“Apvienotais saraksts”, konservatīvi centrisks politiskais spēks

“Apvienotais saraksts”, vai pieņemami?

Tajā apvienotas Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija, kā arī uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrība “Apvienotais Latvijas saraksts”. Tātad liepājniekiem interesanta kompānija.

“Apvienotais saraksts”, kas sēž pie galda?

Par apvienības valdes līdzpriekšsēdētājiem kļuva Edvards Smiltēns un Edgars Tavars, par premjerministra amata kandidātu tika nosaukts Uldis Pīlēns.

Pīlēns savu projektu pieteicis kā jaunu politisko spēku, tomēr tā rindās sapulcējis politiķus ar stāžu un vēsturi.
Uldis Pīlēns. Pīlēna vārdu vēlēšanu biļetenos nevar atrast. Viņš pats uz 14. Saeimu nekandidēs. Vai nu viltīgā lapsa, vai ir padomā kaut kas grandiozs sava labuma gūšanai.

Viņš ilgi un cieši darbojies Tautas partijā un pameta to četrus gadus pirms tās likvidācijas. Pīlēna atrastie tagadējie domubiedri arī ir ar savu pagātni. Piemēram, aizsardzības ministra amatam apvienība virza bijušo Latvijas Sauszemes spēku komandieri, atvaļināto pulkvedi Igoru Rajevu.

Viņš TV ekrānos pirms iesaistīšanās politikā bieži bija redzams, komentējot Ukrainas notikumus. Pirms 12 gadiem Rajevam atņēma augstāko pielaidi valsts noslēpumam un viņš aizgāja no militārā dienesta.

Kā tā, atņemta pielaide valsts noslēpumiem un Pīlēns šo grib virzīt aizsardzības ministra amatam, Galīgi garām Pīlēn, vai ne tā!

Pirmais punkts, kāpēc saku NĒ, Pīlēna projektam!

Kopumā Pīlēna biedrībā līdzdarbojas apmēram 30 domubiedri. Viņu vidū uzņēmēja Aiva Vīksna, bijušais policijas šefs Artis Velšs un Auto asociācijas vadītājs Andris Kulbergs.

Apskati Liepājas Partijas biedrus, kas pieslējušies šim Pīlēna projektam. Starp citu visi viņi ir bijušie, bet viens otrs arī tagadējais Lemberga domu biedrs. Lai gan to rūpīgi cenšas slēpt. It sevišķi Grobiņas pārstāvis.

Apvienotais saraksts

“Apvienotā saraksta” pieteiktie apgabala līderi nav zaļknābji politikā. Piemēram, Edgars Tavars ir arī Saeimas deputāts, parlamentā ievēlēts no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS).

Jūnijā Zaļās partijas 20 gadus ilgā draudzība ar Zemnieku savienību gan pajuka. “Zaļie” ārkārtas kongresā nobalsoja par pievienošanos jaunajai apvienībai.

Tavaram un ”zaļajiem” nebija pieņemama ZZS ilggadējā vadoņa Aivara Lemberga pielaidīgā attieksme pret Krievijas sākto karu Ukrainā. Tomēr, kamēr Lembergs zaga un sēdējā cietumā viss bija labi un pieciešami!

Didzis Šmits.

Politiskās krāsas viņš mainījis teju 20 gadu. Te strādājis pie Tautas partijas, te pie “Jaunā laika”, te veidojis pats savu partiju, centies arī pieslieties Šlesera un Šķēles blicei “Par labu Latviju”, līdz pašreizējā Saeimā iekļuvis kā “KPV LV” biedrs.

Otrais punkts NĒ! Kas saskāries ar Šlesera un Šķēles ietekmi ir sabojāts uz mūžu - mūžiem!

Ārpus politikas Šmits kā zivsaimniecības nozares lobists tika ierauts starptautiskā skandālā tā dēvētajā sniega krabju lietā. Aizstāvot it kā Latvijas zvejas kuģi, kurš – pēc Norvēģijas mediju noskaidrotā – bijis ar Krievijas īpašniekiem.

Ingmārs Līdaka.

Viņš ir “Apvienotā saraksta” kandidāts, “zaļo” biedrs un pašreiz Bauskas novada deputāts. Bijušais zoodārza runasvīrs un vadītājs pirmo reizi parlamentā iekļuva 2006. gadā un strādāja par ZZS frakcijas vadītāja vietnieku. Vides jautājumos ZZS ”zaļais” gals gan nebija īpaši pamanāms.

Trešais NĒ! Viss kas ir saistīts ar ZZS ir un Lembergu ir galīgi garām.

Juris Viļums.

Viļums 11. Saeimā pārstāvēja Zatlera reformu partiju, bet 12. Saeimā ievēlēts no “Reģionu apvienības”. Viņš izcēlās ar to, ka zvērestu Saeimā deva latgaļu valodā.

Māris Kučinskis.

Noteikti ir politiskais klejotājs ar stāžu. Viņš pirms 24 gadiem sāka savu politisko darbību Tautas partijas sastāvā, tālāk jau sešos Saeimas sasaukumos kā deputāts pārstāvējis arī “Par labu Latviju” un ZZS.
Ceturtais NĒ! Viss kas ir saistīts ar ZZS ir un Lembergu ir galīgi garām.

“Apvienotais saraksts” līdz šim visvairāk iztērējis priekšvēlēšanu aģitācijā. AS šajā laikā noslēdzis līgumus par aģitācijas izdevumiem 437 088 eiro apmērā.

Vērtējot “Apvienotā saraksta” programmu.

Var redzēt, ka solījumos dominē vispārēji mērķi, mazāk atrodami darbi ar izmērāmiem rezultātiem. Ar vienu vārdu sakot, tukša muldēšana! Piemēram, partija kā prioritāti noteikusi drošību, efektīvu valsts pārvaldi, augošu un zaļu ekonomiku.

Nekas konkrēts vai izmērāms laikā, kad valsts saskārusies ar enerģētikas krīzi.

Ja mēs skatāmies uzvārdus, tad Māris Kučinskis vai Edvards Smiltēns, vai Didzis Šmits, vai Edgars Tavars, vai Raimonds Bergmanis ir ilglaicīgi strādājuši gadu gadiem parlamentā. Rodas jautājums, kāpēc tas viss, kas ir teikts programmā, ka būs citādāk, pa jaunam? Kāpēc tas pa jaunam netika realizēts jau iepriekš?

Tāpēc piektais NĒ! Tie paši vēži citā kulītē!

Zināšanai.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00. Kopumā 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā sākotnēji tika pieteikti 1832 deputātu kandidāti.

Labu Dienu!

 

7 komentāri par ““Apvienotais saraksts”, konservatīvi centrisks politiskais spēks

  • .
    Saite

    Pīlēns ar visiem viņa sarakstā esošajiem visus šos 30 gadus ir bijuši pie varas. Un tagad atkal? Glābs paši no sevis? Viņi Latviju varētu izglābt, ja nelīstu politikā.

  • .
    Saite

    Pīlēna kungs varētu konkrētāk tautai pastāstīt, kādā stāvoklī viņa bizness kopumā ir bijis par iepriekšējo gadu un kādas nepatikšanas viņa biznesā gaidāms šogad. Un pēc tam, lai izklāsta, kāpēc viņa ģimene iet politikā.

  • .
    Saite

    Vai Pīlēns ir pielicis naudu pensionāriem? Nē nav!
    Vai Pīlēns ir devis ko vērtīgu tautai? Nē nav!
    Vai Pīlēns domā par saviem uzņēmumiem un to labklājību? Jā!
    Vai nav skaidrs ko viņš grib? Vai mums nepietiek ar Šķēli un Šleseri, kas izmanīgi izmantoja Latviju , ka savu piegulētāju!
    Domāju, ka pietiek ar šādu uzņēmēju savtīgajiem projektiem.

  • .
    Saite

    Visvairāk tērē “Apvienotais saraksts”, (AS) laikam jau Pīlēna nauda. Grib tagad to atdabūt būdams premjers.
    AS līdz šim noslēdzis līgumus par 447 996 eiro, NA – par 358 294 eiro, AP – par 324 948 eiro, “Saskaņa” – par 277 500 eiro, Zaļo un zemnieku savienība – par 271 266 eiro, “Latvija Pirmajā vietā” – par 210 262 eiro, “Jaunā vienotība” – par 198 495 eiro, “Katram un katrai” – par 184 924 eiro, “Konservatīvie” – par 173 836 eiro, “Suverēnā vara” – par 43 944 eiro, “Tautas varas spēks” – par 31 888 eiro, Latvijas Krievu savienība – par 24 877 eiro, “Stabilitātei!” – par 19 351 eiro, “Tautas kalpi Latvijai” – par 9296 eiro, “Progresīvie” – par 4450 eiro, bet “Republika” – par 1560 eiro.

  • .
    Saite

    No konkrētākām lietām var minēt – biežāku pensiju indeksēšanu, finansējuma palielināšanu izglītībai un zinātnei, to, ka cīņa pret vienu vīrusu nedrīkstot paralizēt citu slimību laikus diagnosticēšanu un ārstēšanu.
    Tāpat solīts samazināt referendumu ierosināšanas slieksni un ieviest jaukto vēlēšanu sistēmu, kurā deputāti būs tieši atbildīgi savu apgabalu vēlētāju priekšā.

  • .
    Saite

    Smieklīgi, ja nebūtu traģikomiski. Pansionāts šiem īstā vieta, ne Saeima.

  • .
    Saite

    Kā var nesolīt!
    Piemēram, viens no “Apvienotā saraksta” līderiem Māris Kučinskis būtu gandarīts, ja pēc 4 gadiem būtu “stiprināta ārējā un iekšējā drošība; ieviesta visaptverošā aizsardzības un saprotama civilās aizsardzības sistēma; ekonomiskie rādītāji tuvotos Lietuvai un Igaunijai; būtu uzņēmējiem labvēlīga investīciju vide; mērķos balstīts valsts pārvaldes darbs”.

    Kas šiem “kungiem” to neļāva izpildīt līdz šim?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.