Apsardzes tiesības veikalos, kā jāuzvedas ja Tevi aiztur nelikumīgi

Kādas ir apsardzes tiesības?

Tieši par šo jautājumu, apsardzes tiesības, arī parunāsim no pircēja vai vienkāršāk no veikala apmeklētāja puses. Pārmērīgu apsarga uzcītība, kas robežojas ar klaju nekaunību ir bieža norma Latvijas lielveikalos.

Man ir aizdomas, ka tā ir izstrādāta sistēma, kas pieļauj visatļautību. Īpaši tvarstot gados vecus cilvēkus, kuriem ir mazākas iespējas sevi aizstāvēt.

Tāpēc arī ir tapis šis raksts, jāzina savas un apsardzes tiesības!

Kādi tad ir pieļaujamie galvenie pamatprincipi pēc kuriem būtu jāvadās apsardzes firmām un apsargiem veikalos. Apsargu rīcību Latvijā regulē Apsardzes darbības likums.

Tajā ir konkrēti definētas apsardzes darbinieku tiesības.

To skaitā tās, kas attiecināmas uz tirdzniecības vietām!

1.Prasīt, lai persona izbeidz prettiesisko darbību un ievēro apsargājamā objektā noteikto kārtību, vai atkarībā no tās veiktajām darbībām lūgt attiecīgo personu atstāt apsargājamo objektu, kā arī izraidīt šo personu no apsargājamā objekta, ja tā nepakļaujas lūgumam un turpina pārkāpt apsargājamā objektā noteikto apsardzes kārtību un šādu izraidījumu paredz apsargājamā objekta noteikumi.
(Saprotams, ka runa iet par ļaunprātīgu huligānismu)

2.Aizturēt likumpārkāpēju vai personu, kas nelikumīgi iekļuvusi apsargājamā objektā vai mēģina to izdarīt, un nekavējoties nodot aizturēto personu Valsts policijai;
(šeit arī skaidrs…apsargs savu objektu apsargā arī naktīs)

3.Lūgt, lai persona labprātīgi uzrāda personīgās mantas, transportlīdzekli vai kravu un tās atbilstību apstiprinošus dokumentus, ja šādas darbības ir paredzētas apsargājamā objekta apsardzes noteikumos.

Ja persona, kurai lūgts uzrādīt personīgās mantas, transportlīdzekli vai kravu atsakās labprātīgi to darīt vai pastāv pamatotas aizdomas. Ka šī persona ir izdarījusi vai gatavojas izdarīt noziedzīgu nodarījumu,

- attiecīgo personu aizturēt un nekavējoties nodot Valsts policijai.

Ja persona nav sasniegusi 14 gadu vecumu, tās personīgās mantas drīkst pārbaudīt tikai šīs personas vecāku vai likumisko pārstāvju klātbūtnē un ar viņu atļauju.

Ja nav klāt minētās personas vecāku vai likumisko pārstāvju, apsardzes darbinieks izsauc Valsts policiju.

Tirdzniecības centri ir publiskas vietas, bet tai pašā laikā tie kādam pieder. Ja pieder, tad īpašnieks var izvirzīt savas prasības.

Tomēr jāatceras pamatnostādne strīdu vai konfliktu gadījumā…

Apsargam ir tiesības palūgt uzrādīt mantas, bet apmeklētājam tiesības pateikt “nē”!

Ja pircējs atsakās, tad apsardzei pēc likuma ir jāizsauc Valsts policija, un mantas tiek pārbaudītas policistu klātbūtnē. Policija ir obligāti jāsagaida, nedrīkst aiziet, jo šāda rīcība tiks uzskatīta par bēgšanu un tādējādi nevainīgs cilvēks radīs sev virkni problēmu.

Ja pircējam ir aizdomas, ka apsargs rīkojies nepareizi, tad viņam ir tiesības ar savām pretenzijām vērsties konkrētajā apsardzes uzņēmumā.

Ikvienā apsargājamajā objektā ir izvietotas uzlīmes ar informāciju par apsardzes firmu, kur arī norādīts tālruņa numurs, pa kuru var zvanīt un izklāstīt problēmu.

Sūdzība tiek izvērtēta, un pircējs saņem atbildi.

Kā arī vari vērst sabiedrības uzmanību par negodīgu attieksmi veikalos caur presi. Interneta vietnēm un tādā veidā brīdināt pārējos godīgos veikalu apmeklētājus. Par reālām nelikumībām, ko piekopj veikala īpašnieki un viņu veikala apsardze.

Tā lūk!

Nevar būt, ka Tevi ievelk atsevišķā kabinetā un gandrīz vai izģērbj! Atceries, ka ir apsardzes tiesības un ir arī trekna likuma svītra, kuru viņi nedrīkst pārkāpt.

Apsardzes tiesības

Cīnīties par savām tiesībām un savu GODU!

Labu Dienu!

 

Viens komentārs par “Apsardzes tiesības veikalos, kā jāuzvedas ja Tevi aiztur nelikumīgi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.