Apģērbu stils 19. gadsimtā, šodien un tuvākā nākotnē

Apģērbu stils.

Starp citu, tieši 19. gadsimts bija tas, kas piedzīvoja būtiskas izmaiņas gan sieviešu, gan vīriešu apģērba stilos. Šajā laikā apģērbu lielā mērā ietekmēja sociālie un ekonomiskie faktori, kā arī sasniegumi tekstilizstrādājumu ražošanā un transportēšanā.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Apģērbu stils 19 gadu simts.

Sievietēm 19. gadsimtā bija vērojama novirze no iepriekšējā gadsimta sarežģītā un ierobežojošā apģērba, piemēram, svārkiem un korsetēm.
1800. gados tika ieviesta Empire vidukļa līnija, kurai bija augsta jostasvieta tieši zem krūšu daļas un gari, plīvojoši svārki.

Apģērbu stils
Vēlāk gadsimtā burzma kļuva populāra, piešķirot kleitu mugurpusei apjomu. Turklāt 19. gadsimtā tika ieviests kreklu jostasvieta, kas bija īpaši pielāgota blūze, kas savienota ar gariem svārkiem, iezīmējot sieviešu praktiskā un ērtā apģērba sākumu.

Vīriešu modi 19. gadsimtā raksturoja vestu, fraku, cilindru izmantošana. Gadsimta gaitā vīriešu apģērbs kļuva mazāk izstrādāts, ieviešot uzvalku, kas bija praktiskāks un funkcionālāks.

Apģērbu stils 20. gadu simts.

Mūsdienās sieviešu un vīriešu modes tendences ir daudzveidīgas un pastāvīgi mainās. Sieviešu apģērbi ir pieejami plašā stilu klāstā, tostarp ikdienas, formālā un sporta apģērbā.

Populārie stili ir džinsi, legingi, apgriezti topi un dažāda garuma un stila kleitas. Arī vīriešu apģērbi ir kļuvuši daudzveidīgāki, piedāvājot dažādus stilus, sākot no ikdienas t-krekliem un džinsiem līdz formālākiem uzvalkiem un kaklasaitēm.

Rezumējot, gan sieviešu, gan vīriešu apģērbu stili kopš 19. gadsimta ir būtiski attīstījušies, mainoties sociālo, kultūras un tehnoloģisko faktoru ietekmē.
Lai paplašinātu apģērbu stilu attīstību kopš 19. gadsimta, ir vērts atzīmēt dažus galvenos notikumus, kas ir veidojuši modes tendences 20. un 21. gadsimtā.

Starp citu 20. gadsimta sākumā sieviešu modē uzplauka “flapper” stils, kurā bija īsākas apakšmalas un brīvāki, plūstošāki silueti.
Šī tendence bija iepriekšējo gadu desmitu ierobežojošāka apģērba noraidīšana un atspoguļoja jaunu sieviešu brīvības un iespēju sajūtu.

Apģērbu stils
Gadsimta vidus iezīmējās ar būtiskām pārmaiņām gan sieviešu, gan vīriešu modē. 1950. gados sieviešu modē parādījās “New Look”, kurā tika uzsvērti pilni svārki un mazs viduklis, savukārt vīriešu modi raksturoja pielāgoti uzvalki un fedoras.

Apģērbu stils
1960. gados hipiju kustība ietekmēja modi, koncentrējoties uz bohēmas stiliem un noraidot galvenās tendences. 1970. gados parādījās diskotēka, kas radīja drosmīgas krāsas, spilgtus audumus un platformas kurpes.

20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā modes tendences ir kļuvušas daudzveidīgākas un sadrumstalotākas, un līdzās pastāv plašs stilu klāsts. Interneta un sociālo mediju attīstība ir arī būtiski ietekmējusi modi, jo ietekmētāji un tiešsaistes mazumtirgotāji veido tendences un rada jaunas izteiksmes iespējas.

Apģērbu stils

Mūsdienās mode ir iekļaujošāka un daudzveidīgāka nekā jebkad agrāk, un tā ir piemērota visiem ķermeņa tipiem, vecumam un kultūras izcelsmei.

Apģērbu stils

Apģērbu stils

Apģērbu stils

Ilgtspējība un ētiskā mode arī ir kļuvuši par svarīgiem apsvērumiem daudziem patērētājiem, arvien lielāku uzsvaru liekot uz videi draudzīgu un sociāli atbildīgu apģērbu.

Apģērbu stils, kas ietekmē modi nākotnē?

Modes tendences nākotnē, visticamāk, turpinās ietekmēt dažādi faktori.
Ilgtspējība: patērētājiem kļūstot apzinīgākiem par modes industrijas ietekmi, ilgtspējīgi videi draudzīgi apģērbi kļūs populārāki. Tas var izraisīt lietotu apģērbu pieaugumu, kā arī ilgtspējīgu materiālu un ražošanas metožu izmantošanu.

Tehnoloģija: tehnoloģiju sasniegumi, piemēram, 3D drukāšana un valkājamās tehnoloģijas, turpinās veidot apģērbu projektēšanas, ražošanas un valkāšanas veidu.

Kultūras pārmaiņas: pārmaiņas sabiedrībā un kultūrā, tostarp pieaugošā daudzveidības un iekļautības nozīme, ietekmēs modes tendences.
Politika: arī politiskie notikumi un kustības var ietekmēt modes tendences. Piemēram, dažādu kustību uzplaukums ir izraisījis jaunu interesi par ģērbšanos, jo sievietes meklē apģērbu, kas liek viņām justies stiprām un spējām.

Individuālisms: tā kā sociālo mediju platformas ļauj cilvēkiem izveidot savu personīgo zīmolu, individuālisms un pašizpausme modē kļūs arvien svarīgāki. Tas var radīt personalizētākas un pielāgotākas apģērba iespējas, kā arī lielāku uzsvaru liekot uz unikālām, izteiksmīgām daļām.

Kopumā modi nākotnē veidos dažādi faktori, kas atspoguļo kultūras, tehnoloģiju un sabiedrības sarežģīto un pastāvīgi mainīgo raksturu.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *