Ārkārtēja situācija, Latvijā tiek ieviesti ierobežojumi

Ārkārtēja situācija.

Saprotams, ja ir ārkārtēja situācija jālieto maska! Situācija pasliktinās! No sestdienas, 19. decembra līdz 11. janvārim tirdzniecībā katru dienu tiks piemērots regulējums.

MASKA.

Pašdarinātai maskai jābūt izgatavotai no vismaz trīs kārtām atbilstoša materiāla (kokvilna, neilons utml.) un kurai ir saites tās fiksēšanai aiz ausīm vai sasiešanai aiz galvas.

Var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam un cilvēki, kuri medicīnisku iemeslu, piemēram, funkcionālu traucējumu, dēļ to nevar lietot.

Mutes un deguna aizsegs jālieto no 13 gadu vecuma visiem jālieto izglītības iestādēs ārpus klases.
Sejas maska jālieto gan pasažieriem, gan transporta līdzekļa vadītājam, t.sk. taksometros.

Jāievēro higiēnas pasākumi.

Sabiedriskās ēdināšanas vietās būs atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.

Brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros var darboties tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali. Kā arī grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, higiēnas un saimniecības preču veikali, telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas.

Uz laiku aizliegt skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumus, izņemot friziera pakalpojumus.

Ārkārtējās situācijas laikā vecāko klašu skolēni un studenti, kuru studiju programmu apguve nav saistīta ar praktisku darbību, turpinās mācības attālināti.

No pirmdienas, 9.novembra, regulārie pasažieru pārvadājumi būs aizliegti uz Andoru, Čehiju, Beļģiju, Luksemburgu un Šveici.

Iebraucot Latvijā no ārvalstīm, pašizolācija būs jāievēro pēc atgriešanās faktiski no visām Eiropas valstīm.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz 2000 eiro, bet bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.

Komandantstunda.

Valdība to sauc par “brīvdienu mājsēdi”. Visiem Latvijas iedzīvotājiem laikā no 30.decembra līdz 4.janvārim, kā arī 8. un 9.janvārī no plkst.22 līdz 5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Drīz sāksies vakcinācija!

Labu Dienu, NESLIMO!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top