ASV īpašie likumi autovadītājiem, ja esi no Latvijas

ASV īpašie likumi auto braucējiem.

Tie ir saistoši arī no Latvijas ieceļošajiem bāleliņiem. Tomēr ir piliens ironijas! Jo ir nopietns iemesls par dažiem no tiem nopietni pasmaidīt.

Tātad,  Latvijas bāleliņš nodomājis doties pāri okeānam un ciemoties ASV. Kas būtu jāzina iesākumam,  ja esat nodomājis nomāt auto un ar to pārvietoties pa ASV lielceļiem.

Eiropas savienības valstīs izdotu autovadītāja apliecību īpašnieki, tātad arī Latvijas, var izmantot savas derīgās autovadītāja apliecības, vadot automašīnas ASV.

ASV īpašie likumi, tikai jāiegaumē!

Latvijā izdotās tiesības būs derīgas… uzturoties tur laika periodu, kas nepārsniedz vienu gadu.  Konkrēts laika periods, kurā var izmantot ārzemju autovadītāja apliecību katrā štatā var atšķirties.

Ja gribēsiet īrēt auto, tad auto īres kompānijas var pieprasīt papildus uzrādīt arī Starptautisko autovadītāja apliecību (International Driver’s Permit), kas būtībā ir Jūsu autovadītāja apliecības tulkojums 10 valodās.

Tomēr tas nenotiek visur un ar lielu pārliecību var teikt , ka tiksiet pie nomas auto arī ar Latvijas tiesībām. Toties uz ceļa, ja Jūs apturēs ceļu policija var būt nesaprašanās, jo Jūsu tiesības viņi var uzskatīt par nederīgām.

Parasti tas beidzas ar to, ka Jūs tomēr palaiž bez sankcijām un soda.

Ja runājam par starptautisko auto vadītāja apliecības iegūšanu, tad Latvijas autovadītāja apliecību īpašnieki nevar saņemt šādu dokumentu.

Jūs varat pārrunāt ar izvēlēto auto īres kompāniju, vai pietiks, ja uzrādīsiet notariāli apliecinātu autovadītāja apliecības tulkojumu angļu valodā.

Kā jau teicu šādi gadījumi ir reti un ar LV tiesībām būtu jāpietiek.

ASV īpašie likumi

Dažbrīd šķiet, ka ASV štati savā starpā sacenšas ceļu satiksmes noteikumu oriģinalitātē. Daži  ASV īpašie likumi ir vienkārši neizpildāmi un var traumēt nezinoša Latvijas auto braucēja psihi.

ASV īpašie likumi!

Džordžijas  štatā ir aizliegts vistām šķērsot ielu.

Nevadā ir aizliegts kājāmgājējiem novietot uz ceļa mēbeles un krēslus. Tā pat ir stingri aizliegts pārvietoties pa ceļiem uz kamieļa.

Alabamā aizliegts vadīt automašīnu, ja uz acīm ir apsējs. Interesanti… vai kāds arī to darītu ja nebūtu šī likuma?

Floridā aizliegts novietot auto pie konditorejas veikaliem Dunkin’ Donuts. Ir likums, kas nosaka, ja Jūs kādu esat notriecis ar auto, tad upurim jāsamaksā 78 $ ….neskatoties uz to vai nabadziņš vēl ir dzīvs.

Floridā maksas stāvvieta zilonim maksās tik pat… cik maksa vieglajam auto. Galīga diskriminācija pret mazo auto īpašniekiem.

Kalifornijā droši varat šaut vaļus no kustībā esoša auto, jo tur ir aizliegts šaut „jebkuru medījumu, izņemot vaļus”. Ja sakārojat pamedīt ar auto tādu zvēru kā valis …  ziniet tagad kur jābrauc.

ASV īpašie likumi, tikai viena problēma!

Vēl neviens uz ceļa nav redzējis Vali!

Toties, ja sieviete brauks automašīna rīta halātā, policistam ir tiesības izrakstīt soda kvīti. Nekas nav teikts par to, ka pie stūres ir iespējama braucēja, kas būtu pilnīgi kaila.

Mičiganas štatā  ir aizliegt tirgot automobiļus svētdienās. Tāpat arī grūti saprast, kādēļ Arkanzasā pie sendviču bāriem nav ļauts signalizēt ar auto tauri pēc pulksten 9 vakarā.

Aļaskā ir aizliegts piesiet suni uz auto jumta un tāda veidā pārvietoties.

Denverā ir aizliegts (Kolorādo štats) svētdienās braukt ar melnas krāsas automobili.

Kāpēc?
Neviens nezina, bet likums ir un tas jāpilda.

Ja Tevi aptur policija

ASV ceļu patruļas ekipāža var pielietot ieroci uz apturētas automašīnas vadītāju, kurš bez atļaujas izkāpj no sava transportlīdzekļa vai pirms laicīgi sagatavo dokumentus parādīšanai policistiem.

Jums ir jāgaida kamēr policists pieiet pie Jūsu automašīnas un pieprasa uzrādīt dokumentus. Atceries, ka rokām jābūt uz stūres un nekādā gadījumā zem sēdekļa !

Montānā noteikumi tiks pārkāpti, ja nolemsiet saviem spēkiem pārvadāt aitu, jo vietējās varas iestādes uzskata, ka tikt galā ar šādu atbildīgu uzdevumu vienatnē nav iespējams.

Ir likums , kas aizliedz kājām gājējiem gulēt uz braucamās ielas daļas. Nu tas vēl saprotams….  Stingri, jo stingri aizliegts lēkt ārā no braucošas automašīnas ja tā pārvietojas ātrāk par 65 jūdzēm stundā. Gribētos redzēt, kas ko tādu pie skaidras saprašanas darītu !

Veiksmīgu atpūtu  un novēlu nesastapties ar ASV modrajiem ceļu policistiem un policistiem sievietēm, kas lielāko tiesu ir afroamerikānis ar lielu dibenu un tādu pašu raksturu. 😉

ASV īpašie likumiASV īpašie likumi ir jāpilda, protams, ja negribi nokļūt viņu cietumā un piedzīvot veiklu deportāciju uz dzimteni!

Veiksmi un Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “ASV īpašie likumi autovadītājiem, ja esi no Latvijas”

 1. Jurgis saka:

  Atsevišķās valstīs drošības jostas nav obligātas transportlīdzekļu vadītājiem, kuri brauc atpakaļgaitā vai novieto transportlīdzekli stāvvietā.

  Austrijā tās var nelietot cilvēki, kuri ir pārāk resni, lai spētu piesprādzēties, Igaunijā drošības jostas nevajag lietot, kad tiek braukts pa ledu (ceļi pāri aizsalušai jūrai, upei vai ezeram) utt.
  Lietuvā ir stingri alkohola aprites noteikumi.
  No 1. jūnija par alkoholisko dzērienu lietošanu, glabāšanu un pārvadāšanu atvērtos traukos automobiļa salonā, izņemot transportlīdzekļus, kuru salons ir pastāvīgi atdalīts no vadītāja sēdekļa, Lietuvā var uzlikt sodu no 40 līdz 100 eiro, par atkārtotu pārkāpumu – līdz 140 eiro.
  Lietuvā var sodīt arī gājējus, ja tie lieto viedierīces, šķērsojot ceļu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top