Asinsgrupa, ar kādām slimībām visvairāk slimo tās īpašnieki

Asinsgrupa.

Ja kas, tad tā ir katram cilvēkam, domāju, tas ir neapstrīdams fakts. Lieki teikt, ka katram cilvēkam ir jāzina sava asinsgrupa. Pirmkārt, neviens nav pasargāts no neparedzētām ārkārtas situācijām.

Otrkārt, zinātnieki ir atklājuši, ka atkarībā no asins grupas pastāv noteikta nosliece uz dažādām slimībām.

Kas ir tā substance, asinis, tavā organismā?

Asins šķidrā daļa ir plazma, kas sastāv no galvenajiem formas elementiem. Tie ir eritrocīti, leikocīti un trombocīti.

Pēc tilpuma, asinis atbilst aptuveni septiņiem procentiem no kopējā ķermeņa svara (aptuveni 5 litri). Asinis kopā ar citām svarīgām funkcijām uztur ķermeņa iekšējo vidi un aizsargā to.

Asins grupa ir sava veida atslēga, kas vai nu atver, vai aizver imūnsistēmu.

Asins grupas veidošanās ir ilgtermiņa evolucionārs process cilvēka ķermeņa pielāgošanai mainīgajiem vides apstākļiem.

Uz kā balstās asinsgrupa, sadalījums?

Piederība noteiktai asinsgrupai, pirmkārt, ir saistīta ar tās antivielu un antigēnu atšķirībām. Ir četras asins grupas: I, II, III un IV.

Kas saskaņā ar starptautisko klasifikāciju atbilst: ) A, O, B un AB. Katrai asins grupai ir arī savs Rh faktors, kas ir specifisks proteīns.

Tā klātbūtne norāda uz pozitīvu rēzus, un tā neesamība uz negatīvu. Šie dati ir svarīgi!

1.Ja nepieciešama, asins pārliešana.
2.Gatavojoties operācijai ( vienmēr var būt asins zuduma risks).
3. Grūtniecības laikā (iespējama mātes un bērna Rh faktoru nesaderība).

Ikdienas dzīvē, pēc japāņu ekspertu domām, cilvēka asinsgrupa ir viņa “vizītkarte”. Tas būtu viņa spēju potenciālu (garīgo un fizisko), kā arī par viņa veselību kopumā.

Asinsgrupa

Vispārēja slimību analīze cilvēkiem ar dažādām asins grupām.

Pirmais (0): vairogdziedzera, kuņģa un zarnu trakta iekaisums, ādas slimības, infekcijas, alerģiskas. Tromboze un miokarda infarkts nav raksturīgi.

Otrais (A): aknu, sirds un asinsvadu sistēmas slimības, liela vēža, diabēta un alerģiju iespējamība.

Trešais (B): vēnu tromboze, insults, elpošanas ceļu slimības, hroniska noguruma sindroms, tieksme uz diabētu.

Ceturtais (AB): muskuļu un skeleta sistēmas, ādas slimības, infekcijas, hematoloģiskas un onkoloģiskas slimības. Hipertensija, tromboze un miokarda infarkts ir diezgan reti.

Katras asins grupas pārstāvjiem ir savs unikāls olbaltumvielu sastāvs, kas nosaka noteiktu slimību iespējamību. Saskaņā ar statistiku cilvēki ar I un III asins grupu biežāk sastopami simtgadnieku vidū.

Jutības pret izplatītām slimībām raksturojums.

Alerģiskas slimības.

Bronhiālā astma – astmas lēkmes ar bronhu spazmu vai sirds mazspējas klātbūtni. Rinīts ir deguna gļotādas iekaisums, pateicoties paaugstinātai jutībai pret stimuliem.

Biežāk predispozīcija ir personām ar 1 un 2 asinsgrupām. Līdzīga reakcija uz artrītu ir locītavu iekaisums.
Vairogdziedzera disfunkcija.

Simptomi: tā palielināšanās, vispārējs nespēks, ātra nogurdināmība, palielināta sirdsdarbība un aizkaitināmība, straujš svara zudums ar normālu apetīti.Galvenokārt cieš 1. grupas cilvēki.

Kuņģa-zarnu trakta slimības.

Gastrīts – tiek ietekmēta kuņģa gļotāda, līdz pat iekaisuma izmaiņām un pārejai uz hronisku formu.
Uzņēmīgas ir 2. un 4. asins grupas. Nulles (1) grupas pārstāvji, visticamāk, ir uzņēmīgi pret Helicobacter izraisītu gastrītu.

Čūla – kad tiek ietekmēta kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas gļotāda, veidojas atvērtas brūces (čūlas).
Cilvēkiem ar 1. asins grupu ir visaugstākais kuņģa sulas skābums, tāpēc viņiem visbiežāk ir tendence uz peptisku čūlu slimību.

Asins slimības.

Anēmija ir sarkano asins šūnu (eritrocītu) un hemoglobīna skaita samazināšanās. Šis stāvoklis var izraisīt hipoksiju. Personām ar asins grupām ir predispozīcija: 2. un 4., un pēdējām bieži ir dzelzs deficīta anēmija.

Otrās grupas īpašniekiem var būt arī cita slimība. Hemolītiskā anēmija, kas ir iedzimta. To raksturo traucējumi sarežģīta proteīna, kas ir daļa no hemoglobīna, sintēzē.

Hemofilija ir iedzimta pataloģija, kas izpaužas kā samazināta asins recēšana, kas var izraisīt spontānu asiņošanu ar nelieliem bojājumiem. Personām ar 1. asins grupu ir nosliece.

Otrās un 3. grupas pārstāvjiem ir problēmas ar pārmērīgu asins sabiezēšanu. Rezultātā veidojas plāksnītes uz asinsvadu sienām.

Sirds un asinsvadu sistēmas slimības.

Aneirisms ir patoloģija, kurās cieš asinsvadu un (vai) sirds posmi. Galvenokārt ietekmē 2. un 4. asins grupa.
Iedzimta sirds slimība var veidoties, kad auglis nogatavojas 28. grūtniecības nedēļā. Visu četru asins grupu pārstāvji ir pakļauti šādam riskam.

Reimatisms ir saistaudu iekaisuma slimība ar sirds un asinsvadu sistēmas, kā arī locītavu un pleiras membrānu bojājumiem. Tas ietekmē muskuļu un skeleta sistēmu.

Biežāk cieš 3. un 4. grupas īpašnieki. Cilvēkiem ar 2. grupu var būt reimatiskas sirds slimības.
Aknu slimība. Vīrusu hepatīts – tiek uzskatīts par izolētu aknu iekaisumu. Pirmā asins grupa ir vismazāk ietekmēta.

B hepatīts ir infekcijas slimība, pret kuru visu asins grupu pārstāvji ir vienlīdz uzņēmīgi. Dzelte – tai ir vairāki veidi, kas izpaužas kā paaugstināts žults pigmentu saturs asins serumā. Tā rezultātā āda kļūst dzeltena. Personas ar pirmo asins grupu tiek uzskatītas par stabilākajām.

Žultsakmeņu pataloģija.

Ja žults sastāvs ir traucēts, tad žults traktā un žultspūslī veidojas akmeņi. Tas, cik lielā mērā slimība izpaužas, ir atkarīga no akmeņu kustības un to ietekmes uz žults ceļu sienām. Ietekmē galvenokārt 2., 3. un 4. grupa. Un lielākā mērā – cilvēki ar 2. asins grupu.

Elpceļi.

Bronhīts ir infekciozs bronhu iekaisums, ko papildina klepus ar flegmu, vājumu un drudzi. Visjutīgākie ir 3. (B) asins grupas īpašnieki, vidēji viņi slimo daudz biežāk nekā citu grupu pārstāvji.

Pneimonija ir plaušu iekaisums, kas izraisa plaušu audu izmaiņas un komplikāciju gadījumā – tā abscesu.
Nosliece tiek novērota cilvēkiem ar 2. un 4. asins grupu.

Stenokardija ir akūta infekcijas slimība, ko izraisa streptokoki un citi patogēni mikroorganismi. Rīkles un mandeles limfadenītu audi kļūst iekaisuši. Trešās asins grupas īpašnieki izrāda paaugstinātu tendenci.

Gripa ir vīrusu slimība, kas ietekmē augšējo elpceļu gļotādu, ko papildina vispārēja ķermeņa intoksikācija. Asins grupu pārstāvji ir stabilāki: Otrā (A) un ceturtā (AB).

Asinsgrupa

Koronavīruss.

Pētījumi ir parādījuši zināmu slimības gaitas atkarību no noteiktas asins grupas klātbūtnes. Tātad, 2. asinsgrupas īpašniekiem ir paaugstināts smagas slimības gaitas risks, salīdzinot ar 1. grupu. Trešā un 4. grupā nav novērota skaidra tendence.

Cilvēku reakciju uz vīrusu lielā mērā nosaka vecums un ķermeņa individuālās īpašības.

Nu apmēram tā!

Labu Dienu.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top