Apmeklēsim Lietuvu, Palangas Parks savā košumā un pievilcībā

Palangas Parks.

Mazs ieskats ceļojumam Lietuvā ar apskates objektu- Palangas Parks

Patiesība ir tāda, ka man Palangas apmeklējumi sāk palikt par labu ieradumu. Kāpēc radies šāds motivēts ieradums?

Viss ir prozaiski un pat sadzīviski vienkārši!

Pirmkārt.

Mūžīgās alkas apskatīt ko jaunu un neredzētu vai vienkārši, patīk gūt ceļojumā pozitīvus iespaidus.

Otrkārt. Palanga no Liepājas nav pat nieka 100 km attālumā.

Treškārt.  Man Lietuvas apmeklējumi sāk palikt ekonomiski izdevīgi, jo pavisam netālu(Klaipēda 15km) ir “Akropole”.  Pēc lieluma ir līdzvērtīga Rīgas”Spice”.

Ceturtkārt.  Oficiālais ‘Audi’ dīleris (auto-servis) Klaipēdā.  Tas ir tuvāk nekā Rīgas dārgais auto servis.

Varētu turpināt uzskaitot plusus, tomēr, nenoturos un vēl tā asāk par ekonomisko pusi. Lētāka ir automašīnas apkope un remonts (ievērojami, ar Rīgas nagu maucējiem nevar salīdzināt).

Tīri subjektīvi ir aizdomas, ka apģērbs un apavi ir lētāki. Sīkums, bet patīkami. Par pārtiku pat nav vērts pieminēt, jo ir lētāk!

Tas man paspruka ievadam, jo sirds ir pilna par Latvju bāleliņu interesantajām neveiksmēm un skaidri redzamajām mahinācijām.

Nu, piemēram, ceļi!

Ir liela atšķirība ceļu kvalitātē un ceļu infrastruktūras izkārtojumā. Tas it īpaši jūtams braucot pa Latvijas ceļiem.  Ir pārdomu vērts moments, kad šķērsojot Latvijas-Lietuvas robežu iebrauc pārsteidzošā pārmaiņā.

Ceļu sakārtotībā, it īpaši ja brauciens ir tālāks, piemēram Kauņa vai Viļņa.

Ceļus viņi ir sakārtojuši ar mazāku ceļa nodokli nekā Latvijā. Starp citu, tehnisko auto apskati viņi iet vienu reizi divos gados un nemaksā ceļu nodokli, jo tas esot iekļauts benzīna cenā.

Skaidri gan nezinu, bet tā runā!

Domājat, ka viņiem ir šausmīgi dārga degviela! Nebūt nē! Starpība ar mūsu cenām ir par labu Lietuvas benzīna uzpildes stacijām. Lietuvā degviela ir lētāka!

Kas tad nu, novirzījos no temata, tātad Palangas Parks.

Palangas Parks

Ar vienu braucienu es jau Jūs iepazīstināju. Brauciens uz Palangas dzintara muzeju…( Kā es braucu dzintaru lūkoties).

Toreiz daudz fotografēju  muzejā (paslepus), bet neapskatīju Palangas botānisko parku, jo lija tāds neliels lietutiņš, kas noskaņojumu nesabojāja, bet mazas korekcijas ceļojumā ieviesa gan.

Tātad šoreiz Palangas botāniskais dārzs un ieskats Bernātu jūrmalā, kur jūra no Latvijas atkaro krasta līniju ar visiem namiem.

Palangas botāniskais dārzs vai, kā es viņu dēvēju Palangas Parks ir viens no visskaistākajiem.

Starp citu, vislabāk apmeklētākajiem parkiem Lietuvas piekrastes daļā.

Šo dārzu apkārt savai pilij  izveidoja Feliksas Tiškjavičus. Dendrārijs, kurā aug vairāk nekā 300 dažādu paveidu augu, ir bagātākais Lietuvas botāniskais dārzs.

Vēl viens ievērojams parka objekts ir Tiškjaviču Pils, kurā tagad ir izvietots unikālais Dzintara muzejs, kurš ietver pasaules lielāko dzintara kolekciju.

Palangas Parks, iespaidu foto.

Pirmais foto no Bernātu jūrmalas. Māja uzņemta desmit gadus atpakaļ. Tad viņa vēl tur bija! Kāpēc mani tas uztrauc ? Links uz skaidrojumiem, pēc fotogrāfijām.

Neko daudz nepastāstīju par Latvijas tālāko rietumu punktu…Bernātiem. Taču tas jau cits stāsts un video. Starp citu, fakts, ka Latvija zaudē savu teritorijas daļu ir satraucoši nepatīkams, palasi… ŠEIT.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top