Asins recēšana, trombozes faktori, kas ietekmē šos faktorus

Asins recēšana.

Pārsteidzoši, ka asins recēšana, iespējams, ir vienīgais vissvarīgākais faktors, kas nosaka, vai jums būs sirdslēkme, insults vai asinsvada bojājumi.

Tagad speciālisti zina, ka liela nozīme ir trombozes faktoriem – asiņu plūstamībai, viskozitātei un lipīgumam, tieksmei veidoties un palielināt asins recekļus.

Tautas valodā sauktās “biezās asinis” ir nopietns organisma problēmu faktors. Asins recēšanas process pastiprinās ar cilvēka vecumu. Tas var izraisīt dažādu sarecējumu veidošanos asinsvados. Par to ŠEIT.

Trombs, ja pavisam vienkārši, tad tas ir asins receklis, kas no šķidruma ir pārvērties želejveidīgā vai puscietā stāvoklī. Starp citu, asins sarecēšana ir nepieciešams process. Par to sīkāk ŠEIT.

Asins recēšana, uzturs.

Eksperimentālie dati liecina, ka uztura galvenā ietekme uz sirds slimību attīstību galvenokārt ir saistīta ar trombozes faktoriem, nevis holesterīna līmeni asinīs.  Ieguvumi no pārtikas lietošanas, kas ietekmē šos faktorus, ir diezgan nozīmīgi.

Slavenais franču ārsts Dr. Serge S. Renaud apgalvo, ka trombu veidošanās novēršana var krasi samazināt sirdslēkmes iespējamību gada laikā, savukārt holesterīna līmeņa pazemināšanai nepieciešams ilgāks laiks, lai sasniegtu tādu pašu efektu.

Tomēr daudzi pārtikas produkti ietekmē abus (piemēram, sīpoli un ķiploki), tāpēc jūs iegūsit dubultu labumu. Ikviens zina, ka ne holesterīns nogalina cilvēku. To var nogalināt asins receklis, kas veidojas uz holesterīna plāksnes artērijās.

Savulaik kardiologi uzskatīja, ka sirdslēkmes izraisīja patoloģiski sirds ritmi, kas rodas artēriju sašaurināšanās dēļ aplikuma uzkrāšanās rezultātā.

Tagad plaši tiek uzskatīts, ka 80-90% sirdslēkmes un insultu tiešais cēlonis ir asins receklis.

Tromboģenēze ir atkarīga no vairākiem faktoriem, ko lielā mērā nosaka uzturs. Viens no tiem ir tas, kā trombocīti, mazākās asins šūnas, mēdz uzkrāties, veidojot recekļus un pielīpoties pie asinsvadu sieniņām.

Vēl viens faktors ir asins fibrinogēns, olbaltumviela, kas ir asins recekļu izejviela. Augsts fibrinogēna līmenis asinsritē ir vissvarīgākā sirds slimību un insultu pazīme.

Svarīga loma ir arī fibrinolītiskajai sistēmai, kas iznīcina un izšķīdina nevajadzīgus un bīstamus asins recekļus. Tas, cik aktīva ir šī sistēma, kā arī fibrinogēna līmenis, ir “pirmais sirds slimību noteicošais faktors”, saka Hārvardas kardiologs Dr. Viktors Gurevičs.

Asins recēšana, kā uzturs var izraisīt asins recekļu veidošanos?

Ārsti vienmēr brīdina pacientus nelietot aspirīnu pirms operācijas. Viņi baidās no “asiņu atšķaidīšanas”, to koagulējamības pasliktināšanās. Tas var slikti apturēt asiņošanu, izraisot komplikācijas un apdraudot atveseļošanos.

Asinīm ātri jāsarecē, lai aizvērtu skalpeļa brūci.

Vai ķirurgs tev kādreiz ir teicis, ka pirms operācijas nedrīkst ēst ķīniešu ēdienu? Vai arī teicis izvairieties no lielām ingvera, ķiploku, melno sēņu un taukainu zivju, piemēram, laša un sardīņu, devām?

Asins recēšana, antikoagulanti.

Fakts ir tāds, ka visi šie produkti ir arī antikoagulanti, kas var ievērojami samazināt asins recēšanu, bieži vien ievērojot to pašu bioloģisko mehānismu kā aspirīnam.

Tie bloķē vielas, ko sauc par tromboksānu, darbību, kas palēnina trombocītu uzkrāšanos (svarīgs solis asins recekļu veidošanā). Taukaini ēdieni, piemēram, siers un steiks, padara asinis biezākas, jo tie padara trombocītus lipīgākus un vieglāk sarecētus.

Turklāt daži pārtikas produkti palielina vai samazina fibrinogēna līmeni, kam ir svarīga loma asins recekļu veidošanā, kā arī paātrina vai palēnina asins recekļu šķīšanas procesu.

Ir arī pārtikas produkti, kas ietekmē asins viskozitāti un plūstamību, veicinot vai novēršot asins recekļu veidošanos, kas var izraisīt asinsvadu aizsērēšanu sirdī, smadzenēs, kājās un plaušās.

Asins recēšana

Neapšaubāmi, dažu no tiem regulāra lietošana pat ļoti mazos daudzumos var spēcīgi farmakoloģiski ietekmēt asins tieksmi veidot trombus. Tādējādi glābt no sirds un asinsvadu katastrofām.

Viens no svarīgākajiem līdzekļiem cīņā pret sirdslēkmi un insultu – ja ne pats svarīgākais – ir ēst pārtiku, kas labvēlīgi ietekmē asinsreces faktorus.

Asins recēšana, ko vajag un ko nedrīkst ēst!

Sīpoli ir milzīgs tauku ienaidnieks. Lai novērstu asins recekļu veidošanos, ēdiet sīpolus gan neapstrādātus, gan termiski apstrādātus. Dr Viktors Gurevičs no Hārvardas visiem saviem pacientiem ar koronāro artēriju slimību iesaka katru dienu lietot uzturā sīpolus.

Tajā esošās vielas palēnina trombocītu uzkrāšanos un paātrina asins recekļu šķīšanas procesu. Sīpoliem ir patiesi pārsteidzoša spēja pretoties treknu produktu trombogēnajai iedarbībai.

N. N. Gapta, medicīnas profesors K. G. Medicīnas koledžā Laknavā (Indija), veica šādu pētījumu. Sākumā viņš vīriešiem iedeva ļoti treknas pusdienas ar sviestu un krējumu un konstatēja, ka viņu ķermeņa spēja izšķīdināt asins recekļus krasi samazinājās.

Tad viņš viņiem iedeva to pašu ēdienu, šoreiz ar 60 gramiem sīpolu, neapstrādātu, vārītu vai ceptu. Pēc divām un četrām stundām veiktās asins analīzes parādīja, ka sīpols pilnībā bloķē treknu ēdienu kaitīgo ietekmi. Šim nolūkam pietika ar mazāk nekā pusi tases sīpolu.

Kas sīpolos novērš asins recekļu veidošanos?

Iespējams, ka kvercetīns, spēcīgs, plaša spektra antioksidants. Tas palīdz bloķēt asins recekļu veidošanos un procesus, kas izraisa artēriju aizsērēšanu. Viens Somijas pētījums parādīja, ka cilvēkiem, kuri patērēja vislielāko bioflavonoīdu daudzumu, galvenokārt kvercetīnu, bija vismazākā iespēja ciest no letālas sirdslēkmes.

Lielākā daļa kvercetīna ir atrodama sarkanajos un dzeltenajos sīpolos. Baltā sīpolā to ir mazāk. Starp citu, drīz cilvēka rīcībā būs ļoti jaudīga sīpolu šķirne.

Viskonsinas Universitātē un Teksasas Universitātes MD Andersona vēža pētījumu centrā zinātnieki izstrādā šķirni. Kurā ir daudz kvercetīna un citu labvēlīgu savienojumu.

Asins recēšana, sarkanvīns, brokoļi un tējā.

