Apkopotās nodevu izmaiņas auto-moto īpašniekiem.

 

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

 

Gada nogalē ir iespējams salikt pa plauktiņiem lemto.

Par auto- moto transporta nodevām un nodokļiem.

Jau iepriekš rakstīju par lemto valdības ārkārtas sēdes 23.novembrī.

Tagad ir veikti dažādi ‘uzlabojumi’ un precizējumi, domājams, motociklistu labi organizētajā protesta akcijā, kas šo to lika valdības ‘gudrajām galvām’ pārdomāt.

Žēl, ka netika veidota papildus akcija tagad jau ar visvairāk apdalīto braucēju daļu – automobilisti.

Ceļu satiksmes drošības direkcija CSDD informē, ka ikgadējo transportlīdzekļu nodevu ir iespējams maksāt tikai par to laika periodu, kurā transportlīdzeklis reāli piedalās ceļu satiksmē.

Tas nozīmē, ka automašīnu īpašnieki, kuri savus spēkratus izmanto tikai, piemēram, no aprīļa līdz septembrim, ceļa nodokli var maksāt tikai par sešiem mēnešiem.

Vai nav prātīgi … žēl, ka nav zināms vai pusgads tiešām maksās uz pusi lētāk.. un atceries- pārējā laikā a/m numurzīmes ir jānodod CSDD glabāšanā.cry2_anim

Nodotās numura zīmes CSDD uzglabā gadu. Transportlīdzekļa īpašnieks numura zīmju uzglabāšanas termiņu vienu reizi var pagarināt vēl uz gadu.

Lai to veiktu, pirms numura zīmju uzglabāšanas termiņa beigām jādodas uz CSDD termiņu pagarināt, veicot maksājumu 2,12 latu apmērā.
Beidzoties numura zīmju uzglabāšanas termiņam, numura zīmes tiek iznīcinātas.
Ja transportlīdzekli, kura reģistrācija pārtraukta, tā īpašnieks vēlas izmantot, jādodas uz CSDD, transportlīdzeklis jāatjauno uzskaitē un jāsaņem numura zīmes.

Ja numura zīmju uzglabāšanas termiņš beidzies un numura zīmes iznīcinātas, veicama maksa arī par numura zīmju izgatavošanu (11,18 latu par katru numura zīmi). Jābūt nomaksātai arī transportlīdzekļa ikgadējai nodevai par kalendārā gada atlikušajiem mēnešiem, ieskaitot reģistrācijas atjaunošanas mēnesi.

No nākamā gada valdība ir iecerējusi paaugstināt ikgadējo nodevu vieglajiem automobiļiem, motocikliem, tricikliem un kvadricikliem, kā arī noteikt izmaiņas maksājumu periodiskumā, kas nozīmē, ka nodeva būs jāmaksā katru gadu, neatkarīgi no tā, vai transportlīdzeklis būs veicis valsts tehnisko apskati vai ne.

porshe_03

01.12.2009. Saeimā pieņēma grozījumus likumā „Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli”. Izmaiņas vēl nav stājušās spēkā, jo tās vēl izskatīs valsts prezidents. Likumprojektos ir paredzēts, ka tie stājas spēkā 01.01.2010.

Bet tā kā prezidents Tautu neaizstāv un ar vienaldzīgu skatu noraugās notiekošajā, tad nu uzskatām šo par galīgo nodevu interpretāciju.

AIDRA lieta, ka liela daļa savus nebraucošos auto un visādi citādi mīļus transporta līdzekļus (atmiņas vērtība) steigs norakstīt, jo raugi…

Brauc vai nebrauc, bet transporta nodoklis ir jāmaksā.

Tos transportlīdzekļus, kas vairs nav braukšanas kārtībā vai pat ir iznīcināti, CSDD iesaka norakstīt. Ja to tehniskā apskates darbības nav veiktas kopš 2004. gada 1. oktobra, transportlīdzekļu norakstīšanai pietiek aiznest uz CSDD to reģistrācijas apliecību un numura zīmes, bet….ja to nav, pietiks ar transportlīdzekļa īpašnieka iesniegumu.

Apliecinājums par transportlīdzekļa norakstīšanu maksā 1,75 latus. Ja reģistrā darbības veiktas pēc 2004. gada 1. oktobra, transportlīdzeklis jānodod apstrādes uzņēmumam, kurš pēc transportlīdzekļa pieņemšanas apstrādei viena mēneša laikā noraksta to CSDD.
Ņemot vērā paredzētās izmaiņas saistībā ar transportlīdzekļu ikgadējo nodevu, CSDD ierosina atvieglot arī to transporta līdzkū norakstīšabnu, kurui dati aktualizēti lidz 2009. gada decembrim. Tas dotu iespēju nākotnē izvairīties no nodevas maksāšanas par reāli neeksistējošiem transportlīdzekļiem. Šis priekšlikums vēl jāsaskaņo ar citām valsts iestādēm.

Kopumā -drūmi un nepatīkami uz tā fona, ka deputāti neko sev nesamazina… pilnīgi NEKO !  NE algas   NE reprezentācijas izdevumus NE visu pārējo…

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Apkopotās nodevu izmaiņas auto-moto īpašniekiem.

  • .
    .

    Ta nav taisniba ka prezidents tautu neaizstav,vins par tautu rupejas,lai tauta mazak brauc un vairak staiga kajam,jo tas ir veseligi,tapat ari par essanu,gribesim braukt,mazak edisim,daudz est nav veseligi un paressana samazina muza garumu.Kas to var labak zinat ja ne musu prezidents.

    Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *