Astmas ārstēšana, ja neizmantojam medikamentus

Astmas ārstēšana.

Astmas slimnieks slimības saīsinājumus iegūst no daudzu faktoru kopsummas un viens no tiem ir putekļi. Par to un citiem aspektiem vari lasīt šajā rakstā.
Astma ir viena no visizplatītākajām hroniskajām slimībām, kas skar 300 miljonus cilvēku visā pasaulē. Tās izplatība aizvien pieaug – šobrīd tiek lēsts, ka no katriem 250 nāves gadījumiem 1 ir saistīts ar astmu.

Astmas ārstēšana un tēja.

Vai tēja var palīdzēt vieglāk elpot, ja Jums ir astma? Aptiekās var atrast dažādu veidu zāļu tējas, kas sola atvieglot elpošanu. Tasīte karstas tējas noteikti ir relaksējoša. Noskaidrosim, ko saka komponenti medicīnas pētnieki.

Ir daži zinātniski pierādījumi, ka melnajā un zaļajā tējā esošajam kofeīnam var būt pozitīva, kaut arī viegla ietekme uz plaušu darbību.

Tas notiek tāpēc, ka tiek atslābināti bronhu gludie muskuļi atverot elpceļus. Kofeīns ir līdzīgs medikamentam “teofilīnam”, kas ļoti sen atpakaļ bija izplatīts astmas simptomu ārstēšanas līdzeklis.

Astmas ārstēšana, pareiza izvēle.

Vai tēja patiešām var palīdzēt ar elpošanas slimībām, piemēram, astmu? Šķiet, ka interneta plašumi taisni tā domā.

Meklējiet “astmas tējas”, un jūs atradīsit tūkstošiem rezultātu, kas reklamē dažāda veida augu formulas, lai uzlabotu plaušu darbību.

Tomēr ļoti maz zinātnieku ir pētījuši, vai dabiskie līdzekļi patiešām palīdz cilvēkiem ar astmu. Tomēr ir skaidri zināms, ka visās pasaules kultūrās tradicionāli ir izmantotas tējas. Varu pieminēt lakricu, eikaliptu un ingvera tējas, kas ārstē elpceļu simptomus.

Astmas ārstēšana
Saikne starp kofeīnu un astmu.

Dažās tējās ir viena sastāvdaļa, kas ir pētīta, lai noteiktu tās ietekmi uz elpceļiem un tas ir kofeīns.  Kā jau pieminēju tas var palīdzēt atslābināt gludos muskuļus plaušās un darboties kā bronhodilatators, kas palīdz atvērt elpceļus.

Lai gan šķiet, ka kofeīna ietekme uz plaušu darbību ir niecīga, pētījumi ir apstiprinājuši tā ietekmi. Pierādīts, ka kofeīns uzlabo elpceļu darbību cilvēkiem ar astmu.

Pētījumā atklājās, ka pat nelielai kofeīna devai bija manāma ietekme uz astmas pacientu veiktspēju, plaušu funkciju pārbaudēs.

Sākot ar 5 miligramiem kofeīna uz kilogramu ķermeņa svara. Tas ir aptuveni 340 mg kofeīna 70 kg smagam cilvēkam. Lai gan pētnieki uzskatīja, ka 340 mg ir “zema” kofeīna deva, tomēr, tas ir apmēram trīs 150 ml kafijas tases.

Starp citu, nekas īpašs, tā būtu mana ikdienas deva. No rīta brokastīs, pusdienlaikā un pēc darba dienas, bet ne sevišķi vēlu.

Tāds pats efekts ir no septiņām melnās tējas tasēm, kas dažiem cilvēkiem var būt par daudz. Tomēr gaumes ir dažādas, par to nav vērts strīdēties.

Tiek atzīmēts, ka kofeīns var nedaudz uzlabot īstermiņa plaušu darbību, ir vajadzīgi vairāk pierādījumu, lai saprastu, vai šis nelielais uzlabojums ir saistīts ar labāku dzīves kvalitāti.