Secinājums.
Ēdot treknu pārtiku, neaizmirstiet par sīpoliem. Sīpola gabaliņš hamburgerī, olu kultenis vai pica var neitralizēt šo trekno pārtikas produktu trombogēnās īpašības.

Doktora Džeina padomi, kā atšķaidīt asinis ar ķiplokiem Viens no spēcīgākajiem un pazīstamākajiem ķiploku antikoagulantiem tiek saukts par ahoēnu. Lūk, kā iegūt visvairāk ahoēne no ķiplokiem, saskaņā ar prof Mahendra K. Jain.

Ķiploku nesasmalciniet, bet samaļiet. Tas atbrīvo fermentus un alicīnu, kas tiek pārveidots par ahoēnu. Viegli apcep ķiplokus. Palīdz arī temperatūras apstrāde. Pagatavojiet ķiplokus ar tomātiem vai pievienojiet to citiem skābiem ēdieniem. Pat neliels skābes daudzums veicina ahoēna izdalīšanos.

Vēl viens variants.

Saspiestajiem ķiplokiem pievienojiet nedaudz degvīna un ļaujiet tiem dažas dienas “rūgt” vāku traukam neliekam. Šādi arī var atbrīvot ahoēnu.

Jā, vecā “pareizo krievu” tautas recepte asins atšķaidīšanai patiešām palīdz, kā to pierādīja doktora Džeina eksperimenti. Turklāt viņš atklāja, ka, saspiestu ķiploku sajaucot ar fetas sieru un olīveļļu, izdalās daudz ahoēna. Tas ir labi zināms grieķu līdzeklis pret sirds slimībām.

Vai vēlaties kādu zivju pastēti?

Zivis ir labākais veids, kā bloķēt asins recekļu veidošanos, jo tās satur daudzas veselīgākās omega-3 taukskābes. Gandrīz visi zinātnieki ieguvumus, ko zivis sniedz sirdij, saista ar to ievērojamo spēju ietekmēt asins recēšanu.

Tā kā 80% insultu izraisa asins recekļi, taukainas zivis var palīdzēt novērst insultu, darbojoties kā  antikoagulants, kas palēnina asins recekļu veidošanos.

Saskaņā ar nesen veiktu Nīderlandes pētījumu, vīrieši, kuri dienā apēd 20 gramus vai vairāk zivju, cieš divas reizes mazāk nekā tie, kuri zivis neēd. Visticamāk, fakts ir tāds, ka viņiem ir mazāk asins recekļu.

Kad jūs ēdat taukainas zivis, piemēram, lasi, skumbriju, siļķi, sardīnes, tunzivis vai citas zivis, kas satur taukus, šie tauki no visām pusēm sāk uzbrukt asins recekļiem.

Tas atšķaida asinis, kavē trombocītu uzkrāšanos un fibrinogēno darbību, kā arī veicina asins recekļu šķīšanu. Interesanti, ka šī paša pētījuma laikā zivju eļļas kapsulām nebija nekādas ietekmes uz asins recēšanas faktoriem.

Viens izskaidrojums, varētu būt tas, ka zivis satur vielas, kas nav tauki un kas iedarbojas uz asins recēšanas faktoriem. Līdzīgus rezultātus ieguva Hārvardas pētnieki. Viņi ierosināja, ka ēdot 195 gramus konservētu tunzivju, var “atšķaidīt asinis” tikpat efektīvi kā aspirīns.

Antitrombotiskā iedarbība tika novērota aptuveni četras stundas pēc tunča ēšanas. Turklāt šajā pētījumā tuncis bija arī efektīvāks par zivju eļļas kapsulām.

“Asins recēšana” zivju eļļas brīnišķīgais noslēpums.

Ēdot taukainas zivis, burtiski mainās trombocītu forma asinīs, lai tās nevarētu pieķerties viena otrai un veidot nevēlamus recekļus. To atklājuši ASV Lauksaimniecības departamenta zinātnieki.

Kad jūs ēdat taukainas zivis, jūsu trombocīti atbrīvo daudz mazāk tromboksāna, kas liek tiem apvienoties.
Vēl pārsteidzošāk ir tas, ka tromboksāns izraisa lipīgus trombocītus. Tas liek tiem pārvērsties mazās bumbiņās un tiem izaug muguriņas, ar kurām tie pieķeras citiem trombocītiem.

Šajā stāvoklī tie ir “aktivizēti” vai “lipīgi”, gatavi un spēj savākties kopā asins recekļos.

Tādējādi zivis, kavējot tromboksāna darbību, uztur trombocītus veselīgā diska formā, lai tie nevarētu salipt un veidot trombus, kas aizsprosto jūsu artērijas.

Secinājums.
Noderīgu pret trombotisku efektu var panākt, apēdot aptuveni 105 gr. treknu zivju (skumbrijas, siļķes, lasi un sardīnes) vai aptuveni 180 g konservētu tunzivju.

Asins recēšana
Asins recēšana, brīnumains antikoagulants sarkanvīnā.

Pāris malki sarkanvīna bieži atšķaida asinis un palēnina asins recekļu veidošanos. Tas attiecas ne tikai uz alkoholu, bet arī par citām sarežģītajām sarkanvīna sastāvdaļām.

Franču zinātnieki Martins Seignērs un Žaks Bonnē no “Pesakas” sirds slimnīcas veica klasisku pētījumu, kurā pārbaudīja trīs alkoholisko dzērienu ietekmi uz asins recekļiem.  Piedalījās piecpadsmit veseli vīrieši.

Katru dienu divas nedēļas viņi dzēra puslitru sarkanā vai baltā Bordo, vai sintētiskā vīna, kas izgatavots no ūdens, alkohola un aromatizētājiem.

Lūk, rezultāti.
Sintētiskais vīns palielināja trombocītu skaitu un pazemināja ZBL “sliktā” holesterīna līmeni. Baltvīns nedaudz palielināja slikto ZBL un ievērojami palielināja labā ABL holesterīna līmeni, bet neietekmēja trombocītus.

Sarkanvīns ir nepārprotams uzvarētājs!

Tas gan samazināja trombocītu uzkrāšanos, gan palielināja ABL holesterīna līmeni. Tādējādi, pēc pētnieku domām, sarkanvīnam piemīt unikālas antikoagulanta īpašības, kas palīdz aizsargāt sirdi.

Šos rezultātus pastiprina franču eksperimenti ar dzīvniekiem, kas pierādījuši, ka bīstamos trombozes faktorus (lipīgumu vai trombocītu uzkrāšanos) nomāc sarkanvīns un baltvīns un vienkāršais alkohols.

Tomēr pēc četrpadsmit stundām pētnieki atklāja “atsitiena efektu” pēc baltvīna un alkohola. Pēc sarkanvīna asins recēšanas spēja joprojām bija samazināta par 60%, tiem, kas dzēra baltvīnu, asins lipīgums paaugstinājās par 46%.

Tiem, kas lietoja vienkāršu alkoholu, šis rādītājs bija 124%.

Iespējamais izņēmums ir viens baltvīna veids – šampānietis. Šķiet, ka tam piemīt antikoagulanta un anti trombotiskas īpašības. Šampānieša ražošanā vīnogu mizas vīnā  tiek saglabātas ilgāk nekā citu baltvīnu ražošanā.

Izdzerot divarpus glāzes sarkanvīna, par 40% samazinās trombocītu lipīgums. Tas nozīmē to spēju neveidot dzīvībai bīstamus asins recekļus, četrdesmit piecu minūšu laikā. Novērots, ka palīdz arī sarkano vīnogu sula, taču, lai sasniegtu tādu pašu efektu, ir nepieciešams to lietot ievērojami vairak.

Kāpēc vīnogas samazina asins recekļu veidošanos?

Vīnogu ķekars mums sagādā prieku. Katru reizi, kad vīnogas skar sēnīšu infekcija, ogas aizsargājas, izdalot dabisku pesticīdu. Līdzīgi kā cilvēka ķermenis ražo antivielas, lai cīnītos ar infekcijām.

Japāņu pētnieki apgalvo, ka šī viela ir galvenā aktīvā sastāvdaļa senajā ķīniešu un japāņu tradicionālās medicīnas nozarē, kas nodarbojas ar asins slimībām.

Japāņi šo vielu, resveratrolu, padarīja par zālēm, un testi parādīja, ka tas palēnina trombocītu uzkrāšanos un samazina tauku nogulsnes dzīvnieku aknās.

Ja jūs dzerat sarkano vīnogu sulu vai sarkanvīnu, jūs ievadāt resveratrolu savā ķermenī, saka Lerojs Kreisijs, “Ph.D. Kornela” universitātes Lauksaimniecības koledžas profesors.

Dr. Creasy konstatēja augstu šīs vielas koncentrāciju sarkanvīnā, bet ne baltvīnā. Lūk, kā viņš to izskaidro:

“Sarkanvīna ražošanā saberztas vīnogas tiek raudzētas kopā ar mizām. Baltvīna ražošanā vīnogas tiek presētas un ar resveratrolu bagātās mizas tiek izmestas”.

Dr. Creasy analīzē par 30 vīniem atklāja, ka sarkanajā franču Bordo bija visvairāk resveratrola, bet baltajā Bordo bija vismazāk. Turklāt Dr Creasy atrada šo antikoagulantu sarkano (bet ne balto) vīnogu sulā.

Viņš arī lēš, ka tāda paša daudzuma vielas ievadīšanai organismā nepieciešams trīs reizes vairāk nekā Bordo sarkanvīnam. Lielveikalos nopērkamajās galda vīnogās, visticamāk, ir maz resveratrola, jo tās audzē, lai tās rūpīgi pasargātu no sēnīšu infekcijām un slimībām.

Tomēr saskaņā ar Dr. Creasy teikto, 450 grami mājās gatavotu vīnogu var saturēt tikpat daudz resveratrola, kā divas glāzītes (mazas) sarkanvīna.

Secinājums.
Regulāra sarkanvīna lietošana mērenā daudzumā ēdienreižu laikā, šķiet, veicina anti-trombotiskus procesus un novērš sirds slimības. Tas nozīmē, ka sievietēm vajadzētu izdzert glāzi, bet vīriešiem – divas dienā.

Alhokola lietošana ir riskants pasākums BALTIEŠIEM! Dienvidniekiem, kā itāļiem, frančiem mazāk bīstami.

Un otrādi! Liela alkohola lietošana, kā arī neregulāra vīna dzeršana var veicināt asins recekļu veidošanos un asinsvadu bojājumus, kā arī palielināt krūts vēža risku. Sarkanvīnu ir svarīgi dzert kopā ar ēdienu, lai tas neitralizētu kaitīgos faktorus citos pārtikas produktos.

Dzeriet tēju, lai jūsu artērijas būtu veselas.

Lai cik dīvaini tas nešķistu, bet tēja patiešām pasargā artērijas no trombu veidošanās. Saskaņā ar Kalifornijas “Lawrence-Livermore” laboratories pētniekiem tēja gandrīz pilnībā aizsargāja artērijas.

Viņu eksperimentus iedvesmoja novērojums, ka ķīnieši un amerikāņi regulāri dzer tēju.  Viņu artērijas ir labākā stāvoklī nekā tiem Eiropas amerikāņiem, kuri dod priekšroku kafijai. Koronārās artērijas ir labāk saglabātas par trešdaļu, bet smadzeņu – par divām trešdaļām.

Zinātnieki iespējams apsteidza savu laiku, norādot, ka tēja satur dažas noslēpumainas vielas, kas neļauj artērijām aizsērēt. Pētījumi, kas tika prezentēti pirmajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē par tējas fizioloģisko un farmakoloģisko iedarbību, liecina, ka tēja aizsargā artērijas, ietekmējot asins recēšanas faktorus.

Tās sastāvā esošās vielas samazina asins recēšanu, novērš trombocītu aktivāciju un uzkrāšanos. Stimulē asins recekļu šķīdināšanas procesu un samazina holesterīna nogulsnes uz artēriju sieniņām.

Tas viss aizsargā artērijas.

Zinātnieki no Japānas atzīmēja, ka viena veida tanīns, ko sauc par katehīnu, kas atrodams zaļajā tējā, kavē trombocītu uzkrāšanos tikpat efektīvi kā aspirīns.

Turklāt šķiet, ka tēja palēnina ZBL holesterīna stimulāciju gludo muskuļu šūnu proliferācijai uz artēriju sieniņām. Šī reprodukcija veicina arteriālo plāksnīšu parādīšanos.

Asins recēšana, dārzeņi ir asins recekļu ienaidnieks.

Lai atbrīvotos no asins recekļu veidošanās iespējamības, ēdiet augļus un dārzeņus, kas bagāti ar C vitamīnu un šķiedrvielām. Tie, kas ēd daudz augļu un dārzeņu, labāk pārvalda asins recekļu veidošanos, liecina viens Zviedrijas pētījums, kurā piedalījās 260 pusmūža pieaugušie.

Tiem, kuri ēd mazāk augļu un dārzeņu, izrādījās, ka asins recekļi izšķīst lēnāk. Citi pētījumi liecina, ka C vitamīns un šķiedrvielas, kas atrodamas augļos un dārzeņos, stimulē asins recekļu šķīšanas procesu un palīdz palēnināt trombocītu agregāciju.

Turklāt zemākais fibrinogēna līmenis, kas izraisa trombu veidošanos, tiek novērots veģetāriešiem, īpaši stingriem, kuri nelieto nekādus dzīvnieku izcelsmes produktus, tostarp olas un pienu.

Iemesls, iespējams, ir tas, ka augļos un dārzeņos ir vielas, kas pazemina fibrinogēna līmeni, bet dzīvnieku tauki un holesterīns to paaugstina.

Turklāt veģetāriešiem ir mazāk viskozu asiņu nekā gaļas ēdājiem. Zemāka viskozitāte ir saistīta ar zemāku asinsspiedienu. Tātad, šeit ir vēl viens veids, kā augļi un dārzeņi novērš sirds slimības.

Sarkanie čili pipari ir lielisks līdzeklis pret asins recekļu veidošanos. Pierādījumi par to nāk no Taizemes, kur cilvēki ēd sarkano piparu kā garšvielu un “jauku” uzkodu.  Taizemes zinātnieki ir norādījuši, ka tas ir galvenais iemesls, kāpēc trombembolijas (dzīvībai bīstami asins recekļi) taizemiešu vidū ir tik reti sastopamas.

Citas noderīgas garšvielas.

Krišna Šrivastava no “Odenas” universitātes Dānijā pētīja vienpadsmit garšvielu veidus un atklāja, ka septiņas no tām novērš trombocītu uzkrāšanos. Visspēcīgākās bija krustnagliņas, ingvers, ķimenes.

Šajā ziņā krustnagliņa ir efektīvāka par aspirīnu,” saka Dr. Srivastava. Šķiet, ka krustnagliņu galvenā aktīvā sastāvdaļa ir eugenols, kas arī palīdz trombocītiem saglabāt sākotnējo formu pat pēc to uzkrāšanās.

Garšvielas iedarbojas uz prostaglandīnu sistēmu, līdzīgi kā aspirīns, ķiploki un sīpoli. Visas šīs garšvielas samazināja tromboksāna, spēcīga trombocītu agregatora, ražošanu.

Ingverā esošās vielas ir efektīvākas prostaglandīna sintēzes palēnināšanā nekā spēcīgais medikaments indometacīns.

Olīveļļa ir asins recekļu ienaidnieks.

Papildus visām pārējām priekšrocībām olīveļļa pat samazina asins trombocītu lipīgumu. Zinātnieki ir atklājuši, ka trombocītu membrānas satur vairāk oleīnskābes (galvenās taukskābes olīveļļā) un mazāk arahidonskābes, kas veicina lipīgumu.

Pēc olīveļļas lietošanas trombocīti izdalīja arī mazāk tromboksāna A2, vielas, kas provocē trombocītu agregāciju.  Pētnieki secināja, ka olīveļļa ir laba veselībai, piebilstot, ka tas ir vēl viens izskaidrojums.  Tam, kāpēc Vidusjūras reģiona iedzīvotāji, kuri patērē daudz olīveļļas, mazāk cieš no sirds slimībām.

Pārāk daudz tauku izraisa asins recekļu veidošanos.

Nelietojiet ļaunprātīgi taukus, ja nevēlaties pieļaut asins recekļu parādīšanos asinīs. Neapšaubāmi, trekns uzturs ne tikai paaugstina holesterīna līmeni, bet arī daudzos citos veidos kaitē asinīm.

Pārāk daudz tauku var arī palielināt asins recēšanu un tendenci veidot asins recekļus. Veseli pieaugušie, kuri parasti ēda treknu pārtiku, divas nedēļas pārgāja uz dažādām diētām ar mazāku tauku saturu. Visas šīs diētas samazināja asins recekļu veidošanās tendenci par 10-15%.

Daudzi pētījumi arī apstiprina, ka tauki, īpaši dzīvnieku tauki, palēnina asins recekļu šķīšanas procesu. Viens eksperiments nesen parādīja, ka tauki no treknas gaļas paliek asinsritē un izraisa bojājumus līdz četrām stundām.

Brokastis, kas iznīcina asins recekļus.

Zinātnieki ilgu laiku brīnījās, kāpēc lielākā daļa sirdslēkmes rodas pirmajās stundās pēc upura pamošanās. Viens no iemesliem varētu būt tas, ka cilvēki izlaiž brokastis, norāda kardioloģe Renata Sifkova no Ņūfaundlendas Memoriālās universitātes Sentdžonā.

Asins recēšana

Viņa atklāja, ka brokastu izlaišana gandrīz trīskāršoja asins recekļu veidošanās iespējamību, padarot cilvēku vairāk pakļauti sirdslēkmēm un insultiem. Daktere Sifkova skaidro, ka asins recekļu lipīgums ir viszemākais naktī, un pēc pamošanās tas strauji paaugstinās.

Beta-TG ir indikators trombocītu spējai veidot asins recekļus.

Daktere Sifkova atklāja, ka brokastu izlaišanas dienās beta-TG līmenis bija vidēji divarpus reizes augstāks. Šķiet, ka viens no veidiem, kā novērst trombocītu pārlieku lipīgumu un radīt rīta sirdslēkmes risku, ir ēst brokastis.

Asins recekļu kontroles uztura padomi Pretrecēšanas diēta, iespējams, ir vissvarīgākais uztura pasākums, ko varat veikt, lai novērstu sirds slimības un insultu, kas ir vēl svarīgāks par holesterīna kontroli.

Lūk, kas jums vislabāk palīdzēs.

Ēdiet taukainas zivis, ķiplokus, sīpolus un ingveru un dzeriet sarkanvīnu (ar mēru). Tas viss atšķaida asinis un novērš asins recekļu veidošanos. Ierobežojiet tauku uzņemšanu, jo īpaši piesātināto dzīvnieku un augu polinepiesātināto omega-6.

Centieties ēst vienlaikus ar pārtiku, kas veicina asins recekļu veidošanos, pārtiku, kas novērš to izveidošanos. Šādas veiksmīgas kombinācijas ietver olas ar sīpoliem vai kūpinātu lasi, sarkanvīnu ar sieru.

Meksikāņu ēdienu “chili con carne” (gaļa pikantā mērcē ar sarkanajiem pipariem un pupiņām).

Uzmanību, nepārcentieties.

Ja lietojat antikoagulantus, asiņojat vai kādam ģimenes loceklim ir bijis smadzeņu asinsizplūdums, jums vajadzētu ēst asinis šķidrinošus pārtikas produktus ar mēru.

Ja jūs uztraucaties, jautājiet savam ārstam, lai pārbaudītu, vai jūsu asins recēšana notiek normāli. Zinātnieki ir atklājuši, ka atkarībā no asins grupas pastāv noteikta nosliece uz dažādām slimībām.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top