Aprit 90 gadi laikrakstam, Kurzemes Vārds, vai būs aplausi

 

 

 Kurzemes Vārds.

Jo “Kurzemes Vārds” popularitāte un dominējoša vieta Liepājā nav apspriežama.

Būs un priecēs Liepājas lasītājus ar jauniem žurnālistikas knikšķiem un stiķiem no 2008. gada skatu punkta.

Daudz laimes dzimšanas dienā !

Daudz lasītāju un sensacionāli dārgu rakstu vārda labākajā nozīmē, ne jau ar ikdienišķu faktu konstatējumu avīzi saulītē celsi….

Tagad mazliet no vēstures, kā nekā 90. gadi ir ko atcerēties, 1918.gada 27.novembrī, pusotru nedēļu pēc neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanas, Liepājā pazīstamais ārsts un sabiedriskais darbinieks Ernests Ekšteins kopā ar domubiedriem nolēma dibināt avīzi.

Sākotnēji “Kurzemes Vārds” tika veidots divās mazās istabiņās Juliānas ielā (tagadējā Friča Brīvzemnieka iela). Idejiskā laikraksta līdera E.Ekšteina galvenais uzstādījums bija ar avīzi stiprināt nacionālās neatkarības ideju un vienot sabiedrību.

Vēlāk, pagājušā gadsimta divdesmitajos gados rakstnieks Haralds Eldgasts ieviesa saturiskus uzlabojumus “Kurzemes Vārdā”, bet trīsdesmitajos gados redaktors Kristaps Grāmatnieks gādāja par izdevuma stabiliem saimnieciskajiem pamatiem – tika izveidota sava tipogrāfija, kas ļāva būt neatkarīgiem un operatīviem.

Latvijas preses vēstures pētnieki atzinuši, kā trīsdesmitajos gados “Kurzemes Vārds” ar savu apjomu, iznākšanas biežumu, operativitāti un informatīvo piesātinātību pārspējis pat dažu labu galvaspilsētā iznākušu laikrakstu.

Šodien, 27.novembrī, aprit 90 gadi, kopš nodibināts Liepājas pilsētas un novada laikraksts, Kurzemes Vārds.

Tikai pusotru nedēļu pēc Latvijas valsts dibināšanas darbību sākusī avīze savulaik bijusi viens no Liepājas simboliem un joprojām ir viena no nozīmīgākajām spēlētājām reģionālajā preses tirgū.

Pēc lasītāju ierosinājuma “Kurzemes Vārda” vēsturiskais nosaukums Liepājas pilsētā iznākošajam laikrakstam tika atjaunots 1990.gada 13.aprīlī un kopā ar atjaunoto Latvijas valsti audzis un veidojies arī “Kurzemes Vārds”.

“Mēs uzskatām par savu misiju radīt sabiedrībai aktīvu dzīves pozīciju, lai liepājnieki un novada iedzīvotāji paši iesaistās savas pilsētas un valsts likteņu lemšanā,” saka “Kurzemes Vārda” redaktors Andžils Remess.

Tagad tas ir viens no lielākajiem Latvijas reģionālajiem laikrakstiem, kas iznāk latviešu un krievu valodā un var lepoties ar 60 000 lielu auditoriju ne tikai Liepājā, bet arī ārpus tās.

Izdevniecībai ir sava tipogrāfija, kas apkalpo visu Kurzemes reģionu, tāpat preses abonēšanas centrs “Kurzemes Vārds”, kas nu jau otro sezonu piedāvā savus pakalpojumus liepājniekiem. Veiksmīgi patstāvīgu dzīvi dzīvo arī “Kurzemes Vārda” paspārnē izveidotais reģionālais portāls www.liepajniekiem.lv.

Kopumā izdevniecībā ir 70 darbinieku. “Mūsu mērķis ir kļūt par reģionālo daudzprofilu mediju uzņēmumu un izdevniecības darbība tiek vērsta uz to, lai šo mērķi sasniegtu,” piebilst SIA “Kurzemes Vārds” valdes priekšsēdētājs Edgars Lūsēns.

Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks un izpilddirektors Guntars Līcis uzsver, ka “Kurzemes Vārds” ir viens no senākajiem laikrakstiem Latvijā, kas sniedzis būtisku ieguldījumu Latvijas preses industrijas attīstībā.

“Laikraksts jau deviņdesmit gadus pilsētai un tuvākajai apkaimei vēsta par aktuālajiem notikumiem dažādās nozarēs un to novērtējuši arī lasītāji.

Un šis novērtējums avīzei ir visbūtiskākais,” sacīja G.Līcis. Viņš apsveic “Kurzemes Vārdu” jubilejā un novēl panākumiem bagātu turpmāko darbību, kas ļautu laikraksta simtgadi sagaidīt, turpinot nemitīgi un mērķtiecīgi attīstīties.

Kurzemes Vārds

No mana viedokļa puses.

Tomēr der atgādināt, ka šīsdienas nosaukums ir mantots no lakoniska vārda un nosaukuma… KOMUNISTS.

Saturs tur bija atbilstošs nosaukumam. Mūsdienās, protams, saturs ir mainījies, bet niķi palikuši vecie. Pie varas esošo slavināšana un daudzu negāciju neatspoguļošana.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 
Noklikšķiniet, lai novērtētu šo ziņu!
[Kopējais: 0 Vidējais: 0]

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top