Astmas ārstēšana un septiņas tējas, kas var palīdzēt.

Ja Jums ir viegli astmas simptomi vai novērojat, ka vieglas slimības, piemēram, saaukstēšanās, vai piesārņojuma dēļ jūsu plaušas ir kļuvušas nedaudz jutīgākas.

Vai kairinātākas nekā parasti, izmēģiniet divas vai trīs tases tējas visas dienas garumā un pārbaudiet, vai kāda no šīm tējām palīdz.

Atcerieties, ka tēja ir tikai papildinājums parastajām zālēm, parasti tie ir ingilātori. Augu izcelsmes preparātus ieteicams iegādāties aptiekās, lai nodrošinātu izejvielu kvalitāti.

1. Lakrica tēja.

Tā jau sen ir izmantota kā līdzeklis pret plaušu slimībām. Lakrica sabiezina siekalas un izraisa gļotu veidošanos, kas maigi pārklāj un nomierina elpceļus.
Šis efekts ir īpaši noderīgs, ja ir sauss, kairinošs klepus. Vai jūti, ka draud izraisīties astmas simptomi.
Brīdinājums: ilgstoša lakricas lietošana var paaugstināt asinsspiedienu.

2. Ingvers.

Šis dzēriens ir izmantots gadsimtiem ilgi astmas ārstēšanai, un tiek uzskatīts, ka tā potenciālās priekšrocības izriet no tā pretiekaisuma īpašībām. Tiek uzskatīts, ka ingvers var palīdzēt atslābināt plaušu gludos muskuļus.

3. Eikalipts.

Ilgu laiku tika uzskatīts, ka eikaliptam ir relaksējoša iedarbība uz muskuļiem, tāpēc to izmanto elpceļu slimību ārstēšanā. Tie ir bronhodilatatori un dažādas ziedes.

Daži cilvēki ar kairinātu zarnu pat izmanto to, lai nomierinātu gremošanas traktu. Tādā pašā veidā eikalipta tējai var būt spazmatiska (muskuļus atslābinoša) iedarbība uz plaušām un atvieglota elpošana.

Piezīme: ja jums ir kuņģa problēmas (biežas grēmas), eikalipta tēja var saasināt simptomus, atslābinot muskuļus, kas neļauj kuņģa skābei iekļūt barības vada apakšējā daļā.

4. Piparmētra.

Pēc zinātnieku domām, piparmētra darbojas kā eikalipts.

5. Ar fenheli.

Vēl viens garšaugs, ko tradicionāli uzskata par spazmolītisku līdzekli, zinātnieki saka, ka fenhelis var atvieglot plaušu simptomus, ja to lieto kā tēju.

6. Zaļā tēja.
Parasti 150 ml porcijā ir aptuveni 27 mg kofeīna.

7. Melnā tēja.

Var saturēt aptuveni 50 mg kofeīna 150 ml porcijā. Tas uzlabos plaušu darbību, bet īslaicīgi.

Astmas ārstēšana, parastie iemesli slimības saīsinājumiem.

Astma ir hronisks elpceļu iekaisums, ko var izraisīt alergēni, vīrusi, stress, fiziska slodze un citi kairinātāji, piemēram, putekļi. Nevajag aizmirst, ka pat bērzi ziedēšanas laika (skaras) var būt iemesls astmas uzliesmojumam.

Ja cilvēks, kuram ir astma, nonāk saskarē ar astmas alergēnu vai kairinātāju, saraujas bronhu sieniņu gludā muskulatūra un bronhi kļūst šaurāki. Sākas iekaisums bronhu gļotādā, kura izklāj elpceļu iekšējo sieniņu, un sākas elpceļu gļotādas tūska.

Vēl iesaku izlasīt rakstu: “Bez medikamentiem, ja tabletes nelīdz, kā stiprināt imūnsistēmu

Cerams, ka šis raksts tev palīdzēs cīņā ar astmu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *