Apdegums, kā rīkoties šādā negadījumā, daži padomi
Apdegums.
Tas var notikt ar tvaiku, karstu ūdeni, atklātu liesmu, dažādām ķīmiskām vielām un pat ar elektrisko strāvu. Ja tas notiek, tad uz cilvēka ķermeni var rasties dažāda smaguma apdegumi.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Apdegums, kā rīkoties?
Protams, ja ir liela bojājumu zona, tad apdeguma ārstēšana jārisina pie ārsta. Vieglu apdegumu, kur vērojams apsārtums vai neliela tulzna var ārstēt mājās. Apdegums, ārstēšana ar tautas līdzekļiem palīdzēs mazināt sāpes, apsārtumu un veicinās ātru atveseļošanos.
Kas ir apdegums?
Augstas temperatūras ietekmē rodas ādas bojājumi. Pirmās palīdzības sniegšana, ārstēšana un pacienta stāvoklis ir tieši atkarīgs no audu bojājuma dziļuma un traumētās vietas platības.
Vieglākajai apdeguma pakāpei raksturīgs ādas apsārtums, smagāka pakāpe noved pie tulznu veidošanās. Visbiežāk šādas traumas rodas neuzmanīgi rīkojoties ar paaugstinātas bīstamības karstuma avotu.
Protams, ir arī nopietnākas traumas ar audu nekrozi un pat muskuļu un kaulu pārogļošanos. Šādus apdegumus ārstē tikai slimnīcās, apdegumu centros, izmantojot progresīvus medicīnas sasniegumus. Pēc bojājuma vietas tos iedala mazos vai nozīmīgos, mērot procentos no kopējā ķermeņa laukuma.
Apdegums, pirmā palīdzība.
Visbiežāk to nodrošina tuvumā esošie negadījuma liecinieki. No savlaicīgas un pareizas pirmās palīdzības ir atkarīgs pacienta stāvoklis un viņa atveseļošanās laiks. Tāpēc katram cilvēkam jāspēj palīdzēt apdeguma upurim.
Pirmkārt, ir nepieciešams ātri noņemt termiskās ietekmes avotu no cilvēka. Kā jau minēju tas var būt uguns, karsts ūdens, tvaiks utt. Jo ātrāk samazināsim kontaktu ar agresīvo vidi, jo lielāka iespēja saglabāt visas skarto zonu funkcijas.
Otrkārt, nekavējoties mēģiniet atdzesēt ādu vai gļotādu ar aukstu ūdeni vai ledu.
Treškārt, novelciet drēbes un pārsieniet skartās ķermeņa vietas ar tīru sterilu apsēju.
Ceturtkārt, dodiet pretsāpju līdzekļus, dodiet pacientam tēju vai citus dzērienus.
Piektkārt, izsauciet ātro palīdzību vai nogādājiet cietušo uz slimnīcu.
Apdegumu ārstēšana.
Nopietnu audu bojājumu gadījumā ārstēšana jāveic ārsta uzraudzībā un nav vērts eksperimentēt ar tautas līdzekļiem.
Ar viegliem ādas bojājumiem ārstēšana tiek veikta mājas apstākļos, un šajā gadījumā labi palīdz tautas pieņemtie ārstēšanas līdzekļi.
Apdegums, tautas ārstējošie līdzekļi.
Apskatīsim receptes, kas var ātri samazināt sāpes, pietūkumu un ādas apsārtumu. Ārstēšanas metodes izvēle bieži ir atkarīga no apdeguma cēloņa.
Negadījums ar verdošu ūdeni.
Šajā gadījumā ļoti palīdz zobu pasta, ko bagātīgi klāj uz sāpošās vietas. Zobu pasta mazina pietūkumu, mazina sāpes, aizsargā pret tulznām un pārmērīgu mitruma zudumu no ādas.
Pēc divām stundām pastu var viegli nomazgāt ar vēsu ūdeni. Atkārtojiet procedūru līdz trim reizēm. Varat izmantot ar ūdeni atšķaidītu zobu pastu. Nelielu ādas bojājumu gadījumā rezultāts būs redzams jau pēc pirmās procedūras.
