būtu nepieciešams konsultēties ar profesionālu, piemēram, ārstu, psihologu vai atkarību speciālistu.
Ceļš uz atveseļošanos no atkarības ir garš un grūts.