Apturot transporta līdzekli ceļu policija pārkāpj likumu.

 

 

Pie mums ir pieņemts, ka ceļu policija un tās rīkojumi un darbības pēc būtības ir neapstrīdami un tāpēc likumīgi.

Mums katram ir zināma situācija, kad tevi pilnīgi bez iemesla aptur ceļu policijas darbinieks un kā tautā saka … “sāk piesieties”.

Kas tad ir šādas rīcības (starp citu nelikumīgas ) pamatā.

Pavisam vienkārši… policijas darbinieks, apturot tavu  transportlīdzekli, veic procesuālās darbības ar nodomu noteikt administratīvā pārkāpuma sastāvu, lai izdotu administratīvo aktu (lēmumu) ar kuru pārkāpējam varētu noteikt  administratīvo sodu.

Kas jau pēc būtības ir absurdi un nekonstitucionāli,  jo klaji tiek ignorēta nevainības prezumpcija.

Rodas pamatots jautājums …

KĀPĒC BEZ REDZAMA IEMESLA TIEK APTURĒTS  MANS  TRANSPORTA  LĪDZEKLIS ?

 Saskaņā ar likuma „Par policiju” 12.panta pirmās daļas 20.punktu policijas darbiniekam, pildot viņam uzliktos pienākumus atbilstoši dienesta kompetencei, ir tiesības apturēt transportlīdzekli un izdarīt tā apskati, ja ir pamats domāt, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā.

Tādējādi ir secināms, ka policijas darbiniekam tiesības apturēt transportlīdzekli likumā ir paredzētas divos gadījumos:

1) pēc Valsts policijas vai teritoriālās policijas pārvaldes priekšnieka norādījuma plānotu pasākumu izpildes laikā, lai aizturētu meklēšanā izsludinātas personas un transportlīdzekļus vai atklātu transportlīdzekļu vadītājus, kuri vada transportlīdzekli alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām;

2) ir pamats domāt, ka transportlīdzekļa vadītājs pārkāpis ceļu satiksmi reglamentējošo normatīvo aktu prasības vai transportlīdzeklis tiek izmantots likumpārkāpuma izdarīšanā.

policija

No tā izriet, ka  nonākam pie loģiska secinājuma, LASI… ŠEIT

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

10 Atziņas “Apturot transporta līdzekli ceļu policija pārkāpj likumu.”

 1. police saka:

  Policijas mērķis Latvijā ir tālu no citu valstu “Kalpot un sargāt!” un pēdējā laikā liekas, ka policija tikai aizpilda valsts budžeta robus. Taču tur arī strādā tādi paši cilvēki kā mēs. Cits labāks, cits sliktāks. Un viņu attieksme pret mums ir lielā mērā atkarīga no tā, kāda ir mūsu attieksme pret viņiem.

  Tāpēc nevajag tēlot gudro vai nevainīgo, bet cienīt arī viņu darbu.

  1. bbbrokastis saka:

   @police,

   Latvijas policija domā tikai par savu kabatu un likumi tiem mav rakstīti.Tie pālī sabrauc cilvēku,nosacīts sods.

   Uzbrūk spēļu zālēm izmantojot ieročus.Secinājums viens:kaut viņi ir it kā sabiedrības daļa,viņi šo sabiedrību neaizstāv un Dievs dod ar viņiem netikties nekādos apstākļos.

 2. llllllllll saka:

  Visi tie gadījumi, kad transportlīdzeklis tiek apturēts dokumentu pārbaudei vai tiek apturēti visi transportlīdzekļi pēc kārtas “iepūšanai trubiņā”, ir pretlikumīgi.

  Transportlīdzekļa apturēšanu drīkst izdarīt tikai CSN 68.pkt. noteiktajos veidos:

  – ar horizontāli vērstu zizli vai roku, atrodoties uz (pie) brauktuves vai no policijas transportlīdzekļa;

  – ar skaļruņa palīdzību.

  Zilās bākugunis un skaņu signāls nedrīkst tikt izmantots stādināšanai (CSN 40.pkt.). Sarkanās bākugunis ir domātas tikai kolonnu pavadīšanai (CSN 41.pkt.), nevis stādināšanai.

  1. gfgfgf saka:

   @llllllllll,
   CSN 9.pkt. nosaka: „Transportlīdzekļa vadītājam ir tiesības uzzināt viņa vadītā transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu, kā arī tās amatpersonas vārdu, uzvārdu un amatu, kura to apstādinājusi.”

   VP not. Nr.5 78.pkt. nosaka: „Pēc transportlīdzekļa apturēšanas norīkojums nekavējoties pienāk pie transportlīdzekļa vadītāja, sasveicinās, palūdz attiecīgā transportlīdzekļa vadīšanai nepieciešamos dokumentus un izskaidro transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu.

   Pēc transportlīdzekļa vadītāja pieprasījuma nosauc savu amatu un uzvārdu, kā arī uzrāda dienesta apliecību.”

   Saskaņā ar VP not. Nr.5 75.2.pkt. prasībām policijai aizliegts: „apturēt transportlīdzekli vietās, kur aizliegts apstāties un stāvēt (…), krustojumu robežās un citās bīstamās vietās, kas var apdraudēt ceļu satiksmes drošību, kā arī apturēt transportlīdzekli no pretējās kustības joslas, ja ir divas un vairāk kustības joslas vienā virzienā … .”

   Saskaņā ar CSN 10.punktu policijai aizliegts radīt satiksmei bīstamas un traucējošas situācijas.

   1. Inese saka:

    Neizmirsīsim, ka arī autovadītājiem ir peinākumi, gan pret policijas darbiniekiem, gan pret gājējiem…. un pārlasiet labāk ceļa satiksmes noteikumus, nevis tērējiet laiku policijas darba neslavas celšanai!

 3. laimisk saka:

  Jāuzvedas apmēram šādi 😉

 4. Inese saka:

  Naidīgiem cilvēkiem, negaciju pilna attieksme vienmēr būs pret visu. Lielākie bļāvēji ir lielākie likuma pārkāpēji.

  1. Jānis Kreics saka:

   Ja, Inese ir saistīta ar policiju, tad ceru, ka viņa ir ieguvusi vismaz vidusskolas izglītību. Citādi jāsāk secināt , ka šādi negāciju pilni nosodījumi ir pretrunā ar psiholoģisko policijas sagatavotību reālajam darbam.

   Taisni šādi tipāži, kas visur saskata uzbraucienu, negāciju straumi, apkauno policista tēlu.

 5. Andrejs saka:

  Hm… un kāds gan sakars ceļu policijai ar šofera seksuālo pieredzi???
  Atcerēsimies, ka NEVAINĪBAS PREZUMCIJA nav NEVAINĪGUMA PREZUMCIJA…

 6. Andzha saka:

  Ja saaks lekties ar policistu un teikt, ka aptureets bez pamata, atteiksies uzraadiit dokumentus un iepuust trubinjaa tad nevajag briiniities, ka shamie prasa uzraadiit aptiecinju vai triisstuuri. beigaas vel sashnjorees jo redz negribas raadiit dokumentus jo nav pamata tam – buus, atradiis kaut ko 😉

  nee, es neesmu policists.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top