Asteroīdu iespējamie draudi cilvēcei

Parunāsim par asteroīdu draudiem, jo ir iemesls šo to atsvaidzināt atmiņā.

Parunāsim par to kas bija un vēl būs.

Pavisam nesen  mūsu planētai garām aiznesās ļoti liels asteroīds ar nosaukumu 2005 YU55. Asteroīda diametrs sastāda 400 metrus.

Pēc veiktajiem astronomu aprēķiniem asteroīds aiztraucās mums garām starp zemi un mēnesi…tātad šausmīgi tuvu.

Debesu ķermeni novēro ar spēcīgiem radariem un infrasarkaniem teleskopiem…tas palīdzēs noskaidrot domājamo asteroīda trajektoriju.

Ja dziļāka interese par šo tematiku , tad ir vēl viens potenciāli bīstams objekts… 2009HC82 asteroīds ir atklāts ASV observatorijā ‘Catalina Sky Survey’ 29.aprīlī un ir 2-3 km diametrā.

Ja domājam, ka miers mājās un viss ir uzskaitīts un saskaitīts, tad nu dziļi maldāmies, jo pavisam nesen somu zinātnieki ir nākuši uz pēdām jaunam kosmosa klaidonim , kam piešķirts numurs – 2011SM68.

Ļaunākajā scenārijā 430 metrus platais asteroīds zemē varētu ietriekties 2016.gada 17.oktobrī, radot milzu postījumus.

Tā kā par šo asteroīdu vēl neesmu rakstījis, tad nu mazliet sīkāk…

Ja diametrs asteroīdam ir 430 metri tad droši to varam pielikt pie ļoti bīstamajiem, jo ja atceramies nesenajā vēsturē, tad Tunguskas kosmiskajā kataklizmā virs Sibīrijas domājamā ķermeņa lielums, kas gaisā eksplodēja… bija tikai kādi 50.metri.

Asteroīds 2011SM68 ar savu  masu un relatīvi lielo  ātrumu sadursmes brīdī atbrīvotu enerģiju  līdz astoņām megatonnām TNT sprāgstvielas(TNT tiek plaši lietots kā sprāgstvielu sastāvdaļa. Šo vielu mēdz dēvēt arī par trotilu) vai gandrīz 50000 Hirosimas atombumbu.

Šāds katastrofas scenārijs sētu iznīcību uz lielākās planētas Zeme daļas un cilvēku upuru daudzums jau pirmajā trieciena brīdī sasniegtu 10. Miljonus.

NASA pētnieki  atgādina un daļēji mierina par jaunākajiem pētījumiem, saskaņā ar kuriem iespēja, ka Zemē varētu ietriekties liels asteroīds, ir krietni mazāka, nekā domāts iepriekš.

Iemesls tam esot tāds, ka lielo asteroīdu nav nemaz tik daudz. Patlaban ir apzināti 93% asteroīdu, kuri garāki par kilometru… tie ir  nedaudz vairāk par 900.

Cik tas arī nebūtu bēdīgi, asteroīdi ir krituši uz zemes un vēl kritīs…

Jautājums pēc būtības ir tikai viens… KAD ?

 

Viņš jau lido!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top