Astronomiskās vasaras sākums, pavisam drīz

Vasaras sākums.

Ja jūs uzskatāt, ka jau ir vasara, nebūs visai pareizi domāts, vasaras sākums ir 21.jūnijā, kad arī ir visgarākā diena. Tāpēc, otrdien plkst. 01.34 pēc Latvijas laika Zemes ziemeļu puslodē būs vasaras saulgrieži un sāksies astronomiskā vasara.

Tātad vasaras sākums, savukārt dienvidu puslodē būs ziemas saulgrieži un sāksies ziema. Vasaras saulgrieži ir moments, kad saule sasniedz lielāko attālumu uz ziemeļiem no debess ekvatora.

Šajā laikā saule debesīs atrodas maksimāli augstu.

Astronomi saulgriežus mēdz dēvēt arī par solstīciju, kas, burtiski tulkojot no latīņu valodas, nozīmē „saule stāv uz vietas”, jo punkts, kurā redz lecošu vai rietošu sauli, apstājas un pēc šīs dienas maina savu virzienu.

Gada īsākā nakts būs nakts no otrdienas uz trešdienu.

Turpmākās naktis kļūs arvien garākas, bet dienas – īsākas. 22.jūnijā dienas garums būs par vienu sekundi mazāks, pēc nedēļas diena būs kļuvusi par trim minūtēm īsāka, bet pēc mēneša saules spīdēšanas ilgums būs jau par aptuveni stundu mazāks.

Astronomiskais rudens šogad sāksies 22.septembrī, bet astronomiskā ziema – 21.decembrī.

Tā kā Zemeslode pa savu eliptisko orbītu nepārvietojas konstantā ātrumā, ziemeļu puslodē astronomiskais pavasaris un vasara ir garāka nekā rudens un ziema.

Gan pavasaris, gan vasara ilgst aptuveni 93 dienas, savukārt rudens un ziema – aptuveni 89 dienas.

Tā lūk, tas zināšanai, kad ir vasaras sākums.

Ja jau vasara, tad arī odi! Latvijā pavisam ir 26 odu sugas.

Sīkāko dzēlējodu sugas entomologi spēj noteikt tikai ar mikroskopu. Atšķirīgs tiem, piemēram, ir dzēlējsnuķīša garums, kas iespaido to, cik nikni katrs no tiem dzeļ.

Cilvēkiem, zīdītājiem it visur, bet putniem pie acīm un pie knābja dzeļ tikai odu mātītes. Tām svešas asinis vajadzīgas, lai nobriestu oliņas, kuras tās dēj ūdenī.

Kā no odiem izsargāties lasām : https://kllproject.lv/cina-ar-odiem-odu-dzelienu-profilakse-derigi-padomi.html

vasaras sākums

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top