Anonymous maska iziet ielās. (foto)

Anonymous.

Noteikti esi dzirdējis par anonīmo (Anonymous) hakeru grupu.  Es gan viņus vairāk dēvētu par Donkihotiem internetā… vai cīnītājus pret  netaisnības dzirnavām, nekā par ļaunajiem hakeriem.
Viņu atpazīstamība ir zināma caur Gvido Foksa masku  kuru viņi izmanto, kā sava grupējuma simbolu.

Rodas jautājums, par maskas izcelsmi ?

Daudziem zināms stāsts, bet tomēr atkārtošos, jo masku ir redzējuši daudzi un varbūt pat domā , ka tais ir saistība ar kādu izpriecu karnevālu.

Nē tā tas nav.

Pirmsākumi ir meklējami 1605 gadā, kad Anglijā …angļu katoliķu grupa izvirzīja sev mērķi uzspridzināt Londonas lordu palātu.
Aizdedzināt degli  tika uzdots Gvido Foksam, citur viņu dēvē par Gai Foksu (guy). Tā nu sanāca, ka viņu notvēra un tauta sāka atzīmēt šo atentātu pret pastāvošo varu.

Laika gaitā folklorizējot un dažādi personalizējot šo notikumu savos tautas svētkos.

Mūsdienās tika uzņemta filma „ V-nozīmē vendeta”, kur Gvido Foksa maska kļuva par interneta anonīmo rakstītāju simbolu vai hakeru grupas „Anonymous”pazīšanās zīmi.

Šie hakeri ir vieni no ietekmīgākajiem, jo viņi ir apvienojušies grupā jeb organizācijā un jau ir sagādājuši pamatīgas galvassāpes „Sony” kompānijai un pat vienai no FIB nodaļām.

Apvienojoties kustības “AntiSec” ietvaros ar kolēģiem no nesen darbību beigušās grupas “Lulz Security”, viņi ir uzlauzuši  kompānijas “Apple” serveri.

No uzbrukumiem cieta arī Amazon, PayPal un Amerikas Banka.

Anonymous dalībnieki publicēja atklātu vēstuli, kurā nosauca naudas pārskaitījumu dienesta atteikumu no sadarbības ar „WikiLeaks”, kā arī dažu Anonymous dalībnieku tiesas vajāšanu par DDoS-uzbrukumiem PayPal serveriem, par pilnīgi pietiekošiem iemesliem, lai lietotāji vairs neveiktu pārskaitījumus caur šo dienestu.

Anonīmās hakeru grupas dalībnieki paziņoja, ka turpinās uzlauzt to kompāniju serverus, kuras traucē  “WikiLeaks” darbību.

Tā rezultātā PayPal zudumi 24 stundu laikā ir gandrīz miljards dolāru.

Anonymous, kura veikusi vairākus lielus kiberuzbrukumus pēdējos mēnešos, paziņojusi par savu apņemšanos izveidot sociālo tīklu.

Šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad korporācija Google nobloķēja „Your Anon News” organizācijas kontu „Google+”… sakarā ar servisa noteikumu pārkāpumu.

Agrāk Anonymous konti tika bloķēti arī Facebook, Twitter un YouTube.

Tagad  “AnonPlus.com” ir parasta mājas lapa, kur tiek skaidroti nākotnes sociālā tīkla noteikumi. „Anonīmi” sauc “AnonPlus” par jauno sociālo tīklu, kur nav cenzūras, atslēgšanas vai atturēšanās.

Meklēt viņus var pēc šādas adreses. ( https://anonplus.bombshellz.net/ ). Vismaz varēja, tagad nezinu!
Tā kā kustība izplatās , tad nav izslēgts, ka ar viņiem valdībām būs jārēķinās nopietni.

No interneta anonīmo cīnītāju maska ir izgājusi ielās un arvien vairāk protesta akciju dalībnieki izmanto šo hakeru simbolu.

 

Tokija, filmas (V -nozīmē Vendeta) pirmizrāde

Frankfurte pie Eiropas Centrālās bankas

 

Londona, masu protesti

Ķīnā arī nav sveša anonīmo cīnītāju simbolika

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top