Apdegums no saules.
Sauļojoties var gūt vieglus apdegumus, taču nelaime ir tajā, ka tie aizņem lielu ķermeņa laukumu. Populārākie tautas līdzekļi ir raudzētie piena produkti: jogurts, krējums, piena sūkalas.
Šīs vielas ieeļļo apdegušās vietas, kas patīkami atdzesē, daļēji mazina sāpes. Parasti ir nepieciešams atkārtot šādas procedūras vairākas reizes. Lieliski mazina sāpes alvejas sula, ko izmanto komprešu un gurķu masku veidā.
Lai to izdarītu, gurķi sasmalcina ar rīves palīdzību un iegūto masu uzklāj uz apdeguma vietas. Alvejas lapu var sasmalcināt ar gaļasmašīnas palīdzību un pēc tam no iegūtās masas uztaisīt marles kompresi.
Pārbaudīta metode, pēc neuzmanīgas sauļošanās ir ieiet vēsā dušā. Pēc tam var pagatavot losjonu. Ja jau tautas metode, tad rīkojamies attiecīgi, saudzīgi un maigi noslaukām ķermeni ar salveti, kas samitrināta degvīnā.
Saules apdegumiem, protams arī citiem apdegumiem, palīdz kompreses no neapstrādātiem rīvētiem kartupeļiem. Ir nepieciešams nomizot kartupeļus, smalki sarīvēt, atdzesēt un uzklāt uz apdeguma vietas. Kartupeļu masai uzsilstot, to aizstāj ar jaunu vēsu kompresi, tā atkārtojiet 3-4 reizes.
Apdegums, eļļa.
Labi palīdz ziedes, kas izgatavotas no neapstrādātiem olu dzeltenumiem un medus. Maisījums tiek uzklāts uz traumētajām vietām.
Tvaika apdegums.
Tautas medicīnas piekritēji to ārstē ar sakultu olu baltumu. To putas tiek uzklātas uz apdeguma vietas. Tiek nomazgātas ar ūdeni pēc tam, kad tās sāk izžūt. Procedūra tiek veikta vairākas reizes.
Apdegums, ārstēšana ar tautas līdzekļiem.
Ja izveidojusies tulzna pēc apdeguma, ārstēšanai tiek sagatavota īpaša ziede. Lai to izdarītu, sajauciet olas dzeltenumu ar 1 ēd. karoti augu eļļas un divas ēdamkarotes skābā krējuma. To visu labi samaisa un bagātīgi ieziež apdegumu.
Ieteicams pārklāt bojāto vietu ar sterilu pārsēju. Pēc vienas dienas pārsēju var mainīt, uzklājot atkārtoti mūsu izgatavoto ziedi. Tā jārīkojas līdz pilnīgai bojātās vietas sadzīšanai. Lielisku rezultātu dod ziede, kas pagatavota uz propolisa bāzes.
To gatavo šādi, 10 gr. propolisa, 2 ēd.k. jebkuras augu eļļas, kas tiek uzkarsēta līdz viendabīgam stāvoklim ūdens vannā.
Iegūto sastāvu uzklāj uz apdeguma vietas, pārklāj ar sterilu pārsēju. To tur vismaz 12 stundas, pēc tam nomaina pārsēju.
Šim sastāvam piemīt antibakteriālas īpašības, tas dezinficē brūci, mazina pietūkumu un ievērojami samazina sāpes.
Kā redzat, ja nav iespējams sazināties ar ārstiem, jūs varat palīdzēt sev un savai ģimenei, vēršoties pie tradicionālās medicīnas. Apdegums, ārstēšana ar tautas līdzekļiem veicina ātru atveseļošanos.
Protams ja jūtat, ka ir sarežģījumi un pacienta stāvoklis pasliktinās, nekavējoties jāgriežas pie ārsta.
Labu Dienu!