Astma un ikdienišķi astmas veicinoši faktori.

Astma, tas ir nopietni.

Liepājnieki, vairāk vai mazāk ir pakļauti putekļu un citu alergēnu iedarbībai gaisā. Tāpēc par to ir jārunā. Kaut vai tāpēc, ka divas galvenās ielas Ganību un Zirņu iela pārvērstas par noslogotu lielceļu.

Starp citu, ar lielas tonnāžas dīzeļa automobiļiem, kas šķērso visu Liepāju. Pilsētas galva Ansiņa kungs varētu par to padomāt un pasūtīt apvedceļa projekta izveidi.

Nu vismaz kaut ko!

Mazliet par vienu mazu, bet astmas slimniekiem un tiem, kas var būt šīs slimības „īpašnieki” nākotnē, it kā sadzīvisku problēmu.

Ja tā nopietni, tad astmas slimnieks slimības  saīsinājumus  iegūst no daudzu faktoru kopsummas un viens no tiem ir  putekļi.

Mērķis astmas dienām ir veicināt pacientu aprūpi un izglītošanu, informēt sabiedrību par šo nopietno saslimšanu, lai to varētu agrīni diagnosticēt, adekvāti ārstēt un efektīvi kontrolēt.

Astma ir viena no visizplatītākajām hroniskajām slimībām, kas skar 300 miljonus cilvēku visā pasaulē. Tās izplatība aizvien pieaug – šobrīd tiek lēsts, ka no katriem 250 nāves gadījumiem 1 ir saistīts ar astmu.

Astma sastopama daudzkārt biežāk nekā sirds išēmiskā slimība, plaušu vēzis vai krūts audzējs. Tiek lēsts, ka līdz 2025. gadam astmas pacientu skaits pieaugs vēl par 100 miljoniem.

astma

Saslimstība ar astmu Latvijā visu vecuma grupu vidū pēdējo gadu laikā ir pieaugusi.

Astma ir hronisks elpceļu iekaisums, ko var izraisīt alergēni, vīrusi, stress, fiziska slodze un citi kairinātāji,  piemēram, putekļi. Nevajag aizmirst, ka pat bērzi ziedēšanas laika (skaras) var būt iemesls astmas uzliesmojumam.

Ja cilvēks, kuram ir astma, nonāk saskarē ar astmas alergēnu vai kairinātāju, saraujas bronhu sieniņu gludā muskulatūra un bronhi kļūst šaurāki, sākas iekaisums bronhu gļotādā, kura izklāj elpceļu iekšējo sieniņu, un sākas elpceļu gļotādas tūska…

Ir iemesls satraukties!

Klasisks piemērs, kā Liepājā nedomā par gaisa tīrību un ignorē faktu, ka putekļi ir alergēns kairinātājs un astmas izveidošanās veicinošs apstāklis cilvēkiem.

PROTI, LIEPĀJAS IELU TĪRĀMĀS MAŠĪNAS VEICINA ASTMAS VEIDOŠANOS!

Grūti izprast šo “putekļu sūcēju” sūtību. Ja tādā veidā ir jāveic ielu tīrīšanu. Putekļu mākonī, kas apkārtējiem jāieelpo. Domāju, ka neviens nav priecīgs ieraugot šo komunālo ielu tīrāmo mašīnu.

Brīnumu, kas iekļauts putekļu mākoņos, ka pat grūti pamanāms pats auto un viņa “darbs”. Vai nebūtu normāli, gružus un zemes pikučus samitrināt un tad braukt virsū ar rotējošām sukām.

Skatāmies video, kas gan ir no 2013gada, bet savu aktualitāti nav zaudējis, jo nekas jau nemainās:

Labu dienu, bez putekļiem!